کرونوس
Cronos (CRO)

شما می‌توانید رمز ارز کرونوس را به سه روش زیر در صرافی بیدارز خرید و فروش کنید:

نماد ارز‌دیجیتال کرونوس
کرونوس
Cronos
تعداد شبکه: ۱
قیمت در بازار جهانی
$۱٫۵۲۷۴۵
تغییرات بازار
تغییرات یک ساعت اخیر
کاهش قیمت -۱٫۱۷۳۹۸%
تغییرات ۲۴ ساعت اخیر
افزایش قیمت ۷٫۳۱۸۲۹%
تغییرات هفت روز اخیر
کاهش قیمت -۱٫۹۳۵۶۶%

کرونوس (Cronos) چیست؟

کرونوس (CRO) رمز ارز بومی بلاکچین کرونوس است. زنجیره کرونوس، یک بلاک چین غیر متمرکز و منبع باز است که توسط شرکت خدمات پرداخت، خدمات مالی و تجارت Crypto.com توسعه یافته است. زنجیره کرونوس یکی از محصولات مجموعه راه‌حل‌های Crypto.com است که برای تسریع پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال به عنوان ابزاری برای افزایش کنترل شخصی بر پول، محافظت از داده‌های کاربر و محافظت از هویت کاربران طراحی شده است. بلاک چین Cronos در درجه اول به عنوان سیستمی عمل می‌کند که برنامه پرداخت موبایلی Crypto Pay را تقویت می‌کند.

در آینده، Crypto.com قصد دارد دسترسی به پلتفرم Cronos را برای تقویت سایر محصولات خود نیز گسترش دهد. CRO در نوامبر تا دسامبر 2018 راه‌اندازی شد.

خالق کرونوس کیست؟ چه مقدار کرونوس وجود دارد؟

Cronos توسط شرکت Crypto.com به عنوان بخشی از چشم‌انداز خود برای "قرار دادن ارزهای دیجیتال در هر کیف پول" راه‌اندازی شد. Crypto.com خود در ژوئن 2016 با عنوان "Monaco Technologies GmbH" توسط کریس مارسالک، رافائل ملو، گری اور و بابی بائو تاسیس شد.

مجموع عرضه CRO محدود به 30.2 میلیارد سکه است (البته پس از آن که 70 میلیارد CRO در سال 2021 سوزانده شد)، که همه آن‌ها در زمان راه‌اندازی بلاک چین ایجاد شدند و این ارز دیجیتال را تبدیل به یک ارز دیجیتال غیر قابل استخراج کرد. کل عرضه CRO برای پنج هدف مختلف انجام می‌گیرد:

  • 30% مشوق‌های توزیع و راه‌اندازی ثانویه
  • 20% ذخیره سرمایه
  • 20% مشوق‌های بلند مدت شبکه
  • 20% کمک‌های مالی اکوسیستم
  • 10% توسعه و گسترش جامعه کاربران

در زمان نگارش این مقاله، از مجموع 30.2 میلیارد توکن کرونوس (CRO)، 25.26 میلیارد آن در چرخه بازار قرار دارد.

زنجیره کرونوس چیست؟

زنجیره کرونوس یا Cronos Chain، یک بلاک چین سازگار با اتریوم، برای اجرا به موازات بلاک چین Crypto.org راه‌اندازی شده است. این زنجیره با زنجیره بایننس و زنجیره هوشمند بایننس (سازگار با EVM) قابل مقایسه است. نسخه بتای شبکه اصلی Cronos Chain در ۸ نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شد و بر اساس Cosmos SDK ساخته شده است و از مکانیزم اجماع اثبات اعتبار (PoA) استفاده می‌کند. سازگاری با ماشین مجازی اتریوم (EVM) به این معنی است که هزاران برنامه غیر متمرکز (Dapp) ساخته شده بر روی اتریوم را می‌توان در زنجیره کرونوس اجرا کرد. علاوه بر این، از پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) نیز پشتیبانی می‌کند که به آن اجازه می‌دهد تا به اکوسیستم Cosmos برای برنامه‌های غیر متمرکز (dApps) نیز متصل گردد.

علیرغم عمر کوتاه کل این سیستم‌ها، ارزش کل قفل شده (TVL) در این شبکه رشد بسیار خوبی داشته و در کمتر از 3 ماه به بیش از 2 میلیارد دلار رسیده است. این مسئله را می‌توان تا حدی به صندوق 100 میلیون دلاری Particle B CRO EVM نسبت داد که توسعه‌دهندگان را تشویق می‌کند تا بر روی کرونوس، برنامه‌های خود را ایجاد کرده و توسعه دهند. قیمت توکن CRO نیز از زمان عرضه بیش از 350 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح 0.96 دلار رسید. انتظار می‌رود پل بین اتریوم و کازماس (Cosmos) در آینده نزدیک ایجاد شود که این موضوع نیز به رشد بیشتر شبکه و اکوسیستم کرونوس کمک شایانی خواهد کرد.

مزایای خرید کرونوس با نماد CRO

CRO بر روی بلاک چین اتریوم (Ethereum) مطابق با استاندارد سازگاری ERC-20 ساخته شده است، به این معنی که شبکه آن توسط عملکرد Ethash ایمن‌سازی می‌شود.

بلاک چین CRO عمدتاً بر ارائه ابزار به کاربران، راه‌حل‌های پرداخت، تجارت و خدمات مالی Crypto.com تمرکز دارد. صاحبان CRO می‌توانند سکه‌های خود را در زنجیره Crypto.com قرار دهند تا به عنوان یک اعتبارسنج (ولیدیتور - Validator) عمل کرده و برای پردازش تراکنش ها در شبکه، پاداش دریافت کنند. علاوه بر این، از سکه‌های CRO می‌توان برای تسویه کارمزد تراکنش‌ها در زنجیره کرونوس استفاده کرد.

در چارچوب برنامه پرداخت‌های Crypto Pay، کاربران می‌توانند با انجام پرداخت‌ها از طریق ارز دیجیتال CRO تا سقف 20 درصد و با خرید کارت‌های هدیه و انتقال همتا به همتا به سایر کاربران تا سقف 10 درصد وجه نقد دریافت کنند. وقتی صحبت از موارد استفاده معاملاتی می‌شود، برنامه Crypto.com به کاربران اجازه می‌دهد تا با استیکینگ CRO، جوایزی نیز کسب کنند.

به‌علاوه، کاربران می‌توانند با قرار دادن توکن‌های خود در برنامه تبادل Crypto.com یا خرید ویزا کارت فلزی Crypto.com، سود سالانه 10 تا 12 درصدی دریافت کنند.

به طور کلی، CRO به عنوان ابزاری برای افزایش انگیزه به جهت گسترش پذیرش ارزهای دیجیتال در مقیاس جهانی کمک می‌کند. به این ترتیب، این شرکت به طور مداوم در حال کار بر روی یافتن و توسعه موارد استفاده جدید است.

نحوه نگهداری کرونوس

کرونوس که در زمان نگارش این مقاله در رتبه 23 برترین ارزهای دیجیتال قرار دارد، توسط کیف پول‌های دیجیتال زیادی پشتیبانی می‌شود که به عنوان مثال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: Trust Wallet، SafePal، Atomic، MetaMask، Ledger و غیره. همچنین والت داخلی بیدارز می‌تواند عمل ذخیره‌سازی این ارز دیجیتال را انجام دهد.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز