چین لینک
ChainLink (LINK)

شما می‌توانید رمز ارز چین لینک را به سه روش زیر در صرافی بیدارز خرید و فروش کنید:

نماد ارز‌دیجیتال چین لینک
چین لینک
ChainLink
تعداد شبکه: ۱,۲,۴
قیمت در بازار جهانی
$۷٫۲۴۶
تغییرات بازار
تغییرات یک ساعت اخیر
کاهش قیمت -۰٫۴۰۰۱۴۸%
تغییرات ۲۴ ساعت اخیر
افزایش قیمت ۷٫۳۸۸۷%
تغییرات هفت روز اخیر
کاهش قیمت -۳٫۵۹۴۷۷%

چین لینک (ChainLink) چیست؟

چین‌ لینک (ChainLink) یک فناوری منحصر به فرد بر پایه بلاک چین است که پلی بین رمز ارز و دنیای واقعی ایجاد می‌کند. رویکرد منحصر به فرد آن به اوراکل ها، آن را به ابزاری عالی برای قراردادهای هوشمند تبدیل می‌کند. در حقیقت چین‌ لینک یک فناوری است که قصد دارد ارتباط میان بلاک چین را با غیر بلاک چین تسهیل کند و برای این منظور از رمز ارز دیجیتال LINK استفاده می‌کند. توکن LINK توکنی است که در حال حاضر بر بستر اتریوم فعالیت می‌کند. Chainlink یک شبکه غیرمتمرکز از اوراکل‌ها است و به گونه ای طراحی شده است که به قراردادهای هوشمند اجازه می دهد با دنیای خارج از بلاک چین ارتباط برقرار کنند.

به طور معمول بلاک چین‌ها و قراردادهای هوشمند فقط از آنچه در داخل آنها اتفاق می‌افتد آگاه هستند. هدف چین‌ لینک این است که قراردادهای هوشمند را در میان بلاک چین‌ها طوری به هم متصل کند تا مجوز دسترسی به منابع کلیدی غیر از آنچه در بلاک چین است را بیابند و این عمل از طریق اوراکل‌ها صورت می‌گیرد. توزیع کل توکن لینک 1،000،000،000 عدد بوده است و حجم در گردش آن 39،000،000 است.

چین‌لینک چگونه عمل می‌کند؟

ChainLink اولین شبکه غیرمتمرکز اوراکل است و به شبکه Oracle خود وابسته است. اوراکل‌ها اطلاعات مهمی را که باید در اختیار قراردادهای هوشمند دهند را از طریق سیستم‌های خارجی به بلاک چین‌ها می‌رسانند. در حقیقت اوراکل‌ها سرویس‌های شخص‌ثالث با یک نقطه کنترل متمرکز و واحد هستند و بخشی از مکانیسم اجماع بلاک چین نیستند، بنابراین مسئله‌ای که در رابطه با قراردادهای هوشمند به وجود می‌آیند این است که آیا داده‌های دریافت شده از اوراکل قابل اعتماد هستند یا خیر. همان‌طور که می‌دانیم، بلاک چین‌ها به دلیل ماهیت غیرمتمرکز و تغییرناپذیرشان ایمن هستند. با این حال، بلاک چین‌ها زمانی که سعی می‌کنند فراتر از شبکه خود گسترش یابند، با موانعی روبرو می‌شوند. از آنجا که قراردادهای هوشمند به طور خودکار عمل می‌کنند، ضروری است که داده‌های دریافتی آنها دقیق و قابل اعتماد باشد تا از عملکرد صحیح قرارداد هوشمند اطمینان حاصل شود. در واقع اوراکل‌ها ماهیت متمرکز دارند. Chainlink قصد دارد شبکه‌ای از اوراکل‌های غیرمتمرکز برای قراردادهای هوشمند ایجاد کند، تا تعامل ایمن برقرار شود؛ چرا که اگر این اوراکل ها خودشان ایمن نباشند، ممکن است نقض‌های امنیتی رخ دهد و اینجاست که چین لینک با هدف غیرمتمرکزسازی اوراکل‌ها وارد عمل می‌شود.

سه جزء کلیدی برای عملکرد ChainLink وجود دارد که شامل اوراکل‌های درون‌زنجیره (On Chain)، اوراکل‌های برون‌زنجیره (Off Chain) و گره (Node) می‌باشد.

اوراکل‌های درون‌زنجیره ChainLink قراردادهای هوشمندی هستند که درخواست‌ اطلاعات را با اوراکل‌های برون‌زنجیره متصل می‌کند. این اوراکل‌ها داده‌ها را جمع‌آوری و سپس اعتبار اوراکل‌ها را بررسی می‌کنند و در نهایت درخواست‌های معتبر را اجرایی می‌کنند.

اوراکل‌های برون‌زنجیره مسئول تغذیه اطلاعات به بلاک چین هستند. آنها معادل نقشی هستند که اعتباردهنده ها/ماینرها در بلاکچین هایی مانند اتریوم ایفا می‌کنند. این اوراکل ها LINK را استیک می‌کنند تا بتوانند به عنوان اوراکل عمل کنند و در ازای انجام این سرویس توکن LINK دریافت می‌کنند. ChainLink با اعتبارسنجی داده‌ها در مقابل یکدیگر و مجازات اوراکل ها در صورت ارائه داده اشتباه، اوراکل ها را پیوسته ایمن نگه می‌دارد. همچنین درخواست‌های اطلاعات را به اعتبارسنج های متعدد ارسال می‌کند تا از صحت آن اطمینان حاصل کند.

تاریخچه چین‌لینک

Chainlink در سال 2014 ایجاد شد، اگرچه تا سال 2017 راه‌اندازی نشد. بنیانگذار آن سرگئی نظروف، یک کارآفرین 32 ساله است، که حضور فعالی در بازار ارزهای دیجیتال دارد. شبکه Chianlink در اصل قرار بود بر پایه سیستم اوراکل متمرکز باشد. با این حال، از آن زمان به آنچه امروز است تبدیل شده است: یک شبکه اوراکل غیرمتمرکز که با قراردادهای هوشمند مطابقت داده می‌شود، تا تراکنش‌های ایمن را با استفاده از منابع داده خارجی و API ها فراهم کند.

مزایای خرید چین لینک با نماد LINK

LINK یکی از بزرگترین ارزهای رمزنگاری شده امروزی است و هدف خوبی نیز دارد. هزاران برنامه کاربردی وجود دارند که هر روز از ChainLink استفاده می‌کنند. لینک با بسیاری از رمز ارزها به لحاظ عملکرد رقابت می‌کند. Chainlink با ادغام داده‌های دنیای واقعی در اتریوم، دنیای جدیدی از برنامه های کاربردی احتمالی آینده را برای قراردادهای هوشمند اتریوم باز می‌کند. چین لینک در حقیقت انقلابی در بلاک چین اتریوم محسوب می‌شود و یکی از آینده‌دارترین ارزهای دیجیتال در دنیای رمزنگاری است و عملکرد خوبی نیز به لحاظ قیمت از خود نشان داده است.

نحوه نگهداری چین لینک

چین لینک یک رمز ارز است و همان‌طور که می‌دانیم برای این‌گونه ارزها کیف پول‌های دیجیتالی آنلاین طراحی شده است. از آنجائی‌که چین لینک بر بستر اتریوم و بر اساس استاندارد ERC-20 فعالیت می‌کند کیف پول‌هایی که با این شبکه و استاندارد همخوانی داشته باشند از این توکن پشتیبانی می‌کنند. کسانی که تمایل دارند تا توکن لینک را خریداری کنند می‌توانند آن را در کیف پول هایی همچون تراست‌ولت، متامسک، اتمیک ولت، لجرنانو و ترزور نگهداری کنند. علاوه بر این کیف پول‌ها صرافی بیدارز هم با ایجاد یک والت سخت‌افزاری ارز دیجیتال این قابلیت را برای کاربر فراهم می‌کند تا در کمال امنیت و بدون استرس از هک یا کلاهبرداری رمز ارز چین لینک خود را ذخیره کند.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز