فايل كوين

FIL Filecoin

BNB Smart Chain (BEP20) BNB Smart Chain (BEP20): 0x0d8c...f9ae153 0x0d8ce2a99bb6e3b7db580ed848240e4a0f9ae153
HECO HECO: 0xae3a...35d1810 0xae3a768f9ab104c69a7cd6041fe16ffa235d1810
Hoo Smart Chain Hoo Smart Chain: 0x0bf8...7e700b3 0x0bf85d3b0c9ebcc282fde0591882d12e57e700b3

6.176 $

% 4.82

358,225 تومان

برابر با 0.00008808 بیت‌کوین

$6.220 max
$5.833 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
3,437,614,674 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
12,108,421,322 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
167,778,228 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
556,582,136 $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل
1,960,467,255

فايل كوين (Filecoin) چیست؟

فايل كوين يك بازار ذخيره‌سازي ديجيتال غير متمركز و همتا به همتا است كه از فناوري بلاك چين استفاده مي‌كند. این رمز ارز بر پايه InterPlanetary File System (IPFS) ساخته شده است و به کاربران اجازه مي‌دهد تا در ازاي اجاره دادن فضاي هارد ديسك خود، توكن FIL كسب نمايند. ارز دیجیتال فايل كوين در تلاش است تا تحولاتي در فضاي ذخيره‌سازي آنلاين ايجاد كند.

فايل كوين مي‌تواند يك جايگزين مناسب براي فضاي دراپ باكس و گير افتادن در قراردادهاي ابري يكسان باشد. با زيرساخت‌هاي قدرتمند فايل كوين، هر كسي مي‌تواند در اين شبكه به خريد و فروش حافظه ذخيره‌سازي بپردازد و قرارداد و قيمت اختصاصي خود را ايجاد نمايد.

فايل كوين يك شبكه ذخيره غير متمركز است كه امكان اجاره فضاي ذخيره‌سازي را در اختیار همه قرار مي‌دهد. علاوه بر اين، امكان خريد حافظه ذخيره‌سازي نيز در اين شبكه وجود دارد. در اين شبكه نيازي نيست كه به يك شركت اعتماد كرده و تمامي اطلاعات مهم خود را در اختيار آن‌ها قرار دهيد، بلكه مي‌توانيد اطلاعات خود را تقسيم‌بندي كرده در كامپيوترهاي مختلف در سرتاسر جهان ذخيره كنيد.

خالق فایل کوین کیست؟ چه مقدار فایل کوین وجود دارد؟

در سال 2014 خوان بنت با انتشار وايت پيپر فايل كوين، اين شبكه را به عموم مردم معرفي كرد؛ فايل كوين: يك شبكه براي ذخيره‌سازي فايل‌ها كه توسط يك ارز رمزپايه اجرا مي‌شود. طرح پيشنهادي آن، شبكه‌اي شبيه به بيت كوين است، با اين تفاوت كه نودها مي‌توانند داده‌ها را ذخيره كنند. همچنین در فایل کوین از الگوريتم اثبات قابليت بازيابي استفاده مي‌شود. فايل كوين توسط Protocol Labs توسعه يافته است.

فایل کوین در میزان سکه ضرب شده و عرضه هیچ محدودیتی ندارد. اما در زمان نگارش این مقاله، بیش از 271 میلیون از این ارز دیجیتال در چرخه بازار قرار گرفته است. در حال حاضر خرید فایل کوین و فروش آن در تمامی صرافی‌های معتبر امکان پذیر است.

ساختار شبکه فایل کوین

برخي اوقات فايل كوين به عنوان يك لايه انگيزشي بر IPFS شناخته مي‌شود. به اين معني كه دريافت توكن‌هاي FIL به كاربران انگيزه مي‌دهد تا فضاي ذخيره‌سازي خود را در اختيار ديگران قرار دهند. IPFS يك حافظه ذخيره‌سازي اطلاعات همتا به همتا و يك پروتكل بازيابي است كه با استفاده از يك رويكرد غير متمركز ايجاد شده است. اين شبكه برخلاف HTTP يا HTTPS براي ذخيره داده‌ها بر سرورهاي متمركز تكيه نمي‌كند.

فايل كوين در عرضه اوليه خود در سال 2017 موفق به كسب بيش از 250 ميليون دلار سرمايه شد كه در آن زمان يك ركورد جديد محسوب مي‌شد. در نهايت، در اكتبر سال 2020، شبكه اصلي فايل كوين راه اندازي شد.

زيرساخت FIL يك شبكه همتا به همتاي غير متمركز است كه هدف اصلي آن ارائه روشي جديد براي ذخيره اطلاعات به سازمان‌ها و افراد در سرتاسر جهان مي‌باشد. افرادي كه حافظه خالي در دسترس داشته باشند، مي‌توانند تبديل به ماينرهاي حافظه شوند؛ اين افراد مسئوليت ذخيره داده‌ها در شبكه فايل كوين را بر عهده دارند. مشتريان باید خرید فایل کوین را انجام داده و براي ذخيره و بازيابي داده‌هاي خود این توکن را پرداخت كنند.

از ديگر شركت‌كنندگان در اين شبكه مي‌توان به ماينرهاي بازيابي اشاره كرد. همانطور كه از اسم آن‌ها مشخص است، فرآيند بازيابي داده‌ها را انجام مي‌دهند و مقدار كمي FIL بابت خدماتشان دريافت مي‌كنند. فايل كوين از رمزنگاري سرتاسری استفاده مي‌كند و ارائه‌دهندگان حافظه ذخيره‌سازي به كليدهاي رمزگشايي دسترسي ندارند. از آنجايي كه اين سيستم يك سيستم توزيع شده است، فايل‌هاي مشتريان در چندين حافظه مجزا و جداگانه ذخيره مي‌شوند.

برتری فایل کوین نسبت به رقبای خود

پس چه چيزي باعث برتري فايل كوين نسبت به رقباي متمركز آن مي‌شود؟ اين شبكه يك راهكار ذخيره‌سازي ابري و همتا به همتا را براي كسب‌وكارها و مصرف‌كنندگان فراهم كرده است. در مقايسه با ديگر ارائه‌دهندگان حافظه ابري، هزينه ذخيره‌سازي در اين شبكه براي مصرف‌كنندگان كمتر خواهد بود. حتي اگر حافظه خالي اضافه داشته باشيد، مي‌توانيد آن را در فايل كوين به ديگران اجاره بدهيد و يا آن را به فروش برسانيد.

در دهه‌هاي اخير، نحوه ذخيره‌سازي و دسترسي ما به اطلاعات تغيير كرده است. پيش‌تر، كسب‌وكارها اتاق‌هاي مخصوص بزرگي داشتند و تمامي اطلاعات را در سرورهاي اين اتاق ذخيره مي‌كردند، پس از آن ذخيره اطلاعات از راه دور در انبارهاي ذخيره‌سازي و حتي در حافظه‌هاي ابري متنوع انجام مي‌شد. اخيراً، اكثر كسب‌وكارها از تركيب اين روش‌ها استفاده مي‌كنند. داده‌هاي مصرف‌كنندگان نيز دچار تغييرات بسياري شده و هم اكنون اكثر اين داده‌ها در حافظه‌هاي ابري ذخيره مي‌شود.

همين امر باعث ظهور ابر قدرت‌هاي بازار حافظه ابري شده است كه از جمله آن‌ها مي‌توان به AWS، HPE و Dell اشاره كرد. معمولاً كسب‌وكارها يك ارائه‌دهنده حافظه ابري را انتخاب مي‌كنند و سال‌ها از همان ارائه‌دهنده خدمات دريافت مي‌نمايند كه همين امر باعث كاهش رقابت مي‌شود. در شبکه فايل كوين مشترياني كه به دنبال خريد حافظه هستند مي‌توانند بدون در نظر گرفتن ارائه‌دهنده حافظه، از ميان بهترين قيمت‌ها یکی را انتخاب نمايند. همين امر باعث مي‌شود تا رقابت بيشتري در بازار ذخيره ابري ايجاد شود.

مزایای خرید فايل كوين با نماد FIL

در شبكه فايل كوين، مصرف‌كنندگان مجبور به بستن قرارداد با فروشندگان و يا انتخاب حافظه‌هايي با کارمزد بالا نيستند. در مقابل، مي‌توانند بهترين حافظه را براي خود انتخاب كنند. سازمان‌ها و افرادي كه فضاي ذخيره‌سازي اضافه دارند، مي‌توانند در اين شبكه آن را در اختيار ديگران قرار دهند و در ازاي آن توكن FIL دريافت كنند. شايد در ابتدا متوجه نشويد، اما امكان ساخت اپليكيشن‌هاي غير متمركز (DApps) براي ذخيره‌سازي نيز در اين شبكه وجود دارد! اين اپليكيشن‌ها شامل برنامه‌هاي ذخيره‌سازي مصرف‌كنندگان، برنامه‌هاي ديفاي (DeFi)، برنامه‌هاي ويديويي غير متمركز و بسياري پلتفرم‌هاي ديگر مي‌شود.

نحوه نگهداری FIL

در حال حاضر کیف پول‌های زیادی مانند Trust Wallet، SafePal، Atomic، Trezor، Ledger، Math Wallet، MetaMask، Coinbase، imToken، HyperPay، Binance Chain Wallet و غیره، از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند. همچنین شما می‌توانید خرید فایل کوین را در پلتفرم بیدارز انجام داده و در کیف پول داخلی بیدارز ذخیره و نگهداری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این رمز ارز می‌توانید مقاله فایل کوین چیست را مطالعه نمایید.

(تومان) IRT
(فايل كوين) FIL
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
6 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمدجواد
محمدجواد

سلام، میخواستم بپرسم که چطور میتونم فایل کوین بخرم؟

علی مهری
علی مهری
پاسخ به  محمدجواد

سلام، برای خرید فایل کوین میتونید از طریق سایت یا اپلیکیشن ما اقدام کنید.

احسان
احسان

سلام، آیا خرید فایل کوین از صرافی بیدارز مطمئنه؟

علی مهری
علی مهری
پاسخ به  احسان

سلام، بله، خرید فایل کوین از صرافی بیدارز کاملا مطمئنه. ما یک پلتفرم معتبر و شناخته شده هستیم که از استانداردهای امنیتی بالایی پیروی میکنیم. همچنین، فایل کوین یک ارز دیجیتال با پشتوانه قوی هست و آینده روشنی داره.

سعید
سعید

امنیت فایل کوین چطوره؟

علی مهری
علی مهری
پاسخ به  سعید

امنیت فایل کوین بسیار بالاست و از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنه.