بایت کوین

BCN Bytecoin

0.00003395 $

% 3.62

1.969 تومان

برابر با 0.0000000004851 بیت‌کوین

$0.001354 max
$0.001326 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
6,248,216 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
6,261,902 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
20,858 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
184,066,828,814 $
100%
حداکثر عرضه
184,470,000,000
عرضه کل
184,066,828,814

بایت کوین (Bytecoin) چیست؟

بایت کوین یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز و خصوصی است. این رمزارز، اولین توکن با حفظ حریم خصوصی بود که با کد متن‌باز ایجاد شد و به هر شخصی اجازه می‌دهد تا بخشی از توسعه شبکه باشد. می‌توان آن را به طور قابل اعتماد برای فرآیند خرید در هر نقطه از جهان مورد استفاده قرار داد. لازم به ذکر است که بر روی یک شبکه بلاک چین سریع و امن نیز اجرا می‌شود. در روزهای اولیه، بایت کوین به تسهیل تراکنش‌ها در مبادلات به جای ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) کمک شایانی کرد و به‌دلیل امنیت بالا و حفظ حریم خصوصی، موارد استفاده از آن نیز شد.

بایت کوین اولین بلاکچینی است که از الگوریتم CryptoNote استفاده می‌کند. طراحی این بلاک‌چین به منظور افزایش قابل توجه امنیت رمزارز انجام شده است. شبکه بایت کوین دارای ویژگی‌های جالب حریم خصوصی است. هرچند که هنوز از آدرس‌های عمومی و خصوصی استفاده می‌کند مانند شبکه‌های دیگر، اما کلیدهای عمومی به گونه‌ای گروه‌بندی شده‌اند که کسی نمی‌تواند مشخص کند تراکنش از کجا ارسال شده است.

تاریخچه بایت کوین

بایت کوین (BCN) در سال 2012 ایجاد شد. هدف اصلی آن، ایجاد تراکنش‌های سریع، ناشناس و غیرقابل ردیابی است. بایت کوین ادعا می‌کند که اولین ارز دیجیتالی است که فناوری CryptoNote را پیاده‌سازی کرده است. CryptoNote با استفاده از امضاهای حلقه‌ای، امکان ناشناس بودن مطلق را فراهم می‌کند. اساس رمزنگاری پروتکل توسط ران ریوست، آدی شامیر و یائل تاومن در سال 2001 ایجاد شد و توسط E. Fujisaki و K. Suzuki در سال 2007 نهایی شد. طرح EdDSA پیشنهاد شده توسط ریاضی‌دان آمریکایی دانیل برنشتاین به‌عنوان مبنای الگوریتم امضا در این سیستم استفاده می‌شود.

Bytecoin ادعا می‌کند که زمان بلاک دو دقیقه‌ای و پارامترهای دیگری دارد که برای استخراج آسان رمزارز طراحی شده‌اند. استخراج ارز دیجیتال بایت کوین با استفاده از یک تابع اثبات کار برابری به نام Scrypt تکمیل می‌شود. این عملکرد به بایت کوین این اجازه را می‌دهد تا با استفاده از CPU و GPU قابل استخراج باشد. همچنین این رمز ارز یکی از تنها توکن‌هایی است که می‌توان آن را با رایانه شخصی به جای ریگ ASIC استخراج کرد.

داستان بایت کوین

بایت کوین یکی از قدیمی ترین ارزهای دیجیتال شده است. به اصطلاح جامعه رمزارز، “پدربزرگ” بسیاری از ارز های دیجیتال ناشناس. اگرچه این توکن سابقه طولانی دارد، اما آینده BCN قیمت چندان مشخص نیست.

داستان بایت کویندر سال 2012 زمانی شروع می‌شود که یک توسعه‌دهنده ناشناخته به نام “amjuarez” تصمیم به ایجاد یک ارز دیجیتال جدید گرفت. برخلاف توسعه دهندگان، او نمی‌خواست نسخه جدید و بهبود یافته بیت‌کوین ایجاد کند. او حتی از کد منبع آن مانند بسیاری از توسعه‌دهندگان دیگر استفاده نکرد و کد خود را از ابتدا نوشت.

بعداً، متخصصان بیشتری به او ملحق شدند و با هم روی پروژه‌ای شروع به کار کردند که نشان‌دهنده تصور شخصی آن‌ها از اینکه ارز دیجیتال ایده‌آل چیست، یعنی:

  • کاملا ناشناس
  • قابل دسترس برای همه
  • تا حد امکان امن

نتیجه کار آن‌ها، ارز دیجیتال بایت کوین بود. هنوز مشخص نیست که چرا آن‌ها چنین نامی را انتخاب کردند، زیرا بسیاری از معامله‌گران این سکه را با بیت‌کوین اشتباه گرفتند! توسعه‌دهندگان به نوبه خود می گویند که این رمزارز ارتباطی با ارز دیجیتال بیت کوین ندارد و پروژه‌شان به  BTC وابسته نیست.

ارزش بلاک‌چین شبکه بایت کوین در چیست؟

Bytecoin بر اساس پروتکل منحصر به فرد CryptoNote پایه‌گذاری شده است. این یک سلف پروتکل CryptoNight است که در ارز دیجیتال مونرو نیز استفاده می‌شود. ویژگی‌های اصلی این شبکه عبارت‌ند از:

آدرس‌های یک‌بار مصرف: برای انجام هر تراکنش، پروتکل، آدرسی متشکل از آدرس واقعی فرستنده و یک کلید تصادفی تولید می‌کند. در نتیجه تراکنش غیرقابل ردیابی می‌شود.

امضاهای حلقه: تراکنش توسط یک نفر از لیست اعتبار سنجی‌ها تایید می‌شود، اما هیچ‌کس نمی‌داند دقیقا توسط چه کسی. علاوه‌بر این، تراکنش حلقه حاوی پیوندهایی به تراکنش‌های دیگر است که می‌توانست برای هر کسی ارسال شود. این مکانیسم نه تنها ردیابی تراکنش‌ها را پیچیده می‌کند، بلکه امکان تغییر توسط اشخاص ثالث را نیز از بین می‌برد.

الگوریتم منحصر به فرد: بایت کوین از الگوریتم مبتنی بر POW استفاده می‌کند. با این حال، سرعت استخراج به هش‌ریت بستگی ندارد، بلکه به دسترسی به RAM بستگی دارد. در ابتدا نیازی به استفاده از تجهیزات ویژه برای استخراج BCN نیست، بنابراین رایانه شخصی یا لپ تاپ کافی بود. با این حال، امروزه بهتر است از ASIC استفاده کنید.

چه کسی می‌تواند از بایت کوین استفاده کند؟ کاربرد BCN در چیست؟

سه بخش اصلی بازار می توانند از کاربردهای Bytecoin سود ببرند؛ کاربران بازار رمزارز، بیزینس‌ها و سرمایه‌گذاران.

کاربران می‌توانند از Bytecoin برای ذخیره و مدیریت امن وجوه خود، ارسال پرداخت‌های بین‌المللی با کارمزد اندک و فوری، ارسال وجه به‌صورت ناشناس و پشتیبانی از شبکه با استخراج ارز حتی در یک رایانه معمولی استفاده کنند.

کسب‌وکارها می‌توانند از راه‌حل‌های سازمانی Bytecoin که ایده‌آل‌های تجاری منصفانه و باز را ترویج می‌کنند، استفاده کنند. شما می‌توانید انتقال پول جهانی فوری را بدون کارمزد ارسال و دریافت کنید، از مقاومت شبکه در برابر هک‌ها آسوده باشید و از داده‌های خصوصی شرکت و مشتریان محافظت کنید. توجه به این نکته مهم است که این سیستم به‌عنوان بخشی از خط مشی محافظت از کلاهبرداری خود از بازپرداخت خودکار هزینه جلوگیری می‌کند.

سرمایه گذاران بایت‌کوین این فرصت را دارند که وجوه خود را به‌صورت ایمن، خصوصی ذخیره کنند و سود سهام سالانه را در قالب USD و BTC دریافت کنند. همچنین، سرمایه‌گذاران بزرگ واجد شرایط پیشنهادات منحصر به فرد هستند.

چه مقدار BCN وجود دارد؟

مقدار کل قابل عرضه از ارز دیجیتال بایت کوین، 184.47 میلیارد واحد است که تمام این مقدار استخراج شده و در چرخه بازارها قرار دارد.

مزایای خرید بایت کوین با نماد BCN

مزیت اصلی بایت کوین، ظرفیت آن برای حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن صدردصدی است. این موضوع توسط امضاهای حلقه و آدرس‌های مخفی ارائه می‌شود. با این حال، شکافی در تیم در مورد مسیر آینده پروژه وجود داشت که منجر به هارد فورک و ایجاد یک توکن شناخته شده حریم خصوصی دیگر، یعنی ارز دیجیتال مونرو (Monero) شد.  همان‌طور که اشاره کردیم، مونرو خود بر اساس همان پروتکلی است که Bytecoin برای اولین بار ایجاد کرد.

BCN یکی از اولین توکن‌هایی بود که امضای حلقه را معرفی کرد و از آن استفاده کرد. این قطعه رمزنگاری، کلیدهای عمومی را در طول تراکنش‌ها با هم گروه‌بندی می‌کند تا خروجی‌های منفرد با ارزش مشابه را در یک تراکنش ترکیب کند. این فناوری جلوتر از زمان خود است و تقریباً غیرممکن است که بفهمید پول از کجا آمده و به کجا رفته است. همچنین از این آدرس‌ها محافظت می‌کند و آن‌ها را غیر قابل پیوند می‌کند تا از تجزیه و تحلیل بلاک چین جلوگیری کند.

BCN نیز بسیار امن و قابل اعتماد است. قابلیت اطمینان آن با مجموع قدرت محاسباتی تمام رایانه‌های درگیر در هر تراکنش تعریف می‌شود. این بدان معناست که هر چه قدرت بیشتر باشد، شبکه قابل اعتمادتر است. با این قدرت، پولی که در کیف پول‌ها ذخیره می‌شود، در طول فرآیند تراکنش‌ها، محافظت شده است.

از دیگر مزایای استفاده از بایت کوین (BCN) این است که میزان انتشار آن در طول زمان در حال کاهش است، به این معنی که ارزش هر توکن BCN می‌تواند افزایش مناسبی داشته باشد. بایت کوین همچنین به دلیل الگوریتم‌های رمزنگاری که برای قدرت بخشیدن به ارز استفاده می‌کند، در برابر هک مقاوم است. اگر یک هکر سعی در یافتن یک کلید حساب داشته باشد، باید از منابع بسیار زیادی استفاده کند. این به نوبه خود هر حمله‌ای را بی‌سود و غیر منطقی می‌کند.

درصورتی‌که قصد خرید BCN را دارید، کافی‌ست با احراز هویت در صرافی بیدارز، در کمتر از چند دقیقه این ارز دیجیتال را به روش دلخواه در بیدارز خرید و فروش کنید.

نحوه نگهداری BCN

به‌دلیل جایگاه این رمز ارز در بازار یعنی شناخت کمتر جامعه نسبت به آن، کیف پول‌های زیادی از این ارز دیجیتال پشتیبانی نمی‌کنند. از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به TronLink، Multi-cryptocurrency Wallet، CoinSpot و Freewallet اشاره کرد. همچنین والت داخلی صرافی بیدارز برای ذخیره‌سازی و نگهداری از این ارز دیجیتال در دسترس کاربران گرامی قرار دارد.

(تومان) IRT
(بایت کوین) BCN
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها