زیلیکا

ZIL Zilliqa

BNB Smart Chain (BEP20) BNB Smart Chain (BEP20): 0xb86a...becc787 0xb86abcb37c3a4b64f74f59301aff131a1becc787
Zilliqa Zilliqa: zil1qq...q9yf6pz zil1qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq9yf6pz

0.03027 $

% 1.54

1,799 تومان

برابر با 0.0000004825 بیت‌کوین

$0.03187 max
$0.02927 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
525,789,997 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
568,317,083 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
56,327,386 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
17,372,203,179 $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل
18,777,306,316

زیلیکا (Zilliqa) چیست؟

زیلیکا (Zilliqa) نرم‌افزاری است که به دنبال ایجاد انگیزه در یک شبکه جهانی و توزیع شده از رایانه‌ها برای اجرای یک پلتفرم بلاک چین است که هدف آن افزایش مقیاس‌پذیری کاربر از طریق اشتراک‌گذاری می‌باشد. به این ترتیب، Zilliza یکی از بلاک چین‌هایی است که هدف آن رشد اکوسیستمی از برنامه‌های غیر متمرکز (dApps) و ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، ترون و EOS است.

برای متمایز کردن خود از دیگران، زیلیکا از یک فرآیند اشتراک‌گذاری (Sharding) استفاده می‌کند که زیرساخت خود را به چندین بلاک چین به هم پیوسته تقسیم می‌کند تا تراکنش‌های بیشتری را پشتیبانی کند. Zilliqa همچنین Scilla را راه‌اندازی کرد؛ یک زبان برنامه‌نویسی بومی که بر امنیت تمرکز دارد و توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا اپلیکیشن‌های قابل تنظیمی را نوشته و راه‌اندازی کنند که برای تکرار سرویس‌های دنیای واقعی کاربرد دارند. برای دستیابی به همه این ویژگی‌ها، ارز دیجیتال بومی شبکه یعنی ZIL، برای اجرای برنامه‌ها، ارسال تراکنش‌ها و تشویق بازیگرانی که از شبکه پشتیبانی می‌کنند استفاده می‌شود.

نحوه کار شبکه Zilliqa

شبکه Zilliqa بسیاری از ویژگی‌های مشترک سایر شبکه‌های ارز دیجیتال مانند قرارداد هوشمند، تسویه تراکنش و صدور توکن را ارائه می‌کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند از زبان اختصاصی آن، Scilla، برای اجرای منطق برنامه‌نویسی سفارشی (قراردادهای هوشمند) و طراحی برنامه‌های جدید (برنامه‌های غیر متمرکز یا DApps) برای ارائه محصولات و خدمات متنوع استفاده کنند.

در حالی که این سیستم در پیاده‌سازی پیچیده است، Zilliqa در نهایت برای اجرای قراردادهای هوشمند و تایید تراکنش‌های شبکه به شیوه‌ای مقیاس‌پذیر و کارآمد طراحی شده است. همانطور که عنوان شد، در زیلیکا، سیستم شاردینگ اجرا می‌شود. شاردینگ یک تکنیک ساختاری است که شبکه را به چند قطعه یا خرده تقسیم می‌کند و به گره‌ها اجازه می‌دهد فقط کسری از تراکنش‌های شبکه را پردازش کنند.

هر خرده به عنوان بلاک چین خود عمل می‌کند و به گره‌های اختصاص داده شده به آن‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را ذخیره کنند، تراکنش‌ها را پردازش کنند و بلوک‌های جدیدی را به زنجیره خرده خاص خود که میکروبلاک نامیده می‌شوند اضافه کنند. سپس میکروبلاک‌ها توسط گره‌های خدمات دایرکتوری (یا گره‌های DS) در یک بلاک تراکنش ترکیب می‌شوند تا در نهایت به بلاک چین Zilliqa اضافه شوند.

نکته قابل توجه این است که گره‌های خرده‌ای حاوی زیرمجموعه خاصی از بلاک چین Zilliqa هستند و لازم نیست کل تاریخچه Zilliqa را ذخیره کنند.

خالق زیلیکا کیست؟ چه مقدار ZIL وجود دارد؟

زیلیکا (Zilliqa) در ژوئن 2017 توسط آمریت کومار و شینشو دان، دو محقق از دانشگاه ملی سنگاپور راه‌اندازی شد. شبکه اصلی شبکه در ژانویه 2019 فعال شد. این پروژه در سال 2017 یک عرضه اولیه سکه (ICO) از توکن ZIL برگزار کرد که در آن زمان بیش از 22 میلیون دلار اتر (ETH) جمع‌آوری کرد.

Zilliqa توسط شرکت موسس Zilliqa Research و همچنین یک شرکت ابتکاری رشد، ZILHive پشتیبانی می‌شود. همچنین ارز دیجیتال زایج این شبکه یعنی ZIL در عرضه کل 21 میلیارد واحد محدود شده است که در زمان نگارش این مقاله، بیش از 16.6 میلیارد واحد ZIL در عرضه بازار قرار گرفته است.

مزایای خرید زیلیکا با نماد ZIL

ارز رمزنگاری شده شبکه زیلیکا یعنی ZIL، نقش کلیدی در حفظ و راه‌اندازی شبکه آن ایفا می‌کند و می‌تواند برای نگهداری، ارسال و سهام‌داری (Staking) استفاده شود. با نگهداری و استیکینگ ZIL، کاربران توانایی رای دادن در مورد ارتقا شبکه را به دست می‌آورند که هر رای متناسب با مقدار سکه ZIL است.

مشابه بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، عرضه ZIL محدود است، به این معنی که طبق قوانین نرم‌افزار آن، تنها ۲۱ میلیارد ZIL وجود خواهد داشت. کاربران ممکن است Zilliqa را بر اساس تلاش آن برای ایجاد یک پلتفرم مقیاس‌پذیر و امن برای برنامه‌های غیر متمرکز جذاب بدانند. علاوه بر این، توسعه‌دهندگان ممکن است پلتفرم را برای محصولات و خدماتی که ممکن است حجم بالایی از فعالیت را به همراه داشته باشند، کمک‌کننده و مناسب می‌بینند و در نهایت، سرمایه‌گذاران ممکن است به دنبال خرید ZIL و اضافه کردن آن به سبد سهام خود باشند، اگر باور داشته باشند که روزی بازار به نفع بلاک چین‌های مقیاس‌پذیرتر خواهد بود.

نحوه نگهداری ZIL

معامله‌گران محترم حوزه ارزهای دیجیتال می‌توانند ارز دیجیتال پروژه OMG یا همان اومیسه گو را در کیف پول‌های معتبر گوناگونی ذخیره‌سازی کنند مانند Ledger، Trezor، Math Wallet، Trust Wallet، Coinbase، MetaMask، Safepal و Atomic wallet. صرافی بیدارز نیز پشتیبانی از این ارز دیجیتال را در والت داخلی خود به کاربران گرامی ارائه می‌دهد.

(تومان) IRT
(زیلیکا) ZIL
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها