كاردانو

0.0000 $

% 0.00

0.0000 تومان

برابر با بیت‌کوین

max
min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
-- $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
$
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
0 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
-- $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل

كاردانو (Cardano) چیست؟

کاردانو يكي از بلاك چين‌هاي اثبات سهام است كه صاحبان ارز رمزپایه آن (ADA) قادر به ايفاي نقش در اجراي اين شبكه و راي دادن به ايجاد تغييرات در قوانين اين نرم‌افزار هستند. علاوه بر اين، توسعه‌دهندگان می‌توانند از بلاك چين كاردانو براي ويژگي‌هاي مشابه، از جمله اجراي منطق برنامه‌نويسي سفارشي (قراردادهاي هوشمند) و ساخت برنامه‌ها (اپليكيشن‌های غير متمركز)، استفاده كنند. گرچه، كاردانو با دیگر پروژه‌ها تفاوت دارد و تفاوت آن از تاكيد بر رويكرد تحقيقات محور براي طراحي اين پروژه ناشي مي‌شود. كاردانو در تلاش است تا به دقت آكادميك دست يابد و بر اين عقيده است كه در اين صورت مي‌تواند پذيرش فناوري خود را پیش ببرد. بنابراين، شايد كاردانو ويژگي‌هاي پيشگامانه جديدي را ارائه ندهد، اما كاربران و توسعه‌دهندگان آن متوجه مي‌شوند كه ارز رمزپايه اين شبكه، بهينه‌سازي‌هاي جالبي را ارائه مي‌دهد كه مبتني بر تحقيقات علمي و تاييديه‌هاي رسمي مي‌باشند. براي مثال، در بررسي‌هاي رسمي اثبات شد كه الگوريتم اجماع كاردانو (اوروبروس – Ouroboros) كاملاً ايمن است. علاوه بر اين، كد كاردانو به زبان برنامه‌نويسي رسمي هاسكل نوشته شده است كه معمولاً در بخش‌هاي بانك‌داري و سیستم دفاعی دولت‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرد. تا سال 2020، شركت سازنده كاردانو (IOHK) بيش از 90 مقاله آكادميك درباره فناوري اين بلاك چين منتشر كرد و از همكاري با دانشگاه هاي جهاني در اين مسير خبر داد.

خالق کاردانو کیست؟ چه مقدار Cardano وجود دارد؟

كاردانو در سال 2017 توسط متخصصان فناوري چارلز هاسكينسون و جرمي وود به وجود آمد. هاسكينسون فرد بسیار مشهور و موثري در زمينه ارزهای رمزپايه است. او يكي از موسسين اتريوم (Ethereum) نيز بوده است و همچنين مدتي به عنوان مدير عامل يك نهاد سودبر براي اين پروژه فعاليت مي‌كرد. امروزه كاردانو توسط سه سازمان جدا و مستقل نگهداري مي‌شود که اين سازمان ها عبارت اند از بنياد كاردانو، IOHK و Emurgo. در زمان راه‌اندازي كاردانو، تقريباً 31 ميليارد ADA ايجاد شد كه تقريباً 26 ميليارد از آن، توسط يك شركت ژاپني كه عهده‌دار مديريت فروش بود، به سرمايه‌گذاران فروخته شد. در اين رويداد، شركت‌كنندگان ووچرهايي را خريداري كردند كه در زمان انتشار نرم‌افزار قابل تبديل به ADA بودند. 5 ميليارد ADA باقي‌مانده، ميان IOHK، Emurgo و بنياد كاردانو توزيع شد. در حال حاضر مجموعا 45 میلیارد واحد از ارز دیجیتال ADA قابل استخراج است که بیش از 34 میلیارد آن استخراج شده و در گردش بازار می‌باشد.

مزایای خرید كاردانو با نماد ADA

کاردانو به گونه‌ای ساخته شده است که بسیار مقیاس‌پذیر باشد. در حال حاضر، بیش از 250 تراکنش در ثانیه را (در مقایسه با 15 تراکنش اتریوم) ارائه می‌دهد. کارمزد ارزان کاردانو یکی دیگر از مزایای آن است. میانگین هزینه تراکنش در Cardano حدود 0.1 ADA است که معادل چند سنت می‌شود که این مورد در اتریوم 15 دلار برای هر تراکنش است. همچنین شبکه به طور فزاینده‌ای غیر متمرکز می‌باشد زیرا همه می‌توانند به اعتبارسنج گره در Ouroboros تبدیل شوند. در حال حاضر، بیش از 1500 استخر اعتبارسنجی در کاردانو وجود دارد. کاردانو دوست‌دار محیط زیست به حساب می‌آید. یکی از نگرانی‌های اصلی در روند صعودی ارزهای دیجیتال، میزان بالای برق مورد نیاز بلاک چین‌های اثبات کار یا PoW مانند بیت کوین و اتریوم است. Cardano با مکانیزم PoS خود، 99٪ کمتر از هر یک از این بلاک چین‌ها برق مصرف می‌کند. در نهایت، هر دارنده کاردانو این فرصت را دارد که با استیک کردن (Staking) سکه‌های ADA خود، درآمد غیرفعال به دست آورد. این روش به سادگی خرید توکن‌های ADA و قفل کردن آن‌ها در کیف پولی مانند Yoroi است.

نحوه نگهداری Cardano

مشابه ارزهای دیجیتال دیگر، این ارز را نیز باید در کیف پول‌های دیجیتال نگهداری کرد. شما می‌توانید به راحتی این رمز ارز را در کیف پول مربوط به حساب خود در سایت بیدارز ذخیره‌سازی کنید. همچنین کیف پول‌های زیادی این ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کنند مانند: Trust Wallet، SafePal، Atomic، Trezor، Ledger، Math Wallet، MetaMask، Exodus، Binance Chain Wallet و غیره.

(تومان) IRT
(كاردانو)
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها