ایترنیتی

AE Æternity

0.04910 $

% 31.90

2,884 تومان

برابر با 0.0000008375 بیت‌کوین

$0.04949 max
$0.03456 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
18,499,617 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
26,333,223 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
757,299 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
376,766,200 $
70%
حداکثر عرضه
536,306,702
عرضه کل
396,262,884

ایترنیتی (Aeternity) چیست؟

ایترنیتی (Aeternity) یک پلتفرم بلاک چین است که بر روی تراکنش‌های پهنای باند بالا، قراردادهای هوشمند کاملا کاربردی و اوراکل‌های غیر متمرکز تمرکز دارد. این شرکت در سال 2017 تأسیس شد و با افزایش مقیاس‌پذیری قراردادهای هوشمند و dApps و اشتراک‌گذاری و اجرای قراردادهای خارج از زنجیره، به دنبال حذف ناکارآمدی‌ها در بازار ارزهای دیجیتال است. قراردادهای هوشمند کامل تورینگ در زنجیره ابدیت، امکان اجرای تراکنش‌ها را بدون اشخاص ثالث یا واسطه فراهم می‌کند. Aeternity همچنین دارای کانال‌های دولتی برای فعال کردن تسویه حساب قراردادهای هوشمند خارج از زنجیره است که فقط در صورت بروز اختلاف در قرارداد، با بلاک چین در تعامل قرار می‌گیرد و به عنوان یک دادگاه رمزنگاری خود داوری عمل می‌کند. بلاک چین ایترنیتی همچنین بر اساس ساختارهای داده رمزنگاری پیشرفته ساخته شده است که منجر به کارایی قوی، امنیت بالا و حذف مشکلات “نقطه شکست واحد” (SPOF) می‌شود.

ارز دیجیتال AE، توکن ابزاری Aeternity است که به عنوان «انرژی» یا به عبارت دیگر، یک واحد حساب مورد استفاده برای پرداخت هزینه عملیات در پلتفرم Aeternity کاربرد دارد (AE مشابه گاز در شبکه اتریوم است). در ابتدا توکن AE به عنوان یک توکن ERC20 منتشر شد. با این حال، از هنگامی که شبکه اصلی Aeternity در 27 نوامبر 2018 راه‌اندازی شد، توکن‌های ERC20 AE را می‌توان با نرخ 1:1 با توکن‌های AE در شبکه اصلی Aeternity تعویض کرد.

خالق ایترنیتی کیست؟ چه مقدار ایترنیتی وجود دارد؟

Aeternity توسط یانیسلاو مالاهوف که خود را “پدرخوانده اتریوم” می‌نامد، در سال 2016 تاسیس شد. هدف فناوری Aeternity، مقابله با برخی از مبرم‌ترین مسائلی است که سیستم‌های بلاک چین فعلی با آن مواجه هستند، یعنی مقیاس‌پذیری و اجماع غیر متمرکز. بدیهی است که او قبل از نام‌گذاری رسمی اتریوم با موسس اتریوم همکاری نزدیکی داشته است. شایعه‌هایی نیز وجود دارد که می‌گوید که مالاهوف با نحوه پیشرفت پروژه اتریوم مخالف بود و پروژه خود را برای اصلاح این نقص‌ها، آغاز کرد.

تعداد کل قابل عرضه از AE، تعداد 536،306،702 واحد خواهد بود که تا زمان نگارش این مقاله، 350،441،939 واحد آن در چرخه بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

مزایای خرید ایترنیتی با نماد AE

به طور کلی در 4 بخش می‌توان مزایای این شبکه و ارز دیجیتال را بررسی کرد:

  • کانال های پرداختی یا اظهارنامه‌ای: به طور سنتی، قراردادهای هوشمند مستقیما در بلاک چین ساخته می‌شوند. این کار فضای زیادی را اشغال می‌کند و سرعت کار را کاهش می‌دهد. Aeternity با اجازه دادن به قراردادهای هوشمند برای اجرا در خارج از زنجیره بلوکی، این مشکل را حل کرده است. همچنین افزایش حریم خصوصی را ارائه می‌دهد. قراردادها فقط در صورت بروز مشکل بر روی بلاک چین قرار می‌گیرند و به افراد اجازه می‌دهند قراردادهایی داشته باشند که می‌توان آن‌ها را پنهان نگهداری کرد.
  • حاکمیت شبکه: ایترنیتی با دادن حق رای و نظر به همه ذینفعان (دارندگان ارز دیجیتال AE) در مورد آنچه اتفاق می‌افتد، تاکید زیادی بر قدرت جامعه داشته است. هر چه دارایی‌های دیجیتال بیشتری داشته باشید، رای شما مهم‌تر خواهد بود.
  • اجماع: ایترنیتی از روش ترکیبی اثبات کار (PoW) و اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. معمولا اثبات کار، به قدرت محاسباتی خام متکی است که برق زیادی مصرف می‌کند و فقط به افرادی که قوی‌ترین رایانه‌ها را دارند اجازه می‌دهد در بازی ماینینگ شانس داشته باشند. در عوض، Aeternity از سیستم “چرخه فاخته یا Cuckoo cycle” استفاده می‌کند که به پهنای باند حافظه کامپیوتر بستگی دارد. این اثبات کار به این معنی است که از نظر تئوری، هر دستگاهی از لپ‌تاپ گرفته تا تبلت می‌تواند برای استخراج توکن‌های AE استفاده شود.
  • اوراکل‌ها: ایترنیتی بر روی داده‌های دنیای واقعی برای قراردادهای هوشمند تمرکز می‌کند. به عنوان مثال، برخی از قراردادهای هوشمند به اطلاعات خارجی وابستگی دارد که باید محقق شوند، مانند آب و هوا یا قیمت سهام. اوراکل‌ها به عنوان کمکی عمل می‌کنند که آن اطلاعات را از طرف قرارداد هوشمند، بازیابی و تایید می‌کنند.

نحوه نگهداری AE

کاربران حوزه ارزهای دیجیتال که قصد خرید و فروش یا نگهداری از رمز ارز ایترنیتی را دارند، می‌توانند از کیف پول‌هایی مانند Atomic wallet یا SafePal استفاده نمایند. همچنین والت داخلی بیدارز می‌تواند برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال AE، مورد استفاده معامله‌گران عزیز قرار گیرد.

(تومان) IRT
(ایترنیتی) AE
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها