ریپل
Ripple (XRP)

شما می‌توانید رمز ارز ریپل را به سه روش زیر در صرافی بیدارز خرید و فروش کنید:

نماد ارز‌دیجیتال ریپل
ریپل
Ripple
تعداد شبکه: ۱
قیمت در بازار جهانی
$۰٫۰۴۱۲۱۱۱
تغییرات بازار
تغییرات یک ساعت اخیر
افزایش قیمت ۱٫۲۴۱۴۲%
تغییرات ۲۴ ساعت اخیر
افزایش قیمت ۸٫۸۴۰۳۶%
تغییرات هفت روز اخیر
کاهش قیمت -۳٫۴۰۹۸۶%

ریپل (Ripple) چیست؟

ریپل یک فناوری است که هم به عنوان یک ارز دیجیتال و هم به عنوان یک شبکه پرداخت دیجیتال برای تراکنش‌های مالی عمل می‌کند. این پروتکل اولین بار در سال 2012 منتشر شد و توسط کریس لارسن و جد مک کالب بنیان‌گذاری شده است. فرآیند اصلی ریپل، سیستم مبادله دارایی، تسویه حساب و سیستم حواله است (مشابه سیستم سوئیفت برای انتقال پول به شکل بین‌المللی).

توکن مورد استفاده به عنوان ارز دیجیتال این شبکه، از نماد XRP استفاده می‌کند. یعنی ریپل نام شرکت و شبکه‌ی آن است و XRP رمز ارز دیجیتال این مجموعه می‌باشد. هدف XRP این است که به عنوان یک مکانیسم میانی مبادله بین دو ارز یا شبکه عمل کند؛ به عنوان یک نوع لایه تسویه موقت حساب‌ها.

ریپل (XRP) در بین با ارزش‌ترین ارزهای مبتنی بر بلاک چین قرار دارد و در حال حاضر در جایگاه هفتم برترین ارزهای دیجیتال قرار دارد. ارز دیجیتال XRP به عنوان پل ارتباطی با سایر رمز ارزها عمل می‌کند یعنی تبادل هر ارزی را با ارز دیگری (چه ارز دیجیتال و چه ارز فیات) آسان می‌کند.

خالق ریپل کیست؟

در سال 2004، رایان فوگر RipplePay را تأسیس کرد؛ یک شرکت فناوری مالی با هدف ایجاد شبکه پرداخت همتا به همتا. به طور جداگانه، در سال 2011، تیمی از جانب جد مک کالب (Jed McCaleb)، توسعه یک شبکه اجماع جدید برای ارزهای دیجیتال را آغاز کردند که در نهایت به XRP Ledger تبدیل شد. بعداً کریس لارسن، دیوید شوارتز و آرتور بریتو به پروژه ملحق شدند و در سال 2012 مک‌کالب و لارسن در پروژه‌ی RipplePay به رایان ملحق شدند. پس از مدتی، رایان پروژه را به McCaleb و Larsen سپرد و در سپتامبر 2012 آن‌ها Opencoin را تأسیس کردند که در سال 2013، این نام به آزمایشگاه‌های ریپل (Ripple Labs) تغییر کرد.

چه مقدار ریپل وجود دارد؟ امنیت ریپل چگونه تامین می‌شود؟

در حال حاضر بیش از 49 میلیارد واحد از این رمز ارز در دسترس و استخراج شده است. ریپل در عرضه کل محدودیت دارد و نمی‌تواند از سقف 100 میلیارد واحد عبور کند. ریپل به جای استفاده از استخراج بلاک چین، از مکانیسم اجماع از طریق گروهی از سرورهای متعلق به بانک‌ها، برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. تراکنش‌های ریپل نسبت به بیت کوین انرژی کمتری مصرف می‌کنند، در چند ثانیه تایید می‌شوند و هزینه بسیار کمی دارند. در حالی که تراکنش‌های بیت کوین انرژی بیشتری مصرف می‌کنند، تایید آن زمان بیشتری می‌برد و شامل هزینه‌های تراکنش بالاتر است.

مزایای خرید ریپل با نماد XRP

هدف ریپل حل مشکلات و ایجاد فرصت است. به طور معمول، بسته به نوع پرداخت و مناطق جابه‌جا کننده پول‌ها، افراد باید روزها برای پرداخت‌های برون مرزی منتظر بمانند. ریپل برخی از معایب منتسب به بانک‌های سنتی را بهبود می‌بخشد. تراکنش‌ها در عرض چند ثانیه در شبکه ریپل تسویه می‌شوند (با اینکه پلتفرم ریپل میلیون‌ها تراکنش را مرتبا انجام می‌دهد). این امر برخلاف روند بانک‌ها است که ممکن است روزها یا هفته‌ها طول بکشد تا فرآیند یک حواله بین‌المللی را تکمیل کنند. کارمزد انجام تراکنش‌ها در ریپل نیز حداقل است؛ با حداقل هزینه مورد نیاز برای یک تراکنش استاندارد 0.0001 XRP، در مقایسه با کارمزدهای زیادی که بانک‌ها برای انجام پرداخت‌های بین‌مرزی دریافت می‌کنند. شبکه ریپل همچنین امکان تکمیل تراکنش‌ها از سایر ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. موسسات مالی بزرگ نیز از ریپل استفاده می‌کنند که آن را به روشی قابل اعتماد برای معاملات تبدیل می‌کند.

نحوه نگهداری ریپل

ارز دیجیتال ریپل توسط کیف پول‌های دیجیتال زیادی مانند HyperPay، Binance Chain Wallet، Trust Wallet، SafePal، Atomic، MetaMask، Ledger، Cobo، Trezor، Math Wallet و غیره پشتیبانی می‌شود. همچنین شما می‌توانید این رمز ارز را در والت داخلی صرافی بیدارز نیز ذخیره و نگهداری کنید.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز