سوالات متداول

 • «بید ارز» چگونه کار می کند؟

  مراحل خرید و فروش به این شرح است:
  - فروشنده پس از ثبت نام و احراز هویت، پیشنهاد فروش خود را ثبت می کند.
  - افرادی که قصد خرید دارند پس از ثبت نام و احراز هویت می توانند از بین پیشنهادات فروش، پیشنهاد مورد نظر خود را انتخاب کرده و درخواست خرید ثبت کنند.
  - در این مرحله پس از تائید فروشنده، خریدار مبلغ ریالی معامله را به حساب «بید ارز» واریز می کند.
  - پس از واریز وجه، فروشنده ارز مجازی را به والت خریدار انتقال داده و لینک تراکنش را ثبت می کند.
  - پس از تائید انتقال ارز دیجیتال، مبلغ ریالی به حساب فروشنده واریز می گردد.

 • امنیت طرفین معامله چگونه تضمین می شود؟

  مبلغی که خریدار آنلاین واریز می کند تا زمان تائید انتقال ارز دیجیتال از طرف فروشنده به والت (کیف پول الترونیکی) خریدار، نزد ما به امانت باقی می ماند و اگر به هر دلیلی فروشنده انتقال را انجام ندهد این مبلغ به حساب خریدار استرداد خواهد شد. از طرفی از آنجا که قبل از انتقال ارز دیجیتال خریدار مبلغ ریالی آن را به حساب ما واریز کرده است، فروشنده نیز با اطمینان خاطر می تواند انتقال را انجام دهد.

 • چرا به «بید ارز» اعتماد کنم؟

  پروژه «بید ارز» توسط شرکت معتبر «کاج سبز سپهر آذین» با شماره ثبت 68404 مدیریت می شود. این شرکت چندین سال است که در زمینه تجارت الکترونیک مشغول به فعالیت است و پروژه های معتبری همچون «دورکار» ، «آویتو» و «عروسی با ما» در کارنامه خود دارد.

 • چرا «بید ارز» نماد اعتماد ندارد؟

  متاسفانه طبق اعلام مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در حال حاضر و تا زمان تدوین قوانین حوزه ارزهای دیجیتال، به سایتهای فعال در زمینه مبادلات ارزهای دیجیتال، ای نماد تعلق نمی گیرد. اما همان طور که در جواب سوال قبلی ذکر شد، سایر پروژه های این شرکت دارای ای نماد هستند.

 • نحوه احراز هویت کاربران چگونه است؟

  تمامی کاربران جهت خرید و فروش در سامانه باید مراحل احراز هویت شامل ارسال مدارک شناسایی، تائید حساب بانکی، شماره همراه و شماره تلفن ثابت را طی کنند. این مراحل توسط هر کاربر فقط یک بار طی میشود. متاسفانه جهت تامین امنیت و پیش گیری از سوء استفاده های احتمالی، انجام مراحل احراز هویت غیر قابل چشم پوشی است.

 • هزینه استفاده از خدمات «بید ارز» چند است؟

  بابت هر معامله موفق ۰.۵٪ (نیم درصد) از هر یک از طرفین معامله به عنوان کارمزد کسر می گردد.

 • قیمت ارزهای دیجیتال چگونه تعیین می گردد؟

  ما هیچ گونه دخالتی در تعیین قیمت ارزهای دیجیتالی که برای فروش ثبت می شوند نداریم و این فروشنده است که تعیین می کند با چه قیمتی می خواهد ارز دیجیتال خود را بفروشد.

 • انجام تسویه حساب و واریز وجه به حساب فروشنده چقدر زمان میبرد؟

  با توجه به اینکه در حال حاضر پرداختیار تنها یکبار و آن هم ساعت ۱۶:۳۰ دقیقه تراکنش های آنلاین را با ما تسویه میکند، موقتا و تا اطلاع ثانوی تسویه حساب ها تنها یک بار در روز و ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۸:۰ صادر میشوند. در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم همچون سابق تسویه حساب ها را چند نوبت در روز واریز کنیم.

 • اگر پس از واریز وجه توسط خریدار فروشنده انتقال را انجام ندهد چه؟

  سفارش لغو شده و مبلغ پرداختی توسط خریدار استرداد خواهد شد.

 • آیا امکان پرداخت آفلاین نیز وجود دارد؟

  برای مبالغ بالا و تنها پس از هماهنگی با گروه پشتیبانی امکان واریز وجه به روش کارت به کارت یا سایر روشهای پرداخت آفلاین نیز وجود دارد.