آیوتکس
IoTeX (IOTX)

شما می‌توانید رمز ارز آیوتکس را به سه روش زیر در صرافی بیدارز خرید و فروش کنید:

نماد ارز‌دیجیتال آیوتکس
آیوتکس
IoTeX
تعداد شبکه: ۱
قیمت در بازار جهانی
$۰٫۰۴۱۲۱۱۱
تغییرات بازار
تغییرات یک ساعت اخیر
افزایش قیمت ۱٫۲۴۱۴۲%
تغییرات ۲۴ ساعت اخیر
افزایش قیمت ۸٫۸۴۰۳۶%
تغییرات هفت روز اخیر
کاهش قیمت -۳٫۴۰۹۸۶%

آیوتکس (IoTeX) چیست؟

آیوتکس (IoTeX) با شروع به عنوان یک پروژه منبع باز در سال 2017، یک پلتفرم غیر متمرکز ایجاد کرد که هدف آن، تقویت اقتصاد باز برای ماشین‌ها بود که یک اکوسیستم باز است که در آن افراد و ماشین‌ها می‌توانند با اعتماد تضمین شده، اراده آزاد و تحت انگیزه‌های اقتصادی مناسب، در تعامل باشند.

IoTeX با یک تیم جهانی متشکل از بیش از 40 دانشمند و مهندس محقق، بلاک چین سازگار با EVM خود را از ابتدا با استفاده از اجماع نوآورانه Roll-DPoS ساخته و در آوریل 2019 راه‌اندازی کرد که توسط بیش از 100 نماینده در سراسر جهان اجرا شد و تا کنون چندین میلیون تراکنش را پردازش کرده است. در بالای بلاک چین IoTeX، این تیم بلوک‌های اساسی زیرساخت‌ها را برای اتصال با بلاک چین‌های اتریوم، BSC و Heco مانند کیف پول ioPay و پل ioTube ساخته است که به ده هزار کاربر خدمات‌رسانی می‌کند. IoTeX همچنین به مقیاس‌پذیری DApps مبتنی بر EVM بدون پرداخت هزینه‌های گران گاز شبکه اتریوم، کمک می کند.

علاوه بر این، میان‌افزارهایی مانند هویت غیر متمرکز، محاسبات محرمانه و سخت‌افزار امن بر روی بلاک چین IoTeX ساخته شده‌اند. این مسئله، امکان ایجاد دستگاه‌های مستقل مانند Ucam و اوراکل‌های داده دنیای واقعی مانند Pebble را در شبکه آیوتکس فراهم کرده است. Ucam در بیش از 3000 خانه مستقر شده است. همچنین Pebble در ابتدا برای بیش از 300 توسعه‌دهنده راه‌اندازی شد و DApp‌ های مبتکر را قادر می‌سازد تا دنیای فیزیکی را با دنیای رمزنگاری مانند NFT‌های شبیه‌ساز دنیای واقعی اطراف ما را مرتبط کنند.

خالق آیوتکس کیست؟ چه مقدار آیوتکس وجود دارد؟

بنیان‌گذاران IoTeX رائولن چای، قوان گوئو، شین سین فن و جینگ سان هستند. راولن چای علاوه بر اینکه یکی از بنیان‌گذاران IoTeX است، مشاور BootUP Ventures و عضو گروه وظیفه دفتر کل توزیع شده صنعتی در کنسرسیوم اینترنت صنعتی است. او قبلا به عنوان سرپرست تحقیق و توسعه رمز ارز و امنیت مهندسی در اوبر کار می‌کرد.

قوان گو همچنین یکی از بنیان‌گذاران Hyperconnect Lab است. او قبلا یک دانشمند پژوهشی و مدیر مهندسی در فیس بوک بود. قبل از تاسیس IoTeX، Xinxin Fan یک مهندس تحقیقات ارشد در مرکز تحقیقات و فناوری بوش در آمریکای شمالی بود. او همچنین به عنوان همکار پژوهشی و مدیر پروژه در دانشگاه واترلو کار کرده است. جینگ سان همچنین به عنوان شریک مدیریتی در Sparkland Capital کار می‌کند. او یک سرمایه گذار LP در Polychain Capital و یک سرمایه‌گذار حامی در Rippling است.

حداکثر تعداد قابل عرضه از IOTX، 10 میلیارد واحد خواهد بود. از این مقدار در زمان نگارش مقاله، بیش از 9.5 میلیارد واحد از این توکن در چرخه بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

مزایای خرید آیوتکس با نماد IOTX

IoTeX ستون فقرات غیر متمرکز برای اقتصاد ماشینی است که به سیستم‌های مختلف از دستگاه‌های مربوط به خانه‌های هوشمند گرفته تا وسایل نقلیه خودران، خدمات خود را ارائه می‌دهد. برای این منظور، IoTeX یک بلاک چین سریع، با کارایی بالا و سازگار با EVM ساخته و راه‌اندازی کرده است که انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری را برای برنامه‌های مختلف فراهم می‌کند. همچنین، میان‌افزارها و Dapp هایی در بالای بلاک چین ساخته شده‌اند تا دستگاه‌های مستقل و اوراکل‌های دنیای واقعی را به واقعیت افزوده در محیط دیجیتال تبدیل کنند.

IOTX یک سکه بومی است که پروتکل بلاک چین زیرین را کنترل می‌کند، در حالی که به عنوان گاز (Gas) پرداخت هزینه در این پروتکل بلاک چین استفاده می‌شود. Burnrop یک طراحی اقتصادی منحصر به فرد است که منجر به کاهش قیمت IOTX می‌شود، در حالی که تعداد دستگاه‌های تنظیم شده توسط IoTeX افزایش می‌یابد.

نحوه نگهداری آیوتکس

برخی از معروف‌ترین کیف پول‌های دیجیتال در جهان، از ارز دیجیتال IOTX پشتیبانی می‌کنند که می‌توان به عنوان مثال، از Ledger، Trust Wallet، MetaMask و Binance Chain Wallet نام برد. والت داخلی بیدارز نیز پشتیبانی از این رمز ارز را ارائه داده و کاربران می‌توانند برای ذخیره‌سازی و نگهداری از دارایی‌های IOTX خود، از آن استفاده نمایند.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز