ليسک

0.0000 $

% 0.00

0.0000 تومان

برابر با بیت‌کوین

max
min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
-- $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
$
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
0 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
-- $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل

ليسک (Lisk) چیست؟

ليسک (Lisk) يک پلتفرم محاسباتی غير متمرکز و مبتنی بر بلاک چين است. اين پلتفرم در اوايل ماه می سال 2016، توسط مکس کوردک و اليور بدوس بنيان‌گذاری شد. ليسک به عنوان فورک Crypti (يک پلتفرم مبتنی بر جاوا برای اپليکيشن‌های غير متمرکز) ايجاد شده است و اولين هدف آن گسترش و ساده‌سازی دسترسی به توسعه و استفاده از فناوری بلاک چين می‌باشد. LSK نام توکن کاربردی اين پروژه می‌باشد که به منظور پرداخت کارمزدهای تراکنش در بلاک چين Lisk مورد استفاده قرار می‌گيرد.

همواره يکی از بزرگ‌ترين موانع در مسير پذيرش همگانی راهکارهای مبتنی بر بلاک چين، منحنی يادگيری مرتبط با يک زبان برنامه‌نويسی خاص بوده است. ليسک از طريق فراهم آوردن امکان توسعه اپليکيشن‌های غير متمرکز به زبان جاوا اسکريپت، سعی در رفع اين مشکل داشته است، چرا که JS يک زبان خوشايند برای عموم توسعه‌دهندگان می‌باشد.

علاوه بر جاوا، ليسک از تايپ اسکريپت هم استفاده می‌کند که يک زبان رايج برای توسعه وب می‌باشد. بنابراين، برخلاف اتريوم، توسعه‌دهندگانی که با ليسک کار می‌کنند معمولاً نيازی به يادگيری يک زبان برنامه‌نويسی جديد و مخصوص پلتفرم ندارند

لیسک چگونه کار می‌کند؟ چه مقدار لیسک وجود دارد؟

الگوريتم اجماع اثبات کار که توسط بيت کوين (Bitcoin) استفاده می‌شود امنيت بالايی دارد، اما مقياس‌پذيری و محيط‌زيست را فدای اين امنيت کرده است. مکانيزم اجماع اثبات کار وکالتی يک جايگزين قابل مقياس و دوست‌دار محيط‌زيست برای مکانيزم اثبات کار است که ليسک آن را در شبکه‌ی خود به کار می‌گيرد.

به صورت خلاصه، هر کاربر شبکه ليسک (ذخيره‌کنندگان توکن LSK) می‌تواند به 101 نماينده رای دهد. رای دادن به معنی استيک کردن (سپرده‌گذاري) يک مقدار مشخص از توکن‌های LSK در کيف پول‌های مخصوص و دریافت حق رای در ازای این استیکینگ می‌باشد. سپس وظيفه تاييد تراکنش‌های ليسک و ايجاد بلاک‌ها به «نماينده‌های فعال» محول می‌شود.

بلاک چين ليسک سرعت قابل توجهی دارد و تقريباً در هر 10 ثانيه يک بلاک جديد در اين بلاک چين ايجاد می‌شود و هر 101 بلاک حدودا به 16 دقيقه زمان برای تاييد نهايی نياز دارد. در بيت کوين (BTC)، ايجاد هر بلاک جديد حدودا 10 دقيقه زمان می‌برد. مکانيزم تاييد اعتباری که پيشتر بيان کرديم، مقياس‌پذيری شبکه را افزايش داده و ساختار سايدچين شبکه را تکميل می‌کند. علاوه بر اين، پاداش‌هايی برای نماينده‌‌ها در نظر گرفته می‌شود که در قالب توکن LSK به آنان پرداخت می‌گردد.

ماموريت اصلی ليسک گسترش دسترسی عموم مردم به بلاک چين است. اين پلتفرم عمدتا بر توسعه نرم‌افزارهای غير متمرکز تمرکز دارد و توکن LSK به عنوان ابزار داخلی سيستم به منظور تبديل ارزش عمل می‌کند. در اين زمينه، کيت‌های توسعه نرم‌افزار (SDK) ليسک نقش مهمی ايفا می‌کنند.

SDK در ليسک، يک جعبه ابزار قابل اعتماد و قابل سفارشی‌سازی با استفاده آسان است که به منظور توسعه اپليکيشن‌های سازگار با ليسک طراحی شده است. در مجموع اين کيت دارای سه جزء تشکيل‌دهنده می‌باشد:

  1. چارچوب: ايجاد و حفظ تعامل ميان ماژول‌های شبکه ليسک
  2. عناصر: مجموعه‌ی کتابخانه‌هايی که برای اجرای عملکردهای مختلف در اپليکيشن‌های غير متمرکز رايج استفاده می‌شوند.
  3. فرمانده: يک ابزار خط فرمان که امکان برقراری ارتباط و تعامل با بلاک چين پايه را برای کاربران ليسک فراهم می‌آورد.

ناگفته نماند که لیسک در حداکثر میزان عرضه هیچ محدودیتی ندارد و تا زمان نگارش این مقاله، بیش از 144 میلیون واحد از آن استخراج شده که نزدیک 129 میلیون واحد آن در چرخه بازار قرار دارد.

مزایای خرید ليسک با نماد LSK

پلتفرم ليسک عمدتا برای ايجاد و به کار‌گيری اپليکيشن‌های غير متمرکز يا dApp ها استفاده می‌شود؛ dAppها اپليکيشن‌هايی هستند که به جای سرورهای متمرکز، در شبکه‌ای از کامپيوترهای توزيع شده در سرتاسر جهان ميزبانی می‌شوند.

کاربران اين پلتفرم می‌توانند اپليکيشن‌های غير متمرکز خود را ايجاد کرده، آن را منتشر نموده و از آن کسب درآمد کنند و علاوه بر آن، از سرعت و هزینه پایین تراکنش‌های ارز دیجیتال بومی اين اکوسيستم (LSK) استفاده نمايند. به بيان ديگر، ليسک يک پلتفرم پايدار و يک‌پارچه است که دارای ويژگی‌هايی همچون پشتیبانی از قراردادهای هوشمند، حافظه مبتنی بر بلاک چين، سرعت بالا و غيره می‌باشد.

نحوه نگهداری ليسک

مشخصا، نگهداری و ذخیره‌سازی این ارز دیجیتال از طریق کیف پول‌های دیجیتالی امکان‌پذیر است. اما لیسک برای خود 2 نرم‌افزار اختصاصی نیز دارد که یکی برای ویندوز و دسکتاپ است و دیگری برای تلفن‌های همراه. در کنار این‌ها امکان ذخیره‌سازی این رمز ارز در کیف پول داخلی بیدارز نیز برای کاربران عزیز فراهم شده است. کیف پول‌های متفرقه محدودی نیز از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند، مانند: SafePal، Atomic و Ledger.

(تومان) IRT
(ليسک)
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها