یرن فایننس

0.0000 $

% 0.00

0.0000 تومان

برابر با بیت‌کوین

max
min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
-- $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
$
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
0 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
-- $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل

یرن فایننس (yearn.finance) چیست؟

یرن فایننس (yearn.finance) گروهی از پروتکل‌هایی است که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شوند و به کاربران اجازه می‌دهند تا درآمدهای خود را در دارایی‌های کریپتو از طریق خدمات وام‌دهی و تجارت، بهینه کنند. یرن فایننس به عنوان یکی از پروژه‌های نوظهور مالی غیر متمرکز (DeFi)، خدمات خود را تنها با استفاده از کد ارائه می‌کند و نیاز به یک واسطه مالی مانند بانک یا متولی را از بین می‌برد. برای انجام این کار، سیستمی از مشوق‌های خودکار در اطراف ارز دیجیتال YFI خود ایجاد کرده است.

پلتفرم yearn.finance از چندین محصول مستقل تشکیل شده است، از جمله:

  • APY – جدول داده‌ای که نرخ بهره را در پروتکل‌های مختلف وام نشان می‌دهد.
  • Earn – که بالاترین نرخ بهره را مشخص می‌کند که کاربران می‌توانند با وام دادن دارایی‌های خود، کسب کنند.
  • Vaults – مجموعه‌ای از استراتژی‌های سرمایه‌گذاری که برای ایجاد بالاترین بازده از سایر پروژه‌های DeFi طراحی شده‌اند.
  • Zap – که چندین معامله را با یک کلیک جمع‌آوری کرده و در هزینه و نیروی کار صرفه‌جویی می‌کند.

کاربران با قفل کردن ارزهای دیجیتال در قراردادهای یرن فایننس که در پلتفرم‌های معاملاتی Balancer و Curve DeFi اجرا می‌شوند، با استفاده از پلتفرم yearn.finance، توکن‌های YFI به دست می‌آورند. به این ترتیب، yearn.finance از رویه‌ای که معمولا «کشاورزی بازده» نامیده می‌شود (Yield Farming)، سرمایه‌گذاری می‌کند که در آن کاربران دارایی‌های رمزنگاری‌شده را در یک پروتکل DeFi قفل می‌کنند تا بتوانند ارز دیجیتال بیشتری کسب کنند. هر چه کاربران، دارایی‌های بیشتری را در یک پلتفرم قفل کنند، توکن‌های بیشتری به آن‌ها توسط پروتکل‌ها تعلق می‌گیرد.

پلتفرم یرن فایننس در اولین ماه فعالیت خود، نزدیک به 800 میلیون دلار دارایی جذب کرد که آن را به یکی از سریع‌ترین پروژه‌های DeFi در حال رشد تا به امروز تبدیل کرده است.

خالق یرن فایننس کیست؟ چه مقدار یرن فایننس وجود دارد؟

Yearn.finance توسط توسعه‌دهنده مستقل Andre Cronje در سال 2020 راه‌اندازی شد. قابل ذکر است که کرونژ هیچ بودجه‌ای برای پروتکل یرن فایننس دریافت نکرد و قبل از راه‌اندازی این پروژه، هیچ توکنی برای خود رزرو نکرد. این موضوع باعث می‌شود که yearn.finance از اکثر پروژه‌های DeFi متفاوت باشد که معمولا سرمایه‌گذاری را از صندوق‌های خطرپذیر جمع‌آوری می‌کنند و سپس تیمی را برای توسعه پروتکل تشکیل می‌دهند. در جولای 2020 پلتفرم یرن فایننس، ارز دیجیتال بومی خود یعنی YFI را راه‌اندازی کرد.

از آن زمان تا کنون، کل میزان قابل عرضه کوین YFI، استخراج شده و در چرخه بازار قرار گرفته است. مقدار کل این دارایی, عدد 36،666 است.

مزایای خرید یرن فایننس با نماد YFI

YFI ارز دیجیتالی است که بر پلتفرم yearn.finance حاکم است. این بدان معناست که هر کسی که دارای توکن‌های YFI است می‌تواند با رای دادن به پیشنهادات، قوانینی که کاربران هنگام استفاده از yearn.finance باید رعایت کنند را تایید یا رد کنند. برای تصویب در کد yearn.finance، یک پیشنهاد به بیش از 50% آرا نیاز دارد. هر کسی می‌تواند پیشنهادی ارائه دهد، اما فقط دارندگان YFI می‌توانند به آن رای دهند. نکته قابل توجه برای سرمایه‌گذاران این است که YFI عرضه ثابت اولیه 30،000 توکن داشته است، اما اگر دارندگان YFI تصمیمی مبنی بر افزایش تعداد عرضه بگیرند، ممکن است این میزان عرضه افزایش یابد.

با این حال، YFI دارای ارزش بالایی است زیرا برای تشویق کاربران به قفل کردن ارزهای دیجیتال در yearn.finance و قراردادهای آن در Balancer و Curve استفاده می‌شود. به عنوان مثال، هر کسی که مالک YFI است، می‌تواند درآمد جمع‌آوری شده توسط پروتکل را به صورت کارمزد دریافت کند. یرن فایننس برای خدمات Vaults خود 5% و برای Vaults and Earn، مقدار 0.5% کارمزد دریافت می‌کند. سیستم یرن فایننس، 500،000 دلار از هزینه‌ها را حفظ کرده و بقیه را بین دارندگان YFI توزیع می‌کند.

طبق سرویس تحقیقاتی Messari، بیش از 460،000 دلار هزینه در عرض یک هفته پس از راه‌اندازی توکن YFI جمع‌آوری شد. این بدان معناست که yearn.finance می‌تواند تا 21 میلیون دلار کارمزد سالانه تولید کند. اگر بخواهید بدون اعتماد به آن وجوه به یک متولی یا واسطه، سود ارز دیجیتال خود را کسب کنید، پروتکل yearn.finance ممکن است مورد بسیار مناسبی محسوب شود. همچنین اگر فکر می‌کنید که یرن فایننس همچنان کاربرانی را که به دنبال نرخ بهره و بازدهی دارایی‌هایشان هستند جذب می‌کند، توکن‌های YFI نیز ممکن است سرمایه‌گذاری جالبی باشند.

البته باید در نظر داشت که yearn.finance و سایر ارزهای رمزپایه DeFi، هنوز آزمایشی هستند و ممکن است در معرض خطراتی قرار بگیرند که حتی توسط باتجربه‌ترین متخصصان این صنعت نیز هنوز پیش‌بینی نشده است.

نحوه نگهداری YFI

در کنار پشتیبانی گسترده از این پروژه توسط کیف پول‌های رایج مانند Ledger، Trust Wallet، MetaMask، Coinbase، HyperPay، Binance Chain Wallet و Atomic wallet، شما معامله‌گران محترم می‌توانید از والت داخلی بیدارز برای ارسال و دریافت و ذخیره‌سازی این رمز ارز استفاده نمایید.

(تومان) IRT
(یرن فایننس)
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها