کوانتوم

QTUM Qtum

3.827 $

% 3.56

221,959 تومان

برابر با 0.00005466 بیت‌کوین

$3.858 max
$3.671 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
402,465,215 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
412,624,905 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
46,955,193 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
105,167,593 $
98%
حداکثر عرضه
107,822,406
عرضه کل
107,822,406

کوانتوم (Qtum) چیست؟

Qtum (تلفظ کوانتوم) یک نرم‌افزار ارز دیجیتال است که هدف آن ترکیب بخش‌های مختلف مدل‌های طراحی بیت‌کوین و اتریوم در تلاش برای جذب توسعه‌دهندگان برنامه می‌باشد. این مسئله بدان دلیل است که علیرغم برخی شباهت‌های کلی، بیت‌کوین و اتریوم در ویژگی‌های نحوه عملکرد بلاک چین‌هایشان و نحوه ثبت و به‌روزرسانی موجودی‌ها توسط کاربران با هم تفاوت دارند.

Qtum با تلاش برای طراحی که جنبه‌های منحصر به فرد این دو شبکه را با هم ترکیب می‌کند، قصد دارد جایگزینی برای اتریوم ارائه دهد که می‌تواند در برنامه‌نویسی رقابت کند، در حالی که سازگاری با بیت کوین را حفظ می‌کند و چیزی شبیه به بهترین راه حل بلاک چین در هر دوی این شبکه‌ها را ارائه می‌دهد.

تیم کوانتوم بر این باور است که این طراحی کاربرانی را که به دنبال ساخت برنامه‌های کاربردی بر روی یک بلاک چین مانند شبکه اصلی اتریوم هستند، ترغیب می‌کند و به محصولات آن‌ها اجازه می‌دهد به روشی مشابه با بیت کوین معامله کنند. با این حال، کاربران احتمالا متوجه می‌شوند که کوانتوم شامل بسیاری از جنبه‌های دیگر شبکه‌های ارز دیجیتال رقیب نیز می‌باشد.

به عنوان مثال، ارز دیجیتال کوانتوم با نماد QTUM، برای پرداخت هزینه به کسانی که به راه‌اندازی شبکه کمک می‌کنند استفاده می‌شود و توزیع QTUM جدید بر اساس مالکیت دارایی این رمز ارز است. سکه‌های QTUM همچنین در سیستم حاکمیت زنجیره‌ای خود، حق رای دارند. به این معنی که اگر کوانتوم را خریداری کنید، می‌توانید جهت توسعه نرم‌افزار پیشنهادات خود را ارائه دهید و همچنین در رای‌گیری‌ها شرکت کنید.

خالق کوانتوم کیست؟ چه مقدار کوانتوم وجود دارد؟

کوانتوم (Qtum) که در سال 2016 توسط بنیاد Qtum منتشر شد که یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور است که این نرم‌افزار را توسعه و نگهداری می‌کند. در سال 2017، بنیاد Qtum یک عرضه اولیه سکه (ICO) برگزار کرد که در آن با فروش 51 درصد از 100 میلیون واحد ارز دیجیتال QTUM موجود، 15 میلیون دلار به دست آورد.

باقیمانده عرضه، یا به سرمایه‌گذاران و تیم موسس داده شد و یا برای توسعه کسب و کار تخصیص یافت. نرم افزار Qtum در اکتبر 2017 وارد بازار شد.

کل میزان قابل عرضه از این رمز ارز 107،822،406 واحد کوانتوم است که در زمان نگارش این مقاله، چیزی در حدود 97 درصد آن (یعنی بیش از 104 میلیون واحد) استخراج شده و در چرخه بازار قرار دارد.

مزایای خرید کوانتوم با نماد QTUM

ارز دیجیتال QTUM نقش کلیدی در حفظ و راه‌اندازی شبکه Qtum ایفا می‌کند و می‌تواند برای نگهداری، خرج کردن، ارسال یا فرآیند سهام‌داری (استیکینگ یا Staking) استفاده شود. به این ترتیب، مورد اصلی استفاده QTUM، پرداخت هزینه برای اجرای قراردادها در بلاک چین Qtum است.

علاوه بر این، با مالکیت و به اشتراک گذاشتن QTUM، کاربران توانایی رای دادن در مورد ارتقا شبکه را به دست می‌آورند که هر رای متناسب با مقدار ارز دیجیتال کوانتوم است. مشابه بیت کوین، QTUM کمیاب است، زیرا تعداد کوانتوم منتشر شده در هر بلوک تقریبا هر چهار سال به نصف کاهش می‌یابد تا عرضه کل کنترل شده و محدود بماند.

Qtum ممکن است برای مشاغلی که به دنبال راه‌اندازی انواع جدیدی از برنامه‌های کاربردی در بلاک چین هستند، جذاب باشد. در واقع، تا به امروز، پروژه‌های مختلفی وجود دارد که این کار را انجام داده‌اند. به عنوان مثال، Qtum نرم‌افزار خود را در برنامه‌های توسعه‌دهنده باز از بخش وب سرویس شرکت آمازون در چین و Google Cloud Platform ادغام کرده است و به کاربران اجازه می‌دهد تا نسخه‌های نرم‌افزار Qtum را در این پروژه‌ها اجرا کنند. به این ترتیب، سرمایه‌گذاران ممکن است بخواهند ارز دیجیتال کوانتوم را معامله کرده و به سبد سهام خود اضافه کنند.

نحوه نگهداری QTUM

ارز دیجیتال کوانتوم در والت‌های متنوع و معروفی پشتیبانی می‌شود که ارزش این کوین را نشان می‌دهد. از معتبرترین کیف پول‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: Ledger، Trezor، Math Wallet، Trust Wallet، Safepal و Atomic wallet.

این پروژه برای کاربران خود یک کیف پول اختصاصی با عنوان Qtum Core نیز منتشر کرده است. همچنین شما معامله‌گران عزیز می‌توانید از کیف پول دیجیتال داخلی بیدارز برای ذخیره‌سازی از این رمز ارز استفاده نمایید.

(تومان) IRT
(کوانتوم) QTUM
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها