1اینچ
1inch Network (1INCH)

شما می‌توانید رمز ارز 1اینچ را به سه روش زیر در صرافی بیدارز خرید و فروش کنید:

نماد ارز‌دیجیتال 1اینچ
1اینچ
1inch Network
تعداد شبکه: ۱
قیمت در بازار جهانی
$۰٫۵۲۱۳۷۴
تغییرات بازار
تغییرات یک ساعت اخیر
کاهش قیمت -۰٫۲۵۹۱۴۶%
تغییرات ۲۴ ساعت اخیر
کاهش قیمت -۰٫۷۶۳۰۵%
تغییرات هفت روز اخیر
کاهش قیمت -۳٫۴۷۸۸۱%

وان اینچ (1inch Network) چیست؟

1inch یک صرافی غیر متمرکز است که هدف آن، ارائه بهترین قیمت و کمترین کارمزد به معامله‌گران برای معاملات آن‌ها است. صرافی‌های غیر متمرکز (DEX) بخشی از اکوسیستم مالی غیر متمرکز (DeFi) هستند که به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتال را بدون واسطه‌ای (چه سفارش را اجرا کند، چه نگهبانی وجوه یا نظارت دیگری بر تراکنش داشته باشد) مبادله کنند. DEX به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به اشتراک‌گذاری اطلاعات هویتی شخصی، حافظ وجوه خود در کیف پول‌های دیجیتال باشند.

در هر زمان معین در صرافی‌های غیر متمرکز، قیمت‌ها و کارمزد تراکنش‌ها می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. 1inch به جای بررسی دستی و مقایسه قیمت‌ها در صرافی‌ها، داده‌های قیمت‌گذاری در زمان واقعی را از DEX های مختلف جمع‌آوری می‌کند تا به معامله‌گران اجازه دهد قیمت بهینه را در بازار شناسایی کنند و فرصت معاملات را در یک پلتفرم واحد به دست آورند.

برخی از صرافی‌های محبوبی که داده‌های 1 اینچ از آن‌ها جمع‌آوری می‌شود عبارتند از Uniswap، SushiSwap، 0x، Kyber Network و Balancer.

خالق وان اینچ کیست؟ چه مقدار وان اینچ وجود دارد؟

1inch که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، در می 2019 توسط Surjey Kunz و Anton Bukov در طی گردهمایی عمومی و بزرگ ETHGlobal تاسیس شد. کونز قبلا به عنوان مهندس نرم‌افزار برای پورشه کار می‌کرد، در حالی که بوکوف توسعه‌دهنده‌ای بود که قبلا روی پروژه NEAR Protocol کار می‌کرد.

در دسامبر 2020، بنیانگذاران 1inch، با مشارکت بسیاری از شرکت‌های برجسته از جمله Pantera Capital و ParaFi Capital، یک دور سرمایه 12 میلیون دلاری را تضمین کردند. این تیم در اواخر همان ماه، توکن 1INCH خود پلتفرم را راه‌اندازی کرد. به عنوان بخشی از راه‌اندازی، توکن حاکمیت وان اینچ برای هر کسی که قبل از آن تاریخ از پلتفرم صرافی 1 اینچ استفاده کرده بود، با برخی شرایط ویژه‌تر ارائه شد.

تاکنون، تعداد 1.5 میلیارد واحد از توکن 1INCH ساخته شده است که از این تعداد، بیش از 621 میلیون واحد آن در چرخه بازار رمز ارزی قرار گرفته است. اما این توکن در حداکثر میزان تولید، هیچ محدودیتی ندارد.

مزایای خرید وان اینچ با نماد 1INCH

توکن 1INCH، توکن ابزاری و حاکمیتی پروتکل 1 اینچ است و می‌تواند برای نگهداری، هزینه کردن (پرداخت‌ها و کارمزدها)، ارسال یا سهام‌داری (استیکینگ) استفاده شود. به عنوان توکن حاکمیتی پلتفرم، دارندگان توکن 1INCH می‌توانند در مورد این پروتکل رای دهند و به‌روزرسانی‌هایی را برای پروتکل وان اینچ پیشنهاد دهند، مانند نحوه ساختار و توزیع هزینه‌ها بین کاربران پلتفرم. حاکمیت پروتکل تجمیع، نحوه توزیع «اسپرد» (تفاوت بین قیمتی که پیشنهاد شده و قیمتی که تراکنش در آن اجرا شده است) را در بین کاربران تعیین می‌کند. حاکمیت پروتکل نقدینگی، پارامترهای هر استخر نقدینگی روی پلتفرم مانند کارمزدها، پاداش‌ها و سایر مشوق‌ها را تعیین می‌کند.

ممکن است بهترین گزینه و فضا برای کاربران صرافی غیر متمرکز که به دنبال راهی آسان‌تر برای شناسایی بهترین قیمت‌ها و کارمزدها قبل از انجام معاملات از یک پلتفرم واحد هستند، پروتکل 1 اینچ باشد. همچنین کسانی که مایل به پیشنهاد و رای دادن به بهبود پروتکل 1inch هستند، می‌توانند از قابلیت‌های حاکمیتی توکن آن یعنی 1INCH استفاده نمایند.

نحوه نگهداری وان اینچ

وان اینچ در کیف پول‌های زیادی قابلیت ذخیره‌سازی دارد. بدین منظور می‌توان از Ledger، Trust Wallet، MetaMask، HyperPay، Binance Chain Wallet، Atomic wallet و غیره استفاده کرد. همچنین والت داخلی بیدارز برای نگهداری از این ارز دیجیتال، در دسترس کاربران گرامی قرار دارد.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز