دوج کوین

DOGE Dogecoin

BNB Smart Chain (BEP20) BNB Smart Chain (BEP20): 0xba2a...c744c43 0xba2ae424d960c26247dd6c32edc70b295c744c43

0.1512 $

% 6.16

8,989 تومان

برابر با 0.000002410 بیت‌کوین

$0.1512 max
$0.1309 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
21,671,152,943 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
21,671,152,943 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
3,450,678,700 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
143,317,056,384 $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل
143,317,056,384

در دنیای امروزی پر از فناوری‌های نوین، ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از مهم‌ترین پدیده‌های مالی و اقتصادی اخیر به شمار می‌آیند. از بین این ارزها، دوج کوین یکی از محبوب‌ترین و جالب‌ترین ارزهای دیجیتال است که به سرعت محبوبیت جهانی را به دست آورده است. در این قسمت از وب‌سایت بیدارز، به بررسی دقیق‌ دوج کوین می‌پردازیم و نگاهی به ویژگی‌ها، تاریخچه، کاربردها و مزایای این ارز دیجیتال می‌اندازیم.

دوج کوین (Dogecoin) چیست؟

دوج کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا و متن باز است. این ارز یک آلت کوین و همچنین یک میم تقریباً طعنه‌آمیز در نظر گرفته می‌شود. دوج کوین که در دسامبر 2013 راه‌اندازی شد، تصویر یک سگ شیبا اینو را به عنوان لوگوی خود انتخاب کرده است. در حالی که این ارز دیجیتال به ظاهر به عنوان یک شوخی ایجاد شده است، اما بلاک چین Dogecoin هنوز هم شایستگی‌هایی دارد. 

دوج کوین که بر اساس تکنولوژی بلاک‌چین عمل می‌کند، از نظر طراحی، امنیت و سرعت تأیید تراکنش‌ها شگفتی برانگیز بوده و مخاطبان بسیاری را به خود جذب کرده است.

فناوری زیربنایی آن از لایت کوین (Litecoin) مشتق شده است. ویژگی‌های قابل توجه Dogecoin که از الگوریتم رمزگذاری استفاده می‌کند، قیمت پایین و عرضه‌ی نامحدود آن است. دوج کوین جامعه وفاداری از حامیان دارد که آن را معامله می‌کنند و از این رمز ارز به عنوان ارز حمایتی برای محتوای رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

خالق دوج کوین کیست؟

جکسون پالمر، مدیر محصول شرکت Adobe در سیدنی استرالیا، دوج کوین را در سال 2013 به عنوان راهی برای طعنه‌زدن به تبلیغات پیرامون ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. پالمر به عنوان یک ناظر فناوری نوظهور توصیف شده و توییت‌های اولیه‌اش در مورد سرمایه‌گذاری جدید او در زمینه ارزهای دیجیتال به زبان ساده انجام شده است. اما پس از دریافت بازخورد مثبت در شبکه‌های اجتماعی، دامنه dogecoin.com را خریداری کرد. در همین حال در پورتلند اورگان، بیلی مارکوس، توسعه‌دهنده نرم‌افزار در IBM که می‌خواست یک ارز دیجیتال ایجاد کند اما در به نتیجه رساندن تلاش‌های خود با مشکل مواجه بود، زمزمه مربوط به دوج را شنید. مارکوس با پالمر تماس گرفت تا مجوز ساخت نرم‌افزار پشت یک Dogecoin واقعی را بگیرد. مارکوس کد دوج را بر اساس Luckycoin که خودش از Litecoin مشتق شده است، برداشت کرده و اجرا کرد و در ابتدا از یک پاداش تصادفی برای استخراج بلاک استفاده کرد، اگرچه این پاداش در مارس 2014 به پاداش ثابت تغییر کرد. ارز دوج از فناوری رمزگذاری لایت کوین استفاده می‌کند و یک ارز با سبک اثبات کار (PoW) محسوب می‌شود.

پالمر و مارکوس این سکه را در 6 دسامبر 2013 روانه بازار کردند. دو هفته بعد در 19 دسامبر، ارزش دوج کوین 300 درصد افزایش یافت. شاید این افزایش نرخ به دلیل ممنوعیت چین برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بانک‌های خود از نشأت گرفته باشد.

تاریخچه Dogecoin

دوج کوین در سال ۲۰۱۳ توسط بیلی مارکوس، برنامه‌نویس ماهر و مهندس نرم‌افزار توسعه داده شد. او هدف خود را برای ساختن یک ارز دیجیتال با چاشنی شوخ‌طبعی در نظر داشت و همین امر باعث محبوبیت چشم‌گیر دوج کوین شد. در آغاز، این ارز به‌عنوان شوخی در مقابل بیت‌کوین رونمایی شد اما به‌زودی به یک ارز مستقل تبدیل شد.

در اواخر سال 2017، شرکت توسعه‌دهنده در حباب ارزهای دیجیتال بود که ارزش بسیاری از سکه‌ها را به میزان قابل توجهی افزایش داد. پس از ترکیدن حباب در سال 2018، دوج مقدار زیادی از ارزش خود را از دست داد، اما هنوز هم هسته‌ای از حامیان داشت که آن را معامله کرده و از آن استفاده می‌کردند.

در چرخه وجود این ارز دیجیتال، بازه قیمتی آن بسیار گسترده بوده و از 0.001 دلار تا 0.7 دلار را تجربه کرده است.

اما تفاوت بیت‌کوین و دوج کوین در چیست؟ به‌عنوان مثال، در حالی که بیت‌کوین به عنوان طلای دیجیتال شناخته می‌شود و هدف اصلی آن ذخیره ارزش است، دوج کوین با هدف تسهیل در تراکنش‌های روزمره و انتقال‌های سریع استفاده می‌شود. از طرف دیگر، میزان ارزش بازار و همچنین، محدودیت بیتکوین در عرضه، با DODG تفاوتهای زیادی دارد. همچنین، می‌توان به مهمترین ملاک یک پروژه رمز ارزی، یعنی وایت پیپر اشاره کرد که میم کوین‌ها به دلیل ماهیت خود، White paper ندارند.

کاربردهای دوج کوین

دوج کوین به عنوان یک ارز دیجیتال کاربردی به‌عنوان وسیله‌ای برای پرداخت‌ها و انتقال‌های مالی در برخی از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از کاربردهای این کوین عبارت‌اند از:

 • انجام تراکنش‌های روزمره در فروشگاه‌ها و فروشگاه‌های آنلاین
 •  پرداخت بین‌المللی بدون نیاز به ارزهای ملی
 • انجام تبادلات مالی در بازی‌ها و پلتفرم‌های بازی‌آنلاین

مزایا و معایب استفاده از DOGE

همانطور که در هر ارز دیگری این موضوع مطرح است، استفاده از دوج کوین هم مزایا و معایب خود را دارد. به عنوان مثال، مزایای دوج کوین عبارت‌اند از سرعت بالا در تراکنش‌ها، کارمزد و کمتر نسبت به برخی ارزهای دیگر و جامعه‌ی محبوب و پرشور اطراف آن. از طرف دیگر، نوسان قیمتی بالا ممکن است از معایب این ارز باشند.

یکی از نکات قوت دوج کوین این است که انرژی کمتری برای تأیید تراکنش‌ها نسبت به بیت‌کوین مصرف می‌کند. این ویژگی باعث شده تا دوج کوین از دیدگاه برخی دوست‌داران محیط زیست به‌عنوان یک ارز دیجیتال ایمن‌تر نسبت به برخی ارزهای دیگر شناخته شود.

مزایای تجاری خرید دوج کوین (DOGE)

از مزایای تجارت این ارز دیجیتال می‌توان به 4 مورد اشاره کرد:

 1. جامعه رو به رشد

 یکی از مزایای اصلی دوج کوین این است که جامعه رو به رشدی از دارندگان و حامیان را در اختیار دارد. کوبان و مارک زمانی اظهار داشتند که جامعه رو به رشد کاربران دوج می‌تواند آن را به رسانه‌ای مناسب برای تبادل تبدیل کند. یکی از دلایل اصلی افزایش حمایت جامعه این است که سرمایه‌گذاران دوج از آن به عنوان یک ارزش مطلق استفاده می‌کنند. این سرمایه‌گذاران همچنین در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بسیار فعال هستند و به عنوان بخشی از تبلیغ آن، میم‌های مبتنی بر رمز ارز را به اشتراک می‌گذارند.

 1. سازگاری با صرافی غیر متمرکز

دوج را می‌توان در صرافی‌های غیر متمرکز خرید و فروش و معامله کرد. به خصوص پروژه Ren آن را قادر ساخته است تا بر روی پلتفرم بلاک چین اتریوم کار کند و همچنین به شبکه مالی غیر متمرکز دسترسی داشته باشد. این مهم نشان می‌دهد که دوج کوین با جنبش مالی غیر متمرکز در حال ظهور در بازار ارزهای دیجیتال، بسیار سازگار است.

 1. تراکنش آسان

 Dogecoin شباهت‌های زیادی با بیت کوین (BTC) دارد، به این معنی که مزایای خاصی را ارائه می‌دهد که مشابه بیت کوین است. کدگذاری این رمز ارز نیز نشان می‌دهد که تراکنش‌های آن ایمن و آسان‌سازی شده‌اند. همچنین، هیچ محدودیتی برای استخراج آن وجود ندارد. این موضوع فرصت نامحدودی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند تا دوج کوین را معامله کنند، خواه این یک سرمایه‌گذاری کوتاه مدت یا بلند مدت باشد.

 1. فهرست شدن دوج در صرافی‌های گوناگون

 از زمان آغاز به کار، برخی از بهترین پلتفرم‌های بورس و ارز دیجیتال، Dogecoin را فهرست کرده‌اند، از جمله eToro، که یکی از بزرگ‌ترین کارگزاری‌های چندملیتی ارزهای دیجیتال است. لیست شدن در eToro به طور قابل توجهی تقاضای مشتریان برای تجارت دوج کوین را افزایش داده است. تعداد زیادی از صرافی‌ها در حال حاضر این ارز را در لیست پشتیبانی خود دارند.

نحوه استخراج دوج کوین

استخراج DODG همانند بیت‌کوین از طریق روش اثبات کار (PoW) انجام می‌شود. «ماینرها» با استفاده از قدرت پردازشی کامپیوترهای خود به تأیید تراکنش‌ها می‌پردازند و دوج کوین را با عملیات استخراج، به دست می‌آورند.

قیمت دوج کوین تحت تأثیر تغییرات بازار است و اغلب تغییرات ناگهانی را تجربه می‌کند. این امر می‌تواند فرصت‌های بزرگ یا ریسک‌های قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران فراهم کند.

نحوه نگهداری Dogecoin

با توجه به افزایش روزافزون جامعه طرفداران این میم کوین، اکثر صرافی‌ها و کیف پول‌های دیجیتالی از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند که عبارت اند از:

 •  Trust Wallet
 • SafePal
 •  MetaMask
 •  Ledger
 • Cobo
 •  Trezor
 •  Math Wallet
 • Dogecoin Core
 •  Binance Chain Wallet

 همچنین می‌توانید این رمز ارز را در کیف پول داخلی بیدارز نیز ذخیره‌سازی کنید.

جمع‌بندی

دوج کوین با ماهیت شوخ‌طبعی و ویژگی‌های منحصر به فرد خود به یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال جهان تبدیل شده است. با توجه به توسعه‌ها و پیشروی‌های آینده، این ارز احتمالاً در بیشتر صنایع مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به عنوان یک رقیب جدی برای سایر ارزهای دیجیتال به‌شمار خواهد آمد.

برای خرید این میم کوین محبوب می‌توانید به بازار P2P صرافی دانش‌بنیان بیدارز مراجعه یا سایر روش‌های معاملاتی مانند OTC و Trade را انتخاب کنید.

سوالات متداول

۱. Dogecoin چیست و چگونه کار می‌کند؟

دوج کوین یک ارز دیجیتال است که بر اساس تکنولوژی بلاک‌چین عمل می‌کند. تراکنش‌ها توسط ماینرها تأیید می‌شوند و امنیت آن توسط بلاک‌چین تضمین می‌شود.

۲. چگونه این میم کوین محبوب استخراج می‌شود؟

این ارز همانند بیت‌کوین با استفاده از الگوریتم اثبات کار (PoW) استخراج می‌شود. ماینرها با قدرت پردازشی کامپیوترهای خود تراکنش‌ها را تأیید کرده و دوج کوین‌های جدید را به دست می‌آورند.

۳. چگونه می‌توانم DOGE خریداری کنم؟

برای خرید دوج کوین، می‌توانید از طریق صرافی بیدارز به روش دلخواه خود این میم‌کوین محبوب را خریداری کنید.

(تومان) IRT
(دوج کوین) DOGE
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جواد
جواد

این کوین دیگه ارزش خاصی برای معامله نداره، سود که نمیده هیچ سرمایه رو هم پودر می کنه
ایلان ماسک هم تهش نتونست کاری کنه 🙁

وضعیت بازار
خرسی