خرید و فروش ارز دیجیتال به صرافی (OTC)

یکی از روش‌های انجام معامله در صرافی بیدارز، استفاده از روش OTC یا معامله آنی با صرافی است. در ویدیو زیر به شکل کامل این روش را بررسی می‌کنیم.

به منظور راحتی شما کاربران گرامی و بررسی دقیق‌تر روش OTC، در ادامه این روش را با تصاویر مربوط به مراحل مختلف آن تشریح می‌کنیم.

فروش:

تصویر بخش خرید و فروش فوری

در اولین مرحله، باید پس از ورود به حساب کاربری، روی گزینه “فروش” از بخش “خرید و فروش فوری ” کلیک کنیم.

تصویر بخش تعیین ارز برای فروش و ثبت درخواست

در صفحه جدید، باید دو گزینه را تعیین کنیم که شامل موارد زیر می‌شود:

تعیین ارز دیجیتال مورد نظر برای فروش – مقدار ارز دیجیتالی که قرار است فروخته شود.

پس از تعیین این دو گزینه، در انتهای صفحه روی عبارت “ثبت درخواست فروش” کلیک می‌کنیم.

تصویر بخش ادرس والت برای انتقال ارز دیجیتال

در این صفحه، یک آدرس کیف پول دیجیتالی به ما نمایش داده می‌شود، که همان آدرس کیف پول مقصد برای انتقال ارز دیجیتال ما می‌باشد. پس از انتقال ارز، باید کد تراکنش (کد هش) مربوط به این انتقال را در بخش مشخص شده وارد کنیم. در نهایت روی گزینه “انتقال ارز را انجام دادم” در انتهای صفحه کلیک می‌کنیم.

تصویر گزارش از انتقال ارز دیجیتال

در این صفحه، گزارشی از انتقال انجام شده با جزئیات آن در یک جدول به ما نمایش داده می‌شود. باید منتظر بمانیم تا مابقی مراحل توسط شبکه و تیم پشتیبانی انجام شود. در بالای جدول گزارش انتقال، در ابتدا عبارت “انتقال ارز انجام شده / در انتظار بررسی” ذکر شده که به معنی بررسی انتقال توسط تیم پشتیبانی بیدارز می‌باشد. سپس این عبارت به “انتقال ارز انجام شده / در انتظار کانفرم انتقال” تغییر می‌یابد که یعنی منتظر تایید شبکه هستیم. در ادامه عبارت “انتقال ارز انجام شده / در انتظار انتقال وجه” نمایش داده می‌شود که یعنی کاربر باید منتظر انجام تسویه حساب از طرف بیدارز باشد. در نهایت عبارت تسویه حساب انجام شد نمایش داده می‌شود که به معنی تکمیل فرآیند انتقال و تسویه حساب بیدارز با کاربر است.

خرید:

تصویر بخش خرید و فروش فوری

1- در اولین مرحله، باید پس از ورود به حساب کاربری، روی گزینه “خرید” از بخش “خرید و فروش فوری” کلیک کنیم.

تصویر بخش تعیین ارز دیجیتال برای خرید

در صفحه جدید، باید دو گزینه را تعیین کنیم که شامل موارد زیر می‌شود:

تعیین ارز دیجیتال مورد نظر برای خرید – مقدار ارز دیجیتالی که قرار است خریداری شود.

پس از تعیین این دو گزینه، در انتهای صفحه روی عبارت “ثبت درخواست خرید” کلیک می‌کنیم.

تصویر گزارش کامل از انتقال ارز دیجیتال

در این صفحه، یک جدول از اطلاعات مربوط به انتقال نمایش داده می‌شود. در پایین این جدول باید تیک گزینه “متوجه هستم که پس از پرداخت امکان لغو خرید فوری وجود ندارد” را بزنیم و سپس روی گزینه “پرداخت” کلیک کنیم.

تصویر بخش انتخاب کیف پول

در این بخش، دو گزینه در دسترس کاربران قرار دارد. با استفاده از گزینه “کیف پول داخلی بیدارز”، ارز دیجیتال خریداری شده به والت داخلی شما منتقل می‌شود و با انتخاب گزینه “کیف پول خارجی”، رمز ارز خریداری شده به آدرسی والتی که در ادامه باید وارد کنید منتقل می‌شود. در هر دو حالت، برای شماره تلفن همراهی که در حساب کاربری خود ثبت کرده‌اید، یک “کد تایید” پیامک می‌شود که باید در محل مشخص شده وارد کنید و در نهایت روی گزینه “تایید” کلیک کنید.

تصویر نمایش اطلاعات خرید ارز دیجیتال

در این صفحه اطلاعات خرید شما نمایش داده می‌شود. فقط باید منتظر بمانید تا تیم پشتیبانی بیدارز، این خرید را تایید و تکمیل نماید. همچنین اطلاعات این خرید مجدد به شما نمایش داده می‌شود.

تصویر پیام موفقیت خرید ارز دیجیتال

پس از بررسی خرید و تایید آن توسط همکاران ما، شما به صفحه جدید منتقل می‌شوید. پیام موفقیت خرید به شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه شما می‌توانید کد انتقال (کد هش) مربوط به خرید خود را مشاهده نمایید. همچنین برای انجام خرید جدید، می‌توانید روی گزینه “ثبت درخواست جدید” کلیک کنید.

سوالات پرتکرار

قیمت خرید و فروش بر چه اساسی تعیین می‌شود؟ تسویه حساب‌ها چگونه انجام می‌شود؟

قیمت توسط بیدارز اما با درصد کمی اختلاف نسبت به بازار جهانی مشخص می‌گردد. تسویه حساب‌های مربوط به فروش فوری تا کمتر از 20 میلیون تومان، به صورت آنی و در کمتر از 30 دقیقه کارت به کارت می‌شود و مبالغ بیش از 20 میلیون تومان، به صورت پایا تسویه می‌گردد و در اولین سیکل پایا به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

چه زمانی قیمت ثابت می‌شود؟

در فروش لحظه‌ای به بیدارز، قیمت زمانی ثابت می‌شود که انتقال ارز دیجیتال فروشنده به کیف پول بیدارز تکمیل شده و اصطلاحا کانفرم شود و پس از آن، کاربر وارد مرحله تسویه حساب می‌گردد.
همچنین هنگام خرید لحظه‌ای از بیدارز، زمانی که خریدار پرداخت خود را انجام دهد، قیمت آن رمز ارز ثابت خواهد شد.

کارمزد خرید و فروش فوری چقدر است؟

فروش فوری شامل کارمزد نمی‌شود و برای خرید فوری از بیدارز، فقط کارمزد انتقال ارز به صورتحساب کاربر اضافه می‌گردد.