تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
نویسنده: مهران میرشاهی

نحوه فعالسازی رمز یکبار مصرف

امروزه به واسطه گسترش شیوه‌های پرداخت الکترونیک و رشد روش‌های سوء استفاده، بالا بردن امنیت تراکنش‌های بانکی به یکی از چالش‌های اصلی بانک‌ها تبدیل شده است. در این میان، با توجه به بالا بودن نرخ استفاده از کارت، به‌صورت حضوری یا غیرحضوری همچون درگاه‌های پرداخت اینترنتی، بالا بردن امنیت این نوع تراکنش‌ها از اولویت بسزایی برخوردار شده است.

به‌منظور برطرف نمودن مشکل فوق، طرح استفاده از رمزهای یک‌بار مصرف به عنوان یکی از ابزارهای مفید می‌تواند مورد توجه باشد و با توجه به عدم رغبت مشتریان برای استفاده از دستگاه مجزا جهت تولید رمز یک‌بار مصرف، استفاده از برنامه‌های کاربردی بر روی گوشی‌های تلفن هوشمند، یک گزینه مناسب و منطقی به نظر می‌رسد.

با استفاده از رمز یک‌بار مصرف یا همان رمز پویا، امکان سوء استفاده از اطلاعات حساب بانکی در خریدهای غیرحضوری تقریبا به صفر می‌رسد، بنابراین امنیت حساب مشتریان به طور کامل تضمین خواهد شد.

 

رمز یک‌بار مصرف چیست؟

رمز یک‌بار مصرف، رمز پویا، رمز دوم پویا یا رمز دوم یک‌بار مصرف همگی قابلیتی است که جهت افزایش امنیت پرداخت‌های الکترونیکی افراد با تائید دومرحله‌ای و به واسطه گجت های مختلفی از جمله گوشی هوشمند یا دستگاه تولید رمز یک بار مصرف موسوم به OTP انجام می‌شود. در مقابل رمز دوم، رمز یکبارمصرف One Time Password یا OTP قرار دارد که به معنای کلمه رمزی است که فقط یک‌بار می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد. این رمز هر بار از طرقی که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد به کاربر اطلاع داده خواهد رسید.

 

مهم‌ترین مزیت رمز پویا نسبت به رمز دوم ثابت

مهم‌ترین مزیت استفاده از رمز یک‌بار مصرف یا همان رمز پویا، این است که سرقت اطلاعات حتی با دانستن رمز نیز غیرممکن می‌شود. در واقع اگر مجرم سایبری رمز شما را داشته باشد با توجه به این که رمز پس از یک‌بار استفاده و یا 60 ثانیه ابطال شده، نمی‌تواند از آن استفاده کند. گستـرش استفاده از این قابلیت، کاهش بسیار زیاد جرائم سایبری مالی به خصوص در بحث برداشت‌های غیر مجاز، کلاھبرداری از طریق فیشینگ و برنامه ھای مخرب را به دنبال خواهد داشت.

تا زمان نگارش این مطلب بانک‎های رسالت، کار آفرین، قرض الحسنه رسالت و حکمت ایرانیان شیوه دریافت و فعال سازی رمز یکبار مصرف را به شکل مشخصی ارائه نکرده اند.

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملی

اپلیکیشن 60 بانک ملی ایران، ابزاری برای تولید رمز یکبار مصرف در بستر گوشی تلفن همراه است که فعال سازی آن از روش های متفاوتی بصورت کاملا غیرحضوری امکان پذیر است. با ثبت شماره تلفن همراه، تعریف یک الگو برای ورود به اپلیکیشن و سپس وارد کردن دو کد فعالسازی، رمز یکبار مصرف در اختیار شماست. دریافت کدهای فعالسازی هم که پیش از این از طریق خودپرداز، کیوسک یا Cashless بانک ملی ایران ممکن بود، به تازگی در سامانه بام نیز قابلیت دریافت دارد. کسانی که گوشی هوشمند ندارند نیز می توانند این سامانه را از طریق کد دستوری #60*737* راه اندازی کنند.

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا بانک ملی (PDF)

دانلود اپلیکیشن

 اندروید     ---       آی او اس

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت

رمز یکبار مصرف بانک ملت

طراحی و بهره‌برداری از نسخه پیامکی سامانه رمز نگار برای مشتریان فاقد گوشی‌ 

هوشمند، یا مشتریانی‌که تمایلی به استفاده از خدمات فوق به صورت نرم مشتریان می‌توانند خدمات مربوط به سامانه‌های مذکور (سامانه اپلیکیشن- پیامکی) را به صورت همزمان فعال و از هرکدام که مایل بودند استفاده نمایند.

 

1.دریافت اپلیکیشن رمز نگار

2.مراجعه به یکی از دستگاه های خود پرداز یا پایانه بانکی غیر نقد بانک استفاده از منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا، فعال سازی سامانه رمز نگار ملت- اپلیکیشن، ارسال کد فعال سازی

3.ورود کد فعال سازی به سامانه و تعیین رمز اپلیکیشن

4.افزودن کارت/ کارت های بانک ملت به سامانه رمزنگار ملت

 

5.دریافت رمز دوم یک بار مصرف از سامانه رمز نگار ملت

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت- نسخه پیامکی

نحوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ملت- نسخه پیامکی

 

1. مراجعه به یکی از دستگاه های خود پرداز یا پایانه بانکی غیر نقد بانک استفاده از منوی تغییر رمز و خدمات رمز پویا، فعال سازی سامانه رمز نگار ملت- نسخه پیامکی

2. نمایش شماره همراه و تأیید در صورت صحت شماره نمایش داده شده

3. ارسال پیامک فعال سازی و راهنمای سامانه از سوی بانک ملت

4. ارسال پیامک  چهار رقم آخر کارت بانکی فعال شده به شماره 30003303 جهت دریافت رمز پویا

5. ارسال پیامک رمز 7 رقمی یکبار مصرف از طرف بانک با سرشماره Bank Mellat روی تلفن همراه شما

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سپه

 شیوه فعال سازی رمز پویا بانک سپه

تا زمان مشتری‌محور‌ شدن سامانه تلفنبانک، روش‌ تأیید OTP با استفاده از نرم‌افزار رمزساز صرفاً در سامانه‌های اینترنت‌بانک و همراه‌بانک مشتری‌محور قابل استفاده خواهد بود. کلیه مشتریان بانک اعم از حقیقی و حقوقی، امکان بهره‌مندی از امکانات نرم‌افزار رمزساز و را داشته؛ ولیکن با عنایت به محدودیت‌های فنی موجود، صدور مجوز و فعالسازی روش تأیید OTP برای حساب‌های مشترک تا پیاده‌سازی بسترهای لازم با محدودیت مواجه بوده و از راه‌اندازی سرویس مزبور برای حساب‌های مزبور خودداری شود. صدور مجوز و تخصیص OTP به مشتریان حقوقی، می‌بایست صرفاً در شعبه افتتاح‌کننده حساب و با حضور کلیه امضاء‌داران صورت پذیرد.

1- به منظور فعالسازی و استفاده از برنامه، شماره مشتری و شماره سریال رمزساز خود را از شعب بانک سپه دریافت نمایید.

لازم به ذکر است که هنگام فعال نمودن رمزساز سپه در شعبه، کد فعالسازی نرم افزار برای شما پیامک خواهد شد. برای اولین ورود به برنامه، نیاز است تا شماره مشتری، شماره سریال رمزساز و کد فعالسازی را وارد نمایید.

*نصب در سیستم عامل iOS: جهت نصب برنامه حتما از طریق مرورگر گوشی خود اقدام نمایید. در صورتی که پنجره Install باز نگردید، با مکث روی لینک مربوطه، گزینه "Open in App Store" یا "Open in iTunes" را انتخاب نمایید تا پنجره نصب نرم افزار باز شود.

درصورتیکه در هنگام اجرای نرم افزار با مشکل UnTrust مواجه شدید، پس از نصب نرم افزار وارد منوی Setting شده و بدین ترتیب عمل نمایید:         Setting -> General -> Profiles(Device Manager) -> Z*** -> Trust

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا بانک سپه (PDF)

دانلود اپلیکیشن

اندروید     ----     آی او اس

 بانک سپه تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک تجارت

 لینک آپارات:

http://www.aparat.com/v/paLrm

 

1. ثبت درخواست از طریق دستگاه های خودپرداز:

• مراجعه به دستگاه های خودپرداز بانک تجارت

• وارد نمودن کارت در دستگاه خودپرداز و ثبت رمز ورود

• ورود به گزینه سایر خدمات

• انتخاب گزینه سایر خدمات و گزینه فعال سازی رمز همراز (پویا)

• دریافت برگ رسید حاوی شماره سریال و شماره تلفن ھمراه مشتری از دستگاه خودپرداز

• دریافت یک پیامک حاوی کد فعالسازی رمز همراز (پویا) به شماره تلفن ھمراه (شماره همراه ثبت شده مربوط به کارت)

2. دریافت نرم افزار تولید رمز یکبار مصرف از سایت بانک تجارت:

https://www.aparat.com/v/dODYK

 

• فایل را می توانید از اینجا دانلود و نصب نمایید.

• کلمه عبور نباید حاوی 3 رقم تکراری باشد. مثال : 111 و 222 غیرمجاز ھستند.

• ارقام متوالی یا بیشتر به صورت افزایشی یا کاھشی به عنوان کلمه عبور انتخاب نشود. مثال: 123 و 987 غیر مجاز ھستند.

• در صورت فراموشی کلمه عبور لازم است نرم افزار را حذف و مجددا نصب کرده یا به جای کلمه عبور از اثر انگشت یا سایر مشخصه ھای زیست سنجی استفاده کنید.

• نمایان شدن صفحه مربوط به فعالسازی اثر انگشت

• انتخاب دکمه تایید

• لمس قسمت مربوط به اثر انگشت

• با این کار قابلیت اثر انگشت شما در برنامه تعریف می‌شود و در دفعات بعد قادر خواهید بود تنها با لمس اثر انگشت در قسمت مربوطه وارد برنامه شوید. در صورت عدم تمایل به تعریف اثر انگشت کافی است گزینه انصراف را انتخاب کنید.

چنانچه پس از انتخاب کلمه عبور، در دفعات بعدی ورود به برنامه، رمز خود را بیش از 5 بار اشتباه وارد کنید، برنامه برای مدت زمان 30 ثانیه مسدود می‌شود. اگر بعد از 30 ثانیه مجدداً رمز عبور را اشتباه وارد کنید برای مدت 1 دقیقه و اگر مکرراً این امر رخ داد برای مدت 3 دقیقه مسدود می شود. چنانچه این اتفاق به مرتبه دهم برسد رمز عبور شما منقضی شده و لازم است برنامه را از گوشی خود حذف کرده و مجدداً مراحل دریافت و نصب برنامه را طی کرده و رمز عبور جدیدی را تعریف کنید.

بانک تجارت تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق کد USSD را اعلام نکرده است.

دانلود اپلیکیشن

اندروید     ----      آی او اس

 

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک شهر

https://www.aparat.com/v/ZtK9e

به منظور ایجاد بستر امن برای مشتریان بانک در زمان انجام تراکنشهای کارتی، همچنین با توجه به الزام بانک مرکزی در همین رابطه، بانک شهر اقدام به پیاده سازی نرم افزار رمز نت نموده است. این نرم افزار امکان تولید رمز یکبار مصرف اول و دوم کارت به منظور انجام تراکنش از طریق درگاههای حضوری و اینترنتی و همچنین تولید رمز یکبار مصرف کانال های مدرن را برای مشتریان فراهم می سازد. کاربران می توانند با سهولت و امنیت کامل نسبت به فعال سازی و دریافت رمز یکبار مصرف به منظور انجام تراکنش خود اقدام نمایند.

 شیوه فعال سازی رمز پویا بانک شهر

فرایند فعالسازی به این ترتیب می باشد که پس از نصب نرم افزار در تلفن همراه، مشتری اقدام به ورود اطلاعات هویتی خود نموده و با مراجعه به هر یک از شعب بانک شهر و انجام احراز هویت، اقدام به فعالسازی رمز یکبار مصرف از طریق اسکن بارکد دوبعدی می¬نماید. امکان فعالسازی به زودی از طریق سایر درگاههای بانک نیز فراهم خواهد شد.

بانک شهر تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق کد USSD را اعلام نکرده است.

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا بانک شهر (PDF)

دانلود اپلیکیشن

اندروید     ----      آی او اس

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک مسکن

 لینک آپارات:

https://www.aparat.com/v/EK3aPhttps://www.aparat.com/v/EK3aP

 

1. مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک مسکن

2. انتخاب گزینه تغییر رمز

3. انتخاب گزینه خدمات رمز پویا

4. انتخاب گزینه تخصیص رمز دوم پویا

5. ورود شماره تلفن همراه(شماره همراه وارد شده باید با شماره ثبت شده در بانک مطابقت داشته باشد،در غیر اینصورت جهت اصلاح به یکی از شعب بانک مراجعه نماید.)

6. با نمایش پیغام موفقیت آمیز بودن فعالسازی رمز دوم پویا، مراحل فعالسازی به پایان می رسد.(شماره سریال توکن در رسید خودپرداز درج و لینک دانلود نرم افزار و کد فعالسازی به تلفن همراه ارسال می گردد)

مراحل تولید رمز دوم در رمزنما

شیوه فعال سازی رمز پویا بانک مسکن

1-پس از نصب رمز نما بر روی گوشی خود،رمز مورد نظرتان را وارد کنید.

2-شماره مسکن کارت خود را وارد نمایید.

3-شماره سریال فعالسازی توکن که در رسید خودپرداز درج شده است را وارد نمایید.

4-کد فعالسازی پیامک شده را وارد کنید.

5-برای دریافت رمز دوم پویا گزینه"دریافت رمز" را لمس نمایید.

 

دریافت دستورالعمل فعالسازی رمز پویا نسخه پیامکی

دستورالعمل فعالسازی رمز پویا برروی دستگاه های خودپرداز بانک مسکن

دستورالعمل نرم افزار رمز پویا بانک مسکن

دانلود اپلیکیشن

اندروید       ----       آی او اس

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک رفاه کارگران

فعالسازی رمز دوم پویا در بانک رفاه فقط از طریق دستگاههای خودپرداز بانک رفاه و با استفاده از کارت مورد نظر مشتریان بانک قابل انجام است و اعلام هرگونه اقدامی غیر از آن جعلی بوده و در جهت سرقت اطلاعات کارت بانکی مشتریان می¬باشد.

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا بانک رفاه کارگران نسخه اندروید (PDF)

بانک رفاه کارگران تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

دانلود نسخه اندروید اپلیکیشن

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک کشاورزی

• پس از نصب برنامه اندروید برروی گوشی، کاربر می تواند برنامه »رمز یک بار مصرف« را اجرا کند.در مرحله اول، ثبت نام صورت می پذیرد. دقت شود گوشی به اینترنت متصل باشد.

• در این مرحله کاربر رمز خود را تعریف می کند. رمز باید حداقل 6 کاراکتر و شامل حداقل یک حرف بزرگ انگلیسی، حداقل یک عدد، و همچنین یکی از کاراکتر های خاص باشد. در صورتی که در رمز همه این موارد رعایت شده باشد، کاربر وارد مرحله بعد می گردد.

• در این مرحله الزم است کاربر شماره موبایل خود را وارد نماید و دکمه ارسال پیامک را لمس کند. یک کد تایید از طریق پیامک برای کاربر ارسال می گردد.

• الزم است کاربر کد تایید دریافتی را در محل مربوطه وارد کند و دکمه تأیید را لمس نماید. کاربر مدت زمان مشخصی فرصت دارد تا کد دریافت شده را وارد نماید، در غیر اینصورت کد تایید منقضی میگردد. پس از این مرحله، فرآیند ثبت نام تکمیل می گردد. از این مرحله به بعد کاربر می تواند به صورت آفالین و بدون اتصال گوشی به اینترنت بقیه مراحل را انجام دهد.

راهنمای کاربری نسخه اندروید

راهنمای کاربری نسخه iOS

 

بانک کشاورزی تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

دانلود اپلیکیشن

اندروید     -----      آی او اس

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک اقتصاد نوین

شیوه فعال سازی رمز پویا بانک اقتصاد نوین

• دريافت اپليکيشن از درگاه‌هاي اعلام‌ شده توسط بانک

• مراجعه به شعبه و تکميل فرم درخواست فعال‌سازي کارت‌هاي مورد نظر براي دريافت رمز يک‌بار مصرف

• دريافت بارکد و کد فعال‌سازي برنامه

روش غيرحضوري (صرفا براي مشترياني‌که سامانه ارسال پيامک تراکنش‌هاي مالي بانک اقتصادنوين براي آنها فعال است.)

• دريافت اپليکيشن از درگاه‌هاي اعلام‌ شده توسط بانک

• ورود به اينترنت بانک (در صورتي‌که اينترنت بانک شما فعال نمي‌باشد، مي‌توانيد از طريق منوي ثبت‌نام آن را به صورت غيرحضوري فعال نماييد.)

• فعال‌سازي کارت‌هاي مورد نظر از طريق منوي "کارت > فعال‌سازي رمز دوم يک بار مصرف کارت"

بانک اقتصاد نوین تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

 

دریافت اپلیکیشن

اندروید    -----     آی او اس

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک آینده

در برنامه رمز یکبار مصرف، کاربر بجای استفاده از رمز اول/دوم خود، از رمز اول/دوم یک‌بار مصرف که توسط برنامه در گوشی هوشمند کاربر تولید می‌گردد؛ استفاده نماید. این رمز، برای مدت کوتاهی (معمولا ۶۰ثانیه) معتبر است و بعد از آن، فاقد اعتبار می‌باشد؛ لذا، افشا شدن این رمز، خطری نخواهد داشت.

1. مراجعه مشتری به سایت بانک و دریافت برنامه رمز یکبار مصرف از روی سایت بانک آینده.

2. نصب برنامه و ورود اطلاعات مورد نیاز توسط کاربر (شماره تلفن همراه می‌¬بایست دقیقاً همان شماره تلفن همراهی باشد که کاربر به بانک اعلام نموده است.)

3. پس از نصب برنامه رمز یکبار مصرف، فرآیند دریافت کلید رمزنگاری، کنترل صحت و تطابق شماره تلفن همراه وارد شده توسط کاربر با شماره تلفن موجود در پروفایل مشتری در بانک، از طریق ارتباط اینترنتی صورت خواهد پذیرفت.

4. در صورت انطباق شماره تلفن همراه: ارسال کد فعال‌سازی از طریق پیامک

5. فعال‌سازی برنامه بر روی گوشی به وسیله ورود کد فعال‌سازی دریافتی از طریق پیامک و تخصیص رمز یا الگو (Pattern) به منظور ورود به برنامه رمز یکبار مصرف

6. مراجعه مشتری به یکی از دستگاه‌های خودپرداز بانک آینده به منظور دریافت کد امنیتی

مشتری در این مرحله پس از وارد نمودن شماره تلفن همراه، می‌تواند کد امنیتی را از طریق رسید خودپرداز و کد امنیتی پیامکی را دریافت نماید. (این فرایند می‎‌‌تواند برای رمز اول کارت و رمز دوم کارت صورت پذیرد.)

7. کاربر با وارد نمودن کد امنیتی دریافتی از طریق خودپرداز (۸رقمی) و کد امنیتی پیامک شده (۱۲۰ رقمی)، می‌تواند نسبت به فعال‌سازی برنامه اقدام نماید.

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا بانک انصار نسخه اندروید (PDF)

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا بانک انصار نسخه آی او اس (PDF)

بانک آینده تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق کد USSD را اعلام نکرده است.

دانلود اپلیکیشن

اندروید    ------     آی او اس

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک ایران زمین

 شیوه فعال سازی رمز پویا بانک ایران زمین

1. مراجعه مشتری به شعب بانک ایران زمین

2. ثبت درخواست فعال سازی سرویس رمز یکبار مصرف توسط مشتری

3. تخصیص دسترسی و فعالسازی سرویس مذکور و تحویل QRCode توسط کاربر شعبه

4. دانلود نرم افزار رمز ساز بانک ایران زمین از سایت izbank.ir با توجه به سیستم عامل گوشی همراه و نصب آن بر روی گوشی همراه توسط مشتری

5. دانلود نرم افزار رمز ساز بانک ایران زمین از سایت izbank.ir با توجه به سیستم عامل گوشی همراه و نصب آن بر روی گوشی همراه توسط مشتری

6. فعالسازی نرم افزار مذکور از طریق QRCode دریافتی از شعبه و انتخاب رمز ورود به نرم افزار رمزساز

بانک ایران زمین تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

دانلود اپلیکیشن

اندروید    ------     آی او اس

 

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک پاسارگاد

 شیوه فعال سازی رمز پویا بانک پاسارگاد

1. در موبایل بانک (همراه بانک) --> قسمت کارت --> رمزپویا --> انتخاب "آیکون فعال سازی"

2. موبایل بانک (همراه بانک) --> قسمت سایر --> عملیات کارت --> گزینه فعال/غیرفعال سازی رمز یک بار مصرف کارت --> فعال نمودن گزینه رمز یک بار مصرف برای کارت مورد نظر

3. پس از فعال سازی رمز دوم یک بار مصرف از طریق یکی از مسیرهای فوق الذکر، شخص می تواند در زمان خرید کالا و خدمات بر روی درگاه های پرداخت، با مراجعه به موبایل بانک(همراه بانک) از طریق منوی کارت موبایل بانک(همراه بانک) --> رمزپویا --> انتخاب گزینه "دریافت رمز پویا" نسبت به دریافت رمز پویا اقدام نماید

 

دریافت رمز پویا از طریق کد دستوری (USSD) به صورت #720* :

• بانک‌ پاسارگاد در اقدامی جهت رفاه حال مشتریان و جلوگیری از سوء استفاده از اطلاعات کارت آنها، امکان دریافت رمز از طریق شماره‌گیری کدUSSD را نیز فراهم کرده‌است. به این ترتیب که پس از فعال‌سازی دریافت این خدمت از طریق سامانه‌های ذکر شده، با شماره‌گیری کد دستوری #720* ، انتخاب گزینه 6 (رمز پویای کارت) و تعیین شماره کارت از لیست نمایش داده شده، رمز دوم پویا به شماره تلفن‌همراه مشتری پیامک خواهد شد

 

دانلود اپلیکیشن

اندروید   ------   آی او اس

 

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سامان

لینک آپارات:

https://www.aparat.com/v/WIXDM

1. اپلیکیشن رمزینه را براساس سیستم‌عامل تلفن‌همراه‌تان با انتخاب یکی از لینک‌های زیر دانلود و نصب کنید.

 2. با استفاده از نام کاربری و رمزتان وارد نت‌بانک سامان شوید. 

 3. منوی «مدیریت کارت» یا تنظیمات در نت‌بانک را انتخاب کنید.

 4. گزینه «فعال‌سازی رمز دوم یکبارمصرف کارت» در نت‌بانک را انتخاب کنید.   

 5. کارت مورد نظر برای صدور رمز دوم پویا (یک‌بارمصرف) را انتخاب کنید.

 6.گزینه «افزودن کارت» را انتخاب کنید.

 7. گزینه «فعال‌سازی رمزینه» را انتخاب کنید. در این مرحله یک QR Code اختصاصی برای شما تولید می‌شود.

 8. اپلیکیشن رمزینه را در تلفن همراه خود باز کنید.

 9. گزینه «فعال‌سازی رمز دوم کارت» را در اپلیکیشن رمزینه انتخاب کنید.

 10. گزینه اسکن کد تصویری (QR) را انتخاب کنید. 

 11. کد تصویری (QR) نمایش‌ داده‌شده بر صفحه مانیتور کامپیوتر،تبلت یا موبایل دیگر را اسکن کنید.

 12. برای اپلیکیشن رمزینه یک رمز 6رقمی انتخاب کنید.

 13. کد 4رقمی که ازطریق پیامک به شماره تلفن همراه‌تان ارسال‌شده را در رمزینه وارد کنید.

 شیوه فعال سازی رمز پویا بانک سامان

مراحل دریافت رمز دوم پویای کارت از شعبه:

1. اپلیکیشن رمزینه را براساس سیستم‌عامل تلفن‌همراه‌تان با انتخاب یکی از لینک‌های بالا دانلود و نصب کنید.

2. به همراه اصل کارت ملی خود به یکی از شعب سامان بیایید. 

3. فرم درخواست‌های مرتبط با کارت را تکمیل کنید.

4.اپلیکیشن رمزینه را در تلفن همراه خود باز کنید.

5. کد تصویری (QR) دریافتی از شعبه را با  تلفن همراه هوشمند خود اسکن کنید.

6. یک رمز 6رقمی برای رمزینه به دلخواه خودتان انتخاب کرده و آن را در رمزینه وارد کنید.

7.کد 4رقمی پیامک‌‌شده به شماره تلفن همراه‌تان را برای فعال‌شدن در رمزینه وارد کنید. 

بانک سامان تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است

دانلود اپلیکیشن:

اندروید    -----    آی او اس

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سینا

لینک آپارات:

https://www.aparat.com/v/fbiU0

سرویس اینترنت بانک یکی از پرکاربردترین سرویس هایی می باشد که مشتریان بانک می توانند امور بانکی خود از قبیل انواع انتقال وجه، پرداخت قبض، دریافت صورتحساب، خرید شارژ  و .... را از طریق آن انجام دهند. با توجه به در دسترس بودن کلیه اطلاعات حساب مشتریان پس از ورود به اینترنت بانک حفظ امنیت رمز ورود به اینترنت بانک از مهمترین ارکان استفاده از این سرویس می باشد.

یکی از راهکارهای افزایش امنیت این سرویس در جهت عدم امکان دسترسی سوء استفاده کنندگان به رمز مشتریان، استفاده از رمز یکبارمصرف می باشد. در همین راستا بانک سینا اقدام به ارائه برنامک رمزساز برای گوشی های دارای سیستم عامل اندورید و iOS نموده است. مشتریان می توانند با دانلود این نرم افزار و فعالسازی آن مطابق با راهنمای فعالسازی، هربار برای ورود به اینترنت بانک رمز یکبار مصرف از نرم افزار مربوطه دریافت نموده و پس از ورود با رمز دریافت شده، از سرویس های اینترنت بانک استفاده نمایند.

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا بانک سینا (PDF)

بانک سینا تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

دانلود اپلیکیشن

اندروید    -----     آی او اس

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک سرمایه

شیوه فعال سازی رمز پویا بانک سرمایه

1. مراجعه به لینک فعال سازی برنامک رمز ساز در قسمت تنظیمات

2. وارد کردن شماره کارتی که مایل به فعال شدن رمز دوم یکبار مصرف برای آن هستید

3. فعالسازی برنامک رمز ساز بوسیله کد چهار رقمی پیامک شده به تلفن همراه

4. استفاده از رمزهای یکبار مصرف تولید شده

بانک سرمایه تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا بانک سرمایه (PDF)

 

دانلود اپلیکیشن

اندروید    -----     آی او اس

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک دی

• پس از نصب اپلیکیشن ارس جهت فعال سازی آن ، وارد سامانه اینترنت بانک دی شوید و از منوی کارت ، گزینه << فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت >> را انتخاب نمایید.

• در صورتی که نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک دی را در اختیار ندارید ، جهت فعالسازی اپلیکیشن ارس به همراه مدارک هویتی به یکی از شعب بانک دی مراجعه نمایید.

• در هنگام فعالسازی اپلیکیشن ارس نیاز به ارتباط تلفن همراه با اینترنت وجود دارد اما پس از آن ( برای تولید رمز ) نیازی به اینترنت نیست.

بانک دی تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

دانلود اپلیکیشن:

اندروید    -----    آی او اس

 

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک گردشگری

شیوه فعال سازی رمز پویا بانک گردشگری

درحال حاضر امکان دریافت رمز پویا کارت فقط از طریق موبایل بانک گردشگری میسر می باشد،در غیر این صورت می بایست برای دریافت رمز پویا به شعب بانک جهت تایید صریح شماره همراه خود مراجعه فرمایید.یادآور می شود امکان دریافت رمز پویا کارت به وسیله پیامک نیز به زودی فراهم خواهد شد که به محض پیاده سازی نحوه دریافت از طریق پیامک نیز اطلاع رسانی خواهد گردید .

 

روش حضوری :

در این روش لازم است مشتریان محترم ضمن مراجعه به هریک از شعب بانک گردشگری اقدام به تکمیل فرم تایید صریح شماره تلفن همراه خود نمایند.

 

روش غیر حضوری : 

در این روش مشتریان از طریق اینترنت بانک گردشگری می توانند نسبت به تایید صریح شماره موبایل خود اقدام نمایند که به زودی روش انجام آن اطلاع رسانی خواهد شد.

بانک گردشگری تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا بانک گردشگری (PDF)

دریافت اپلیکیشن:

اندروید    ------    آی او اس

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک قوامین

شیوه فعال سازی رمز پویا بانک قوامین

نرم افزار جی بی رمز ، یکی از خدمات سامانه های موبایلی بانک قوامین (وابسته به بانک سپه) و یک اپلیکیشن کاربردی قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند با سیستم عامل اندروید و IOS است که مشتریان محترم می توانند پس از مطالعه ی راهنمای نصب برنامه ی مذکور جهت دریافت این اپلیکیشن برای گوشی های هوشمند از طریق سایت بانک قوامین ( همین صفحه ) و برای دریافت نسخه ی عامل IOS از طریق نرم افزار سیبچه اقدام و سپس به منظور فعال سازی و دریافت رمز یک بار مصرف کارت خود به یکی از شعب و یا خودپردازهای بانک قوامین در سراسر کشور مراجعه نمایند .

بانک قوامین تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق پیامک و کد USSD را اعلام نکرده است.

راهنمای نصب و فعال سازی جی بی رمز

 

دریافت اپلیکیشن اندروید

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک پست بانک

 

الف ) روش اول : نصب برنامک رمز ساز یکبارمصرف طراحی شده توسط بانک 

            1- دانلود برنامک از لینک زیر و فعال سازی از طریق مراجعه به شعبه

            2- دانلود برنامه از لینک زیر و فعال سازی از طریق سامانه اینترنت بانک

 

ب ) روش دوم : دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک (قابل بهره برداری از تاریخ 98/10/15)

- کلیه مشتریان به منظور استفاده از هریک از دو روش فوق می بایست به شعبه مراجعه و نسبت به تایید شماره همراه خود اقدام نمایند .

- ارائه خدمت مذکور برای کلیه مشتریان با هریک ازروش یادشده (نصب برنامک بانک/ دریافت پیامک از سامانه هریم ) رایگان بوده ودر این خصوص هزینه ای از مشتری دریافت نمی گردد .

درصورتیکه مشتری مایل به نصب نرم افزار تولید رمز یکبارمصرف در گوشی همراه خود نباشد ، صرفاً حضور در شعبه به منظور تایید شماره همراه کافی بوده و با این روش رمز دوم یکبار مصرف در خدمات بدون حضور کارت (خرید از درگاههای اینترنتی ، اپلیکیشن های پرداخت ، اینترنت بانک ، موبایل بانک و ... ) به شماره همراه مشتری پیامک می گردد

پست بانک تا زمان نگارش این مطلب، طریقه فعال سازی رمز یکبار مصرف از طریق کد USSD را اعلام نکرده است.

دریافت فایل راهنمای فعال سازی رمز پویا پست بانک (PDF) 

دریافت اپلیکیشن:

اندروید     -----     آی او اس

 

 

شیوه فعال سازی رمز یکبار مصرف بانک توسعه تعاون

جهت فعال‌سازی در ابتدا برنامه همراه‌بانک را از پرتال بانک توسعه تعاون را دانلود نموده و طبق تصاویر ذیل اقدام نمایید.

دریافت رمزهای پویا در سامانه همراه‌بانک/ خدمات کارت :

جهت دریافت رمز پویای یک‌بار مصرف، از قسمت "خدمات کارت"نمایش داده شده در تصویر، مطابق مراحل ذیل اقدام نمایید:

 دریافت اپلیکیشن

اندروید     ------      آی او اس

 

 

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.