آوی

0.0000 $

% 0.00

0.0000 تومان

برابر با بیت‌کوین

max
min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
-- $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
$
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
0 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
-- $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل

آوی (Aave) چیست؟

یکی از بیشمار ارزهای دیجیتال نوظهور در حوزه دیفای، آوی است که یک سیستم وام‌دهی غیر متمرکز محسوب می‌شود و به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون واسطه وام بدهند، وام بگیرند و از دارایی‌های کریپتو سود کسب کنند. به عنوان پلتفرمی که که روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود، آوی سیستمی از قراردادهای هوشمند است. این قراردادها، دارایی‌های دیجیتالی را قادر می‌سازد توسط شبکه توزیع‌شده رایانه‌هایی که نرم‌افزار آن را اجرا می‌کنند، مدیریت شوند.

این بدان معناست که کاربران Aave برای مدیریت وجوه خود نیازی به اعتماد به یک موسسه یا شخص خاصی ندارند. آن‌ها فقط باید به کدهای نوشته‌ی سیستم این شبکه اعتماد کنند. در هسته خود، نرم‌افزار Aave امکان ایجاد استخرهای وام‌دهی را فراهم می‌کند که کاربران را قادر می‌سازد 17 ارز دیجیتال مختلف از جمله ETH، BAT و MANA را وام بدهند یا وام بگیرند.

مانند سایر سیستم‌های وام‌دهی غیر متمرکز در اتریوم، وام‌گیرندگان آوی باید قبل از اینکه بتوانند وام بگیرند، وثیقه‌ای در شبکه قرار دهند. علاوه بر این، آن‌ها فقط می‌توانند تا سقف ارزش وثیقه‌ای که ارائه می‌دهند، وام بگیرند. وام‌گیرندگان وجوهی را در قالب یک توکن خاص به نام aToken دریافت می‌کنند که با ارزش دارایی دیگری مرتبط است. سپس این توکن کدگذاری می‌شود تا وام‌دهندگان سود سپرده‌ها را دریافت کنند.

برای مثال، وام‌گیرنده ممکن است وثیقه‌ای در شبکه DAI ثبت کند و در ETH وام بگیرد. این ویژگی به یک وام‌گیرنده اجازه می‌دهد تا بدون داشتن مالکیت مستقیم، در معرض ارزهای دیجیتال مختلف قرار بگیرد. Aave همچنین می‌تواند ویژگی‌های اضافی، مانند وام‌های فوری، و سایر اشکال صدور وام و اعتبار را که از ویژگی‌های طراحی منحصر به فرد بلاک چین‌ها بهره می‌برد، معرفی کند.

خالق آوی کیست؟

Aave یک شرکت انتفاعی است که در سال 2017 توسط “استانی کولچوف” تاسیس شد و در سوئیس مستقر است. کولچوف در هلسینکی در رشته حقوق آموزش دید و Aave را در زمانی که هنوز دانشجو بود راه‌اندازی کرد. این شرکت که در ابتدا ETHLend نام داشت، 16.2 میلیون دلار در یک عرضه اولیه سکه (ICO) در سال 2017 جمع‌آوری کرد و در این مدت 1 میلیارد واحد از ارز دیجیتال AAVE خود را – که در ابتدا LEND نام داشت – فروخت.

مختصری از تاریخچه ارز دیجیتال AAVE

ارز دیجیتال LEND با نرخ 100 توکن LEND به 1 توکن AAVE، به AAVE مهاجرت کرد و مجموع عرضه ارز دیجیتال خود را به 18 میلیون AAVE کاهش داد. ETHLend با Aave متفاوت بود، به‌جای ادغام وجوه، سعی کرد وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان را به شیوه‌ای همتا به همتا هماهنگ کند. در سال 2018، ETHLend به Aave تغییر نام داد که در زبان فنلاندی به معنای “شبح” است و ETHLend یکی از شرکت‌های تابعه Aave شد. بعدها حداکثر میزان عرضه این توکن به عدد 16 میلیون واحد محدود شد که در حال حاضر بیش از 14 میلیون آن در چرخه بازار قرار دارد. سایر محصولات و خدمات اعلام شده در آن زمان شامل میز معاملاتی برای انجام معاملات بزرگ، یک استودیوی بازی‌سازی متمرکز بر بازی‌های بلاک چین و سیستمی برای رسیدگی به پرداخت‌های شبکه بود.

مزایای خرید آوی با نماد AAVE

ارز دیجیتال آوی نقش اصلی را در مدیریت نرم‌افزار Aave ایفا می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا در مورد تغییرات قوانین و سیاست‌های آن برای بهبود نرم‌افزار رای دهند. تیم Aave همچنین آنچه را که ماژول ایمنی (SM) می‌نامد راه‌اندازی کرد، که در آن شرکت‌کنندگان می‌توانند در صورت کسری نقدینگی، AAVE خود را به عنوان بیمه، استیک (Staking) کنند. انجام این کار، توکن‌های آوی بیشتری را به همراه درصدی از هزینه پروتکل برای استیک‌کنندها به ارمغان می‌آورد. جدای از این ابزار، AAVE ارزش را از عرضه محدود خود به دست می‌آورد.

پلتفرم Aave چگونه کار می‌کند؟

شاید بهتر است Aave را به عنوان سیستمی از استخرهای وام‌دهی توصیف کنیم. شرکت‌کنندگان وجوهی را که می‌خواهند وام بدهند سپرده‌گذاری می‌کنند و این دارایی‌ها در یک استخر نقدینگی جمع‌آوری می‌شود. وام گیرندگان ممکن است پس از گرفتن وام از آن استخرها استفاده کنند. این توکن‌ها را می‌توان به دلخواه وام‌دهنده، معامله یا انتقال داد.

برای تسهیل این فعالیت، Aave دو نوع توکن صادر می‌کند: aToken که برای وام‌دهندگان صادر می‌شود تا بتوانند سود سپرده‌ها را جمع‌آوری کنند، و توکن‌های AAVE که توکن اصلی شبکه Aave هستند. ارز دیجیتال AAVE چندین مزیت را برای دارندگان ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، وام‌گیرندگان AAVE در صورت گرفتن وام‌های مشخص شده با این توکن، کارمزدی پرداخت نمی‌کنند. همچنین، وام‌گیرندگانی که از AAVE به عنوان وثیقه استفاده می‌کنند، از تخفیف در کارمزد برخوردار می‌شوند.

مالکان AAVE می‌توانند در صورت پرداخت کارمزد در AAVE، می‌توانند انواع وام‌ها را بررسی و انتخاب کنند قبلا از اینکه این وام‌ها در دسترس عموم افراد قرار گیرد. همچنین وام‌گیرندگانی که AAVE را به عنوان وثیقه ارسال می‌کنند، می‌توانند مبلغ بیشتری وام بگیرند.

وام های فلش

Aave اجازه می‌دهد وام‌های خاصی به نام “وام‌های فلش” فورا صادر و تسویه شوند. این وام‌ها نیازی به وثیقه اولیه ندارند و تقریبا به شکل لحظه‌ای انجام می‌شوند. وام‌های فلش از یک ویژگی رایج در بلاک چین‌ها بهره می‌برند، و آن این است که تراکنش‌ها تنها زمانی نهایی می‌شوند که یک بسته جدید از تراکنش‌ها، به نام بلوک، توسط شبکه پذیرفته شود.

افزودن هر بلوک جدید به زمان نیاز دارد. در بیت کوین، این فاصله تقریباً 10 دقیقه است. در اتریوم، 13 ثانیه است. بنابراین وام فلش Aave در آن دوره 13 ثانیه‌ای صورت می‌گیرد. وام فلش به این صورت عمل می‌کند: وام‌گیرنده می‌تواند از Aave درخواست وجوه کند، اما باید آن وجوه و کارمزد 0.09% را در همان بلوک بازپرداخت کند. اگر وام‌گیرنده این کار را انجام ندهد، کل معامله لغو می‌شود، به طوری که کاربر هیچ وجهی را نمی‌تواند دریافت کند.

نحوه نگهداری آوی

برای ذخیره و نگهداری ارز دیجیتال AAVE از شبکه آوی، در کنار امکان استفاده از کیف پول دیجیتال یا همان والت داخلی بیدارز، می‌توان از کیف پول‌های زیادی نیز استفاده کرد، مانند: Ledger، Trust Wallet، MetaMask، Coinbase، HyperPay، Safepal، Binance Chain Wallet و Atomic wallet.

(تومان) IRT
(آوی)
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها