گراف
The Graph (GRT)

شما می‌توانید رمز ارز گراف را به سه روش زیر در صرافی بیدارز خرید و فروش کنید:

نماد ارز‌دیجیتال گراف
گراف
The Graph
تعداد شبکه: ۱
قیمت در بازار جهانی
$۰٫۱۱۸۹۰۵
تغییرات بازار
تغییرات یک ساعت اخیر
افزایش قیمت ۰٫۳۸۳۹۴۷%
تغییرات ۲۴ ساعت اخیر
افزایش قیمت ۴٫۶۸۵۹۱%
تغییرات هفت روز اخیر
کاهش قیمت -۲٫۴۷۲۷۲%

گراف (The Graph) چیست؟

گراف (The Graph) یک نرم‌افزار منبع باز است که به منظور جمع‌آوری، پردازش و ذخیره داده‌ها از برنامه‌های مختلف بلاک چین برای تسهیل بازیابی اطلاعات استفاده می‌شود. ماموریت The Graph که در اصل بر روی بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شد، کمک به توسعه‌دهندگان برای استفاده از داده‌های مرتبط برای افزایش کارایی برنامه غیر متمرکز خود (dApps) است.

گراف، داده‌های زنجیره بلوکی را قبل از ذخیره آن در شاخص‌های مختلف به نام Subgraphs تجزیه و تحلیل و جمع‌آوری می‌کند و به هر برنامه‌ای اجازه می‌دهد تا درخواستی را به پروتکل خود ارسال کند و پاسخی فوری برای آن دریافت کند. پرسش‌ها توسط dApp‌ها از طریق GraphQL، یک زبان پرکاربرد که در اصل توسط فیس‌بوک برای جمع‌آوری داده‌ها برای فید خبری کاربر ایجاد شد، مطرح می‌شوند.

کاربران Graph که خدماتی را به شبکه ارائه می‌کنند، به نام نمایه‌ساز و نماینده، به پردازش داده‌ها و انتقال آن‌ها به کاربران نهایی و برنامه‌ها کمک می‌کنند. ارز دیجیتال اصلی Graph، یعنی GRT، برای اطمینان از یکپارچگی داده‌های ایمن شده در شبکه آن استفاده می‌شود. هر کاربر، اعم از اینکه نمایه‌ساز، متصدی یا نماینده باشد، باید GRT را برای اجرای نقش‌های خود به اشتراک بگذارد، و در ازای آن، از شبکه پاداش دریافت کند. Graph توسط برنامه‌های محبوب اتریوم مانند Aave، Curve و Uniswap استفاده می‌شود.

خالق گراف کیست؟ چه مقدار گراف وجود دارد؟

The Graph در سال 2018 توسط Yaniv Tal، Jannis Pohlmann و Brandon Ramirez تاسیس شد که قبلاا روی چندین استارتاپ با هم کار می‌کردند و بر ایجاد ابزارهای توسعه‌دهنده تمرکز داشتند.

Graph از سال 2019 در مجموع 19.5 میلیون دلار از فروش توکن به دست آورد که شامل 10 میلیون دلار از فروش عمومی اکتبر 2020 است. در طی این مدت، تقریباا 21 درصد از عرضه اولیه توکن 10 میلیارد GRT به سرمایه‌گذارانی از جمله Coinbase Ventures، Digital Currency Group و Multicoin Capital فروخته شده است.

در مجموع بیش از 10 میلیارد واحد از رمز ارز GRT وجود دارد که در حال حاضر (در زمان نگارش این مقاله) بیش از 6.9 میلیارد واحد آن استخراج شده و در چرخه بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

مزایای خرید گراف با نماد GRT

ارز دیجیتال GRT ارزش خود را از توانایی خود برای اطمینان از اجرای موفقیت‌آمیز قراردادهای هوشمند که به پروتکل The Graph بستگی دارد، می‌گیرد. مهم‌تر از همه، GRT تنها ارز دیجیتالی است که برای عملیات کلیدی شبکه استفاده می‌شود. برای مثال، مصرف‌کنندگانی که درخواست‌هایی را برای نمایه‌ساز ارسال می‌کنند، باید هزینه درخواستی را که بر حسب GRT است بپردازند.

متصدیان برای زیرگراف‌هایی که سیگنال می‌دهند، کارمزد دریافت می‌کنند، نمایه‌سازها بخشی از هزینه‌های عملیات و پاداش‌ها را از پروتکل دریافت می‌کنند، و نمایندگان بخشی از هزینه‌های نمایه‌ساز را برای وام دادن GRT خود دریافت می‌کنند. هر کسی که مالک و سهام توکن‌های GRT است می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های تاثیرگذار بر آینده نرم‌افزار شرکت کند و در مورد پیشنهادات قوانین حاکم بر استفاده از پلتفرم رای دهد. همچنین نمایندگان می‌توانند حق رای خود را به شخص دیگری واگذار کنند تا از طرف آن‌ها رای دهد.

سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که در حالی که The Graph 10 میلیارد GRT را در سال 2020 معرفی کرد، کل عرضه سالانه به طور متوسط ​​حدود 3 درصد افزایش می‌یابد و تخمین زده می‌شود که هر سال 1% از توکن‌ها از گردش خارج شوند.

گراف ممکن است برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال ایجاد برنامه‌های کاربردی مبتنی بر بلاک چین هستند که نیاز به دسترسی و بررسی داده‌های بلاک چین دارند، جالب باشد. سرمایه‌گذاران ممکن است بخواهند GRT را به مجموعه دارایی‌های دیجیتال خود اضافه کنند، در صورتی که معتقد باشند برنامه‌های غیر متمرکز برای ادامه فعالیت، به طور مداوم به حجم وسیعی از داده‌های بلاک چین نیاز دارند. در نهایت، اگر گراف ثابت کند که مشکلات کلیدی را برای کاربران dApp حل می‌کند، می‌تواند به یک ابزار ضروری در پیوند دادن همه برنامه‌های ساخته شده بر روی بلاک چین تبدیل شود.

نحوه نگهداری گراف

شما کاربران عزیز می‌توانید برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال خود مانند توکن GRT، از کیف پول داخلی بیدارز استفاده نمایید. همچنین والت‌های رایج و متنوعی از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند مانند: Ledger، Trust Walle، MetaMask، Coinbase، HyperPay، Atomic wallet و غیره.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز