شیبا اینو

SHIB Shiba Inu

Ethereum Ethereum: 0x95ad...b64c4ce 0x95ad61b0a150d79219dcf64e1e6cc01f0b64c4ce

0.00002190 $

% 2.27

1.300 تومان

برابر با 0.0000000003489 بیت‌کوین

$0.00002331 max
$0.00002019 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
12,908,144,274 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
12,913,503,231 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
3,526,059,632 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
589,289,460,821,240 $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل
589,534,110,738,933

شیبا اینو (Shiba Inu) چیست؟

شیبا اینو (Shiba Inu) یک توکن با ویژگی‌های متعدد و معروف به قاتل دوج کوین (Doge Coin) است. سکه شیبا اینو توسط فردی ناشناس با نام مستعار “ریوشی” در آگوست 2020 ایجاد شد. ریوشی در مورد خودش می‌گوید که او هیچ کس نیست و فردی غیر مهم است و تلاش برای افشای هویت او، حتی در صورت موفقیت‌آمیز بودن، بسیار کم اهمیت خواهد بود.

این میم کوین به سرعت رشد کرده و ارزش پیدا کرد، زیرا جامعه‌ای از سرمایه‌گذاران با اخبار و توییت‌های شخصیت‌هایی مانند ایلان ماسک و ویتالیک بوترین جذب آن شدند. مدت‌ها تصور می‌شد که ویتالیک بوترین مبتکر شیبا اینو باشد، اما در پادکست لکس فریدمن در 5 ژوئن 2021 چنین شایعاتی را تکذیب کرد.

پس از راه‌اندازی شیبا، خالق ناشناس آن، 50 درصد از عرضه توکن را به بنیان‌گذار اتریوم، برنامه‌نویس روسی-کانادایی ویتالیک بوترین ارسال کرد. نیمی از باقیمانده برای نقدینگی در Uniswap، یک پلتفرم مالی غیر متمرکز قفل شده است. قابل ذکر است که بوترین 90 درصد از توکن‌های SHIB خود را به ارزش تقریبی 6.7 میلیارد دلار در آن زمان سوزاند و 10 درصد باقیمانده به صندوق امداد COVID-19 هند فرستاد که Sandeep Nailwal، بنیانگذار Polygon، این صندوق را راه‌اندازی کرده است. توسعه‌دهندگان Shiba Inu برای سوزاندن یا اهدای توکن‌های بوترین، برنامه‌ریزی نکرده بودند. از این رو، صندوق امداد باید نحوه استفاده از کمک‌های مالی را بدون ایجاد اختلال بیش از حد برای قیمت شیبا اینو تعیین کند.

Shiba Inu قصد دارد همتایی برای رقیب اضلی خود یعنی دوج کوین (DOGE) باشد. شیبا اینو و توکن SHIB یکی از ارزهای دیجیتال با مضمون سگ هستند، از جمله Baby Dogecoin (BabyDoge)، Dogecoin (DOGE)، JINDO INU (JIND)، Alaska Inu (LAS) و Alaskan Malamute Token (LASM). این توکن‌های با ارزش دلاری کمتر، سرمایه‌گذارانی را جذب کرده‌اند و باعث شدند تا این سرمایه‌گذاران، پامپ قیمتی Dogecoin را از 0.0002 به نزدیک به 0.75 دلار را از دست بدهند.

موفقیت شیبا جرقه بهمنی از کپی‌ها را زد، مانند BitShiba، Shiba Fantom، Shibalana، King Shiba، SHIBAVAX، Captain Shibarrow، SHIBA2K22، SpookyShiba و تعداد بیشماری دیگر. در مجموع، ممکن است بیش از 100 نسخه شیبا اینو وجود داشته باشد، و تعداد آن‌ها مدام در حال افزایش است. در 17 سپتامبر 2021، کوین بیس، بزرگترین صرافی رمزنگاری مستقر در ایالات متحده، Shiba Inu را در پلتفرم خود فهرست کرد. این خبر باعث شد که قیمت Shiba Inu در دو روز بعد بیش از 40 درصد افزایش یابد و این میم کوین را دوباره در کانون توجه قرار دهد.

شیبا اینو از آن زمان تاکنون توجه بیشتری را از سوی سایر صرافی‌ها نیز به خود جلب کرده است. Bitso، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال مکزیک، در ماه سپتامبر سال گذشته اعلام کرد که SHIB تجارت در صرافی خود را آغاز خواهد کرد. Giottus، یک صرافی کریپتو هند، همین موضوع را اعلام کرد. Bitstamp، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در اروپا، گفت که Shiba Inu را برای تجارت در ابتدای سال 2022 فهرست می‌کند. Korbit، یک صرافی کره جنوبی، اولین صرافی این کشور بود که توکن SHIB را در سال 2021 فهرست کرد.

خالق شیبا اینو کیست؟ چه مقدار شیبا اینو وجود دارد؟

SHIBA INU WoofPaper سه دلیل برای ایجاد ارز دیجیتال شیبا عنوان کرده است: از صفر شروع کردیم، با صفر – ذهن‌های درخشان پشت شیب پیش از این هرگز همکاری نکرده بودند – ما سگ‌های شیبا اینو را دوست داریم.

خالق ناشناس سکه شیبا اینو با نام «ریوشی» شناخته می‌شود. با این حال، اطلاعات بسیار کمی از بنیان‌گذار مرموز این رمز ارز با مضمون سگ وجود دارد که بسیار شبیه به موضوع بنیان‌گذار بیت کوین، یعنی ساتوشی ناکاموتو است. او در وبلاگ خود به نام RYOSHI RESEARCH، خود را به عنوان “فقط یک مرد بی نتیجه که روی صفحه کلید ضربه می‌زند” توصیف می‌کند. ریوشی گفت که معمولا در پروژه‌ها نقش‌های مختلفی مانند یک مدیر عامل، یک «فرد فناوری» و یک نقشه راه وجود دارد. وی تاکید می‌کند که در شیبا، هیچ فردی پاسخگو یا مسئول نیست و تا به امروز خود ریوشی مالک SHIB است. به همین دلیل، ریوشی می‌تواند “خالص و بی‌طرف” باشد.

حدس زده می‌شود که Vitalik Buterin در ابتدای کار، به راه‌اندازی نقدینگی Shiba Inu در Uniswap کمک کرد. به گفته ریوشی، او با ویتالیک بوترین در Devcon در اوزاکا ملاقات کرد و 10 ETH برای او فرستاد تا جفت نقدینگی را در Uniswap راه‌اندازی کند. ریوشی همچنین اظهار داشت که Shiba Inu آزمایشی در ایجاد جامعه غیر متمرکز بود و بنابراین او تمام درخواست‌های اینفلوئنسرها و پیشنهادات صرافی‌های مختلفی را رد کرده است. وظیفه او دفاع از برند و ارائه پیشنهادات است، اگرچه او این کار را بسیار کم انجام می‌دهد، زیرا آخرین ورودی وبلاگ او به می 2021 برمی‌گردد.

توکن شیبا در زمان نگارش این مقاله بیش از 549 هزار میلیارد واحد در گردش بازار ارزهای دیجیتال دارد و هیچ محدودیتی در حداکثر میزان عرضه این توکن وجود ندارد.

مزایای خرید شیبا اینو با نماد SHIB

قاتل دوج کوین منحصر به فرد است، زیرا پروژه آن توسط جامعه Shiba Inu اداره می‌شود که به یک سیستم غیر متمرکز اعتقاد دارند که قدرت کنترل را از مقامات متمرکز حذف می‌کند. این مورد توسط Woofpaper آن پشتیبانی می‌شود، که بیان می‌کند از طریق «تمرکززدایی جمعی»، آن‌ها می‌توانند چیزی بسیار بهتر از یک تیم متمرکز را بسازند. شیبا اینو بدون بودجه، بدون تیم متمرکز و بدون رهبری مستقیم، تلاش می‌کند تا ببیند که آیا تمرکززدایی می‌تواند به‌جای یک سیستم متمرکز کار کند یا خیر.

Shiba Inu یک تلاش اجتماعی راه‌اندازی کرده است که از ویژگی Amazon Smile برای جمع‌آوری و توزیع درصدی از خریدهای آمازون به انجمن نجات Shiba Inu به عنوان کمک مالی استفاده می‌کند.

شیبا اینو همچنین از هنرمندانی که از سگ‌ها در سراسر جهان الهام می‌گیرند دعوت می‌کند تا به انکوباتور هنرمندان شیبا بپیوندند. با انجام این کار، امید است که هنرمندان جنبش هنری شیبا را ترویج دهند و به سوق دادن Shiba Inu به بازار NFT کمک کنند. Shiba Inu علاوه بر ماهیت غیر متمرکز خود، چندین عامل را ارائه می‌دهد که به ارزش کلی آن می‌افزاید.

با استفاده از اتر، دارایی بومی اتریوم، Shiba Inu می‌تواند پایه‌ای عالی برای ShibaSwap ایجاد کند، جایی که کاربران می‌توانند با خرید، HODL، فروش و تجارت برای به دست آوردن پاداش، از ارزش سایر پلت‌فرم‌های سهام‌داری در دنیا بهتر عمل کنند.

علاوه بر این، آماده شدن اتریوم 2 برای انتقال بلاک چین از مکانیسم اجماع اثبات کار فعلی به اثبات سهام، تراکنش‌های ارزان‌تر و سریع‌تری را با خود به همراه خواهد داشت. در نتیجه، ShibaSwap به طور بالقوه می‌تواند به یکی از محبوب‌ترین و پرحجم‌ترین صرافی‌های غیر متمرکز تبدیل شود، زیرا بر توکن‌های ERC-20 و بلاک چین اتریوم تمرکز دارد.

نحوه نگهداری SHIB

نرخ رشد تعداد طرفداران و کاربران ارز دیجیتال شیبا اینو در سال اخیر بسیار زیاد بوده است. به همین دلیل شرکت‌های زیادی، پشتیبانی از این رمز ارز را در دستور کار خود قرار دادند. از معروف‌ترین کیف پول‌های دیجیتال برای استفاده شیبا اینو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: Trust Wallet، MetaMask، HyperPay و Atomic wallet. همچنین صرافی بیدارز امکان ذخیره‌سازی و نگهداری از شیبا اینو را در دسترس کاربران محترم خود قرار داده است.

(تومان) IRT
(شیبا اینو) SHIB
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها