نانو

XNO Nano

1.278 $

% 0.84

73,843 تومان

برابر با 0.00001841 بیت‌کوین

$1.319 max
$1.261 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
170,233,438 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
170,233,438 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
3,128,406 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
133,248,297 $
100%
حداکثر عرضه
133,248,297
عرضه کل
133,248,297

نانو (Nano) چیست؟

نانو (Nano) نرم‌افزاری است که برای تسهیل تراکنش‌های ارزهای دیجیتال بدون کارمزد طراحی شده است. کلید طراحی Nano این است که هر حساب، دارای بلاک چین خاص خود است که فقط مالک می‌تواند آن را به روز کند. برای انجام تراکنش، صاحب حساب تراکنشی را امضا می‌کند که دفتر کل خود را برای این تراکنش به روز کرده و آن را به شبکه نانو پخش می‌کند. وقتی گره‌های نانو تأییدیه‌های کافی برای تایید تراکنش را می‌بینند، همه آن‌ها به طور مستقل تراکنش را غیرقابل برگشت کرده و کپی این تراکنش در دفتر خود را به‌روزرسانی می‌کنند.

به این ترتیب، طراحی نانو از دیگر ارزهای رمزنگاری شده فاصله گرفته است، زیرا بلاک چین آن، رکورد کاملی از تراکنش‌های خود را حفظ نمی‌کند. در عوض این بلاک چین، موجودی حساب‌ها و مبالغ تراکنش مرتبط با آن‌ها را ردیابی می‌کند. این موضوع به شدت با سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) متفاوت است، که در آن‌ها تمام تراکنش‌ها ثبت و در بلوک‌هایی با ظرفیت محدود دسته‌بندی می‌شوند. در چنین سیستم‌هایی، تراکنش‌ها به عنوان محتوایی برای گنجاندن در یک بلوک پیشنهاد می‌شوند و هزینه‌ها بین گره‌هایی توزیع می‌شوند که بلوک‌های جدید ایجاد می‌کنند. هدف این است که کارمزدها انگیزه‌ای برای ادامه عملکرد این بلاک‌چین‌ها باشد، زیرا گره‌ها باید منابعی را برای رقابت برای حق ایجاد بلاک‌ها صرف کنند.

نانو این جنبه‌های سنتی طراحی بلاک چین را حذف می‌کند. در عوض، گره‌ها به افرادی که می‌توانند بلاک‌ها را ایجاد کنند، رأی می‌دهند، و از آنجایی که این فرآیند می‌تواند با هزینه کم و حتی بدون هزینه اتفاق بیفتد، کاربران برای گنجاندن تراکنش‌ها در بلاک چین نانو نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

ایده این است که این نوع طراحی مبادلات، کاربران را به انجام تراکنش‌های بیشتر در Nano ترغیب می‌کند و منجر به پذیرش بیشتر ارز دیجیتال XNO در موارد استفاده که به حجم زیادی نیاز دارند، می‌شود. تاکنون، بنیاد نانو پذیرش جهانی ارز دیجیتال نانو را در وب‌سایت رسمی خود پیگیری کرده است، جایی که به‌روزرسانی‌های مستمر و نقشه راه فنی خود را نیز منتشر می‌کند.

خالق نانو کیست؟ چه مقدار نانو وجود دارد؟

Nano توسط Colin LeMahieu، مهندس نرم‌افزار و مدیر عامل و بنیان‌گذار The Nano Foundation که مقر آن در بریتانیا است، ایجاد و طراحی شده است. این پروژه که در سال 2014 با نام RaiBlocks راه‌اندازی شد، در ژانویه 2018 به نانو تغییر نام داد.

میزان قابل تولید، قابل عرضه و استخراج شده از ارز دیجیتال XNO یکسان است. به این معنی که 100% این رمز ارز که به عدد 133،248،297 محدود شده، استخراج شده است و در چرخه بازار قرار دارد.

مزایای خرید نانو با نماد XNO

ارز دیجیتال پروژه نانو یعنی XNO، ویژگی‌های بسیاری دارد که مشابه سایر ارزهای دیجیتال است، از جمله دوام، قابلیت حمل و کمیاب بودن. از سال 2015 تا 2017، ارز دیجیتال XNO از طریق سیستمی از فاست‌ها (Faucet) آنلاین توزیع شد که به هر کسی اجازه می‌داد تا یک تست ربات نبودن (captcha) را تکمیل کرده و آن را رایگان مطالبه کند. در این مدت در مجموع 126248297 نانو از طریق همین فرآیند فاست، توزیع شد.

در اکتبر 2017، 207 میلیون نانو از گردش خارج شد و به آدرسی با کلید خصوصی که گفته می‌شود از بین رفته است، ارسال شد. این بدان معناست که هیچ سکه نانویی نمی‌تواند توسط پروتکل ضرب شود، یک ویژگی مناسب برای سرمایه‌گذاران، که می‌توانند مطمئن باشند کالای محدودی را خریداری می‌کنند و در آینده می‌توانند از کمیاب بودن آن استفاده کنند.

با این حال، از آنجایی که به گره‌ها، ارزهای دیجیتال جدید اختصاص داده نمی‌شود، ممکن است فرصت‌های کمتری برای کاربران متبحر فناوری وجود داشته باشد تا در اکوسیستم آن با ارائه خدمات، درآمد کسب کنند. کاربران ممکن است نانو را یک ارز دیجیتال قانع‌کننده برای تراکنش‌ها بدانند، زیرا به حداقل منابع برای کار در حین پردازش تراکنش‌های بالا، نیاز دارد.

سرمایه‌گذاران همچنین ممکن است به دنبال خرید نانو باشند، اگر باور داشته باشند که بازار روزی به نفع پروتکل‌هایی که برای تسهیل معاملات ارزان ساخته شده‌اند، خواهد چرخید.

نحوه نگهداری XNO

کیف پول‌های متعددی از ارز دیجیتال شبکه نانو یعنی XNO پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید برای ذخیره‌سازی این ارز از والت‌هایی مانند Ledger، Trezor، Math Wallet، Trust Wallet و Atomic wallet استفاده نمایید. این پروژه یک کیف پول اختصاصی نیز در دسترس کاربران خود قرار داده است که عنوان آن Nault می‌باشد. این نام در گذشته NanoVault بوده است.

همچنین پلتفرم بیدارز در بخش والت داخلی خود، پشتیبانی ارز دیجیتال XNO را در دسترس کاربران گرامی قرار داده است.

(تومان) IRT
(نانو) XNO
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها