تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
نویسنده: ارغوان حسامی

طبق آخرین تحقیقات اکثر ICO ها بیشتر از 4 ماه باقی نمی مانند.

تحقیقات علمی  جدید به این نتیجه رسیده اند که بیش از 50 درصد پروژه های ارزهای دیجیتال که سرمایه های خود را از طریق ICO تامین می کنند پس از فروش توکن و سهام خود بیشتر از 5 ماه ادامه نمی یابند. این مطالعه همچنین نشان میدهد که اگر سکه های خود را در ماه اول به فروش برسانند بیشترین بازدهی را برای سرمایه گذاران خواهد داشت. این در حالی است که امن ترین استراتژی ها مربوط به فروش توکن ها در روزهای ابتدایی است.

اکثر ICO ها کمتر از 120 روز دوام می آورند.

علی رقم داده های دو مطالعه اخیر که نشان دهنده روند صعودی سرمایه گذاری در ICO است ، طبق تحقیقاتی که توسط دانشگاه های بوستون انجام شده بسیاری از ارزهای دیجیتالی که با تکیه بر فروش توکن بنا می شوند عمر کوتاهی دارند. Hugo Benedetti  استادیار دانشکده Carroll وLeonard Kostovetsky دانشجوی PHD رشته مدیریت مالی، می گوید کمتر از نیمی از ICO هایی که به وجود می آیند می توانند پس از گذشت  4 ماه از راه اندازیشان همچنان پا برجا بمانند و بیشتر آنها از بین می روند. 

دو محقق نیز تجزیه و تحلیل بر روی اکانت های توییتر ، بر اساس کثرت حساب ها پس از ارائه توکن ، انجام دادند و تخمین زدند که درصد احتمال زنده ماندن آن پس از 120 روز از راه اندازی آن ، تنها 44.2 % است. فرض بر این است ، شرکت هایی که در رسانه های اجتماعی غیر فعالند احتمال اینکه در ماه پنجم از بین بروند بیشتر است. این گزارش 2400 ، ICO که تا ماه می سال جاری کامل شده اند و 1000 اکانت توییتر را بررسی می کند. 

درصد بقا برای سه دسته ICO هایی که گزارش شده اند عبارتنداز: گروه اول شامل پروژه هایی است که هیچ گزارشی از افزایش قیمت توکن های خود نداده اند و در صرافی ها نیز ثبت نشده اند. دسته دوم دسته ای هستند که افزایش سرمایه خود را گزارش داده اند اما در لیست صرافی ها قرار نگرفته اند. اما دسته سوم ICO هایی هستند که سکه های خود را در پلت فرم های تجاری لیست می کنند. آمار ها نشان می دهد که میزان بقای این گروها به ترتیب ( 17 % ، 48% ، 83% ) می باشد. درصد پروژه  هایی که بعد از فروش توکن های خود غیرفعال می شوند یا کلاهبرداری می کنند حدود 11 درصد است.

فهرست بندی برای افزایش شانس بقا

بر اساس این یافته ها ، این مطالعه به این نتیجه می رسد که پایداری ICO به این بستگی دارد که شرکت حامی آن توانایی ثبت آن را در صرافی ارز ها دارد یا نه، سرمایه گذارانی که در طول مدت ارائه توکن ها حامی پروژه هستند وقتی سکه ها در لیست قرار می گیرند از بیشترین سود بهره مند می شوند. محققان اطلاعات مربوط به بیش از 4000، ICO را جمع آوری کردند ( پروژه هایی که پس از ژانویه 2017 به میزان 12 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده اند) و نشان داد که این پروژه ها میانگین 16 روز  پس از قرار گرفتن در لیست، حدوداً 179% بازدهی پیدا کرده اند. 

طبق گفته های Kostovetsky فروش توکن های خریداری شده در روزهای اولیه تجارت امن ترین استراتژی سرمایه گذاری است. در هر صورت سرمایه گذاران باید سهام خود را در عرض 6 ماه به فروش برسانند. Kostovetsky همچنین به Bloomberg می گوید : چیزی که متوجه شدیم این است که اگر فروش شما بیش از سه ماه ( حداکثر 6 ماه ) به درازا بکشد این ارز دیگر بهتر از بقیه ارزها عمل نمی کند. او تاکید کرد : قوی ترین بازگشت در واقع مربوط به همان ماه اول می شود.  

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.