لایت کوین

LTC Litecoin

HECO HECO: 0xecb5...bfb63b4 0xecb56cf772b5c9a6907fb7d32387da2fcbfb63b4
BNB Smart Chain (BEP20) BNB Smart Chain (BEP20): 0x4338...ab0db94 0x4338665cbb7b2485a8855a139b75d5e34ab0db94
Hoo Smart Chain Hoo Smart Chain: 0x13e9...55431c3 0x13e93721dc992b3e14333dbdb48c0e7ec55431c3

90.785 $

% 1.28

5,388,089 تومان

برابر با 0.001446 بیت‌کوین

$94.275 max
$88.260 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
6,742,622,039 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
7,625,938,991 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
800,366,007 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
74,270,231 $
88%
حداکثر عرضه
84,000,000
عرضه کل
84,000,000

لایت کوین (Litecoin) چیست؟

انتشار لایت کوین در سال 2011 که به طور گسترده به عنوان اولین ارز دیجیتال موفق شناخته می‌شود، موجی از توسعه‌دهندگان را برانگیخت تا با تغییر کد بیت‌کوین و استفاده از آن برای راه‌اندازی انواع جدیدی از شبکه‌ها، پایگاه کاربران ارزهای دیجیتال را گسترش دهند. بنابراین، در حالی که Litecoin اولین ارز رمزپایه‌ای نبود که کد بیت کوین را کپی کرده و ویژگی‌های آن را تغییر داد، اما یکی از مهم‌ترین آن‌ها از نظر تاریخی است و در طول زمان یک بازار قوی ایجاد کرده است.

به عنوان مثال، لایت کوین ابتدا فناوری خود را با کاهش مدت زمانی که طول می‌کشد تا بلوک مربوط به تراکنش‌های جدید به بلاک چین اضافه شود، متمایز کرد. ایده ایده تیم توسعه لایت کوین این بود که ممکن است کاهش سرعت ایجاد بلاک‌ها برای سرمایه‌گذاران جذاب باشد و تعداد کاربران شبکه را افزایش دهد. خصوصا که کاربران گاهی اوقات مجبور می‌شدند برای تراکنش‌های خود، حدود یک ساعت منتظر بمانند تا اینکه پرداخت‌های بیت‌کوین را نهایی کنند.

با کاهش علاقه تجار به ارزهای دیجیتال در اواسط دهه 2010، LTC رویکرد تهاجمی‌تری را برای توسعه اتخاذ کرد و ویژگی‌های جدیدی مانند شبکه لایتنینگ و SegWit (یک طرح بهبود با هدف افزایش انعطاف‌پذیری و افزایش ظرفیت بلاک‌ها) را اجرا و پیاده‌سازی کرد، فناوری‌های پیشرفته‌ای که اکنون بر روی بیت‌کوین اجرایی شده‌اند. تلاش‌های اولیه بازاریابی برای این پروژه تا آنجا پیش رفت که لایت کوین را به عنوان «نقره به طلای بیت کوین» معرفی کردند، شعاری که تا به امروز همچنان خریداران بالقوه را جذب می‌کند.

چه مقدار لایت کوین وجود دارد؟ امنیت LTC چگونه تامین می‌شود؟

لایت کوین، اصلاح کد بیت کوین است. به همین دلیل ویژگی‌های مشابه بسیاری با آن دارد. بنابراین، اگر می‌دانید بیت‌کوین چگونه کار می‌کند، احتمالاً درک لایت کوین برایتان آسان خواهد بود.

LTC از رمزنگاری برای فعال کردن مالکیت و مبادله ارز دیجیتال خود با نماد LTC استفاده می‌کند و نرم‌افزار آن محدودیت سختی برای مقدار LTC ایجاد کرده است که حداکثر عرضه را به 84 میلیون واحد محدود می‌کند. در زمان نگارش این مقاله، بیش از 71 میلیون واحد از این رمز ارز تولید و ضرب شده است. مانند بیت‌کوین، لایت‌کوین نیز از نوعی استخراج با اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند تا هرکسی که سخت‌افزار محاسباتی را به این فرآیند اختصاص می‌دهد، بتواند بلوک‌های جدیدی را به بلاک چین خود اضافه کند و Litecoin جدیدی را که ایجاد می‌کند، به عنوان پاداش کار دریافت کند.

تفاوت بین بیت کوین و لایت کوین چیست؟

دو تفاوت اصلی بین لایت کوین و بیت کوین وجود دارد؛ لایت کوین قصد دارد تراکنش‌ها را سریع‌تر نهایی کند و همچنین از الگوریتم استخراج متفاوتی استفاده می‌کند. در لایت کوین، تقریباً هر 2.5 دقیقه بلاک‌های جدید به بلاک چین اضافه می‌شود (در مقابل 10 دقیقه در بیت‌کوین).

الگوریتم ماینینگ Litecoin در ابتدا با هدف کاهش اثربخشی تجهیزات استخراج تخصصی، فعال شد. اگرچه بعداً این امر ناموفق بود. (امروزه، می‌توان لایت کوین را با تجهیزات سخت‌افزاری با بازده کم نیز استخراج کرد، اگرچه بازار آن تحت سلطه ماینرهای بزرگ است.)

در سال ۲۰۱۷، لایت‌کوین «Segregated Witness» را به کار گرفت، فناوری‌ای که به ارزهای دیجیتال کمک می‌کند تراکنش‌های بیشتری را به هر بلوک اضافه کنند. در اواخر همان سال، اولین تراکنش لایتنینگ در لایت کوین تکمیل شد، توسعه‌ای که نشان می‌دهد این ارز دیجیتال چگونه می‌تواند از طراحی شبکه لایه‌ای استفاده کند.

مزایای خرید Litecoin با نماد LTC

از اصلی‌ترین مزایای خرید LTC این است که هزینه‌های تراکنش در این ارز دیجیتال کم است. فناوریLTC چندین به‌روزرسانی را در زیرساخت بیت کوین ارائه می‌دهد، از جمله هزینه‌های تراکنش کمتر. هنگامی که بیت کوین را از کیف پولی به کیف پول دیگر ارسال می‌کنید، با تایید تراکنش در بلاک چین، مقداری از ارز دیجیتال خود را از دست می‌دهید. اگرچه Litecoin به شیوه‌ای بسیار مشابه عمل می‌کند، اما شبکه آن کارآمدتر از بیت کوین است، به این معنی که هنگام ارسال یا دریافت، پول کمتری پرداخت خواهید کرد. این یک مزیت بزرگ برای کاربرانی است که برای مزایای آن به عنوان یک سیستم انتقال پول امن به این ارز دیجیتال روی می‌آورند.

سرعت تراکنش‌های این شبکه نیز سریع‌تر از شبکه بیت کوین است. شبکه بهبودیافته Litecoin تنها به کارمزدهای پردازش گسترش نمی‌یابد، بلکه کاربران را قادر می‌سازد تا در مقایسه با بلاک چین بیت کوین، سکه‌ها را بسیار سریع‌تر ارسال کنند. متوسط زمان انجام تراکنش لایت کوین حدود 2.5 دقیقه طول می‌کشد، در حالی که همین زمان برای تراکنش بیت کوین به طور متوسط 10 دقیقه می‌باشد.

پلتفرم منبع باز لایت کوین بر اساس یک فورک متن باز از بیت کوین (BTC) ساخته شده است. این امر، تنظیم سیستم و پیاده‌سازی ویژگی‌های جدید را برای هماهنگی با نیازهای در حال تغییر بازار برای توسعه‌دهندگان بسیار آسان می‌کند. انعطاف‌پذیری آن همچنین به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا وصله‌های امنیتی نرم‌افزار را به طور منظم پیاده‌سازی کنند تا با روش‌های تغییر حمله هکرها همگام شود.

نحوه نگهداری LTC

LTC که جزو قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال جهان است را می‌توان در کیف پول‌های مختلفی مانند Ledger، Trezor، Math Wallet، Trust Wallet، MetaMask، Coinbase، Safepal، Atomic wallet، Luno، Binance Chain Wallet و همچنین ولت داخلی پلتفرم بیدارز ذخیره و نگهداری نمایید.

(تومان) IRT
(لایت کوین) LTC
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها