دیجی بایت
DigiByte (DGB)

شما می‌توانید رمز ارز دیجی بایت را به سه روش زیر در صرافی بیدارز خرید و فروش کنید:

نماد ارز‌دیجیتال دیجی بایت
دیجی بایت
DigiByte
تعداد شبکه: ۱
قیمت در بازار جهانی
$۱٫۵۲۷۴۵
تغییرات بازار
تغییرات یک ساعت اخیر
کاهش قیمت -۱٫۱۷۳۹۸%
تغییرات ۲۴ ساعت اخیر
افزایش قیمت ۷٫۳۱۸۲۹%
تغییرات هفت روز اخیر
کاهش قیمت -۱٫۹۳۵۶۶%

دیجی بایت (DigiByte) چیست؟

دیجی بایت (DigiByte) نرم‌افزاری است که برای رقابت با ارزهای دیجیتال مطرح مانند XRP و Litecoin با اولویت دادن به امنیت سایبری و مقیاس‌پذیری طراحی شده است. پلتفرم آن دارای ویژگی‌های اضافی‌ای است که به کاربران امکان می‌دهد دارایی‌ها را ایجاد کرده و انتشار دهند، برنامه‌ها را راه‌اندازی کنند و از هویت دیجیتال استفاده کنند. علاوه بر این، پروتکل آن برای استفاده از چندین الگوریتم استخراج و اجرای سیاست پولی با حداکثر عرضه 21 میلیارد سکه DGB ساخته شده است.

گفته می‌شود، کاربران احتمالا جنبه‌های مشابه DigiByte را از دیگر شبکه‌های ارزهای دیجیتال رقیب پیدا می‌کنند. به عنوان مثال، ارز دیجیتال دیجی‌بایت یعنی DGB، برای پرداخت هزینه به کسانی که به راه‌اندازی شبکه کمک می‌کنند، استفاده می‌شود و همچنین برای تسهیل پرداخت‌ها و تامین قراردادهای هوشمند آن در نظر گرفته می‌شود.

خالق دیجی بایت کیست؟ چه مقدار دیجی بایت وجود دارد؟

DigiByte در ژانویه 2014 توسط بنیان‌گذار آن Jared Tate راه‌اندازی شد. در زمان راه‌اندازی، دیجی بایت 0.5% از کل عرضه را در قالب یک نوع هدیه منتشر کرد. نیمی از این سکه‌های DGB به کاربران اولیه رسید، در حالی که نیمه‌ی دیگر، برای حمایت از 18 ماه اول توسعه‌ی آن در نظر گرفته شد. DigiByte عمدتا توسط سه گروه متفاوت پشتیبانی می‌شود:

توسعه‌دهندگان منبع باز: داوطلبانی که از طریق بررسی همتایان، مشارکت در کد یا توسعه برنامه به اکوسیستم کمک می‌کنند.

بنیاد دیجی بایت: یک سازمان غیر انتفاعی که از توسعه، تحقیق، آموزش و بازاریابی پروژه حمایت می‌کند.

تیم آگاهی: یک وسیله ارتباطی مبتنی بر جامعه که رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی و بیانیه‌های مطبوعاتی را حفظ و منتشر می‌کند.

همان طور که پیشتر عنوان شد، مجموع عرضه توکن‌های DBG به عدد 21 میلیارد واحد محدود است که تا زمان نگارش این مقاله، بیش از 15.7 میلیارد واحد آن ایجاد شده و در چرخه بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

مزایای خرید دیجی بایت با نماد DGB

ارز دیجیتال DGB به حفظ و راه‌اندازی شبکه DigiByte کمک می‌کند. به عنوان مثال، DGB توسط شبکه برای تامین انرژی dApp های ساخته شده در بالای بلاک چین استفاده می‌شود و با داشتن DGB، کاربران توانایی مشارکت آزادانه در این برنامه‌ها را به دست می‌آورند. علاوه بر این، توکن‌های جدید DGB در هر بلوک ساخته می‌شوند و برای پاداش دادن به شرکت‌کنندگانی که با استفاده از تجهیزات و انرژی، بلوک‌های تراکنش را به بلاک چین DigiByte اضافه می‌کنند، استفاده می‌شوند.

مشابه بیت کوین، DGB یک دارایی کمیاب است. تعداد DGB های منتشر شده در هر بلوک هر ماه 1% کاهش می‌یابد تا زمانی که شبکه به مجموع عرضه 21 میلیارد توکن خود برسد. ممکن است کاربران، دیجی بایت را بر اساس تلاش‌هایش برای ایجاد جایگزینی برای ارزهای دیجیتال اصلی و مطرح در اجرای صدور دارایی و قراردادهای هوشمند، جذاب بدانند. سرمایه‌گذارانِ معتقد به ارزهای دیجیتال سنتی نیز ممکن است به دنبال خرید DGB و اضافه کردن آن به سبد سهام خود باشند.

نحوه نگهداری دیجی بایت

ذخیره‌سازی ارز دیجیتال DGB از سه روش امکان‌پذیر است: استفاده از کیف پول‌های دیجیتال معروف مانند Ledger، Trezor، Math Wallet، Trust Wallet و Atomic wallet. استفاده از کیف پول مخصوص این پروژه که توسط تیم توسعه‌ی آن منتشر شده است. استفاده از والت داخلی صرافی بیدارز که پشتیبانی کامل از این رمز ارز دارد.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز