آیکون

0.0000 $

% 0.00

0.0000 تومان

برابر با بیت‌کوین

max
min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
-- $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
$
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
0 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
-- $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل

آیکون (ICON) چیست؟

هدف ارز دیجیتال آیکون، ایجاد یک شبکه غیر متمرکز از شبکه‌ها است که توسط ارزهای دیجیتالی پشتیبانی می‌شوند. به این ترتیب، آیکون هدف خود را ایجاد یک «ملت دیجیتال» توصیف می‌کند که در آن بازیگران اقتصادی مختلف بتوانند بر اساس سیستم‌های قاعده‌ای که انتخاب می‌کنند، اشکال مختلف ارزش خود را صادر و کنترل کنند.

الهام بخش این طرح، ساختار اقتصادهای دنیای واقعی است که در آن کسب و کارها، موسسات غیر انتفاعی و موسسات عمومی، همه از یک ابزار ارزش مشترک (پول ملی) استفاده می‌کنند، اما همچنان بازیگران اقتصادی متمایز اما قابل تعامل باقی می‌مانند. به عبارت دیگر، ایده این است که برنامه‌های کاربردی کامپیوتری می‌توانند از نرم‌افزار Icon به عنوان زیرساخت برای ایجاد ارزها و اقتصادهای خود استفاده کنند. سپس رایانه‌هایی که نرم‌افزار را اجرا می‌کنند (گره‌ها)، می‌توانند از اقتصادهای موجود در اکوسیستم بر اساس علایق خود حمایت کنند.

جمهوری آیکون (ICON) به عنوان مرکز عملیات بلاک چین آیکون عمل می‌کند و فرآیندی را که توسط آن ارز دیجیتال جدید ICX در هر بلوک ضرب یا تولید می‌شود، کنترل می‌کند. تیم آیکون در حالی که دامنه بلندپروازانه‌ای دارد، چند تکرار از این ایده ارائه کرده است و در سال 2019، مقاله سفید (مقاله اولیه) 2017 را با کاغذ زرد (مقاله تکمیلی) دنبال کرد که در تشریح فناوری خود عمیق‌تر بود. از سال 2020، تیم آیکون همچنان به انتشار نقشه‌های راه به‌روز شده به طور منظم در پلتفرم Medium ادامه داده است.

خالق آیکون کیست؟ چه مقدار آیکون وجود دارد؟

آیکون (Icon) که در سال 2017 تأسیس شد، توسط بنیاد Icon منتشر شده است؛ سازمانی مستقر در کره جنوبی که توسعه این پروژه را هدایت می‌کند. در سپتامبر 2017، عرضه اولیه سکه (ICO) برای ارز دیجیتال آیکون با نماد ICX، 150،000 ETH (تقریباً 43 میلیون دلار) را در یک فروش که شامل 50 درصد عرضه توکن آیکون بود، به همراه داشت.

راه‌اندازی رسمی بلاک چین آیکون در ژانویه 2018 اتفاق افتاد و شرکت‌کنندگان ICO ارز دیجیتال ICX خود را در ژوئن همان سال دریافت کردند. در سال 2019، پروژه آیکون، استاندارد توکن خود را با نام IRC16 منتشر کرد که به کاربران اجازه می‌دهد دارایی‌ها و اوراق بهادار توکن شده منتشر کنند.

ارز دیجیتال آیکون در حداکثر میزان عرضه هیچ سقفی ندارد و در زمان نگارش این مقاله، تعداد 919،483،096 واحد از کوین ICX در چرخه بازار قرار دارد.

مزایای خرید آیکون با نماد ICX

هسته اصلی اقتصاد آیکون مفهومی به نام «سیستم امتیازدهی انگیزه‌های آیکون» (IISS) است، الگوریتمی که وظیفه آن اندازه‌گیری مشارکت در اکوسیستم و توزیع ICX است. این مدل با آنچه که معمولا در بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) اجرا می‌شود، متفاوت است، جایی که یک گروه واحد (ماینرها) باید سخت‌افزار رایانه‌ای تخصصی بخرند و انرژی استفاده کنند تا برای کسب ارز دیجیتال جدید با سایر گره‌ها رقابت کنند.

ICX Staking

هر ارز رمزنگاری شده ICX را می‌توان برای نشان دادن یک رای که می‌تواند برای حمایت از نهادهای مختلف استفاده شود، قفل کرده و یا در فرآیند استیکینگ قرار داد. افرادی که می‌توانند استیکینگ را انجام دهند و بخش‌هایی که می‌توان در آن استیکینگ را اجرا کرد شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. نمایندگان – تولیدکنندگان بلاک‌های جدید و اعتباردهندگان در جمهوری آیکون، متشکل از نمایندگان عمومی و اصلی.
  2. Dapps – برنامه‌های غیر متمرکز که بر اساس یک یا چند قرارداد هوشمند کار می‌کنند.
  3. EEPs – پروژه‌هایی که توسط بلاک چین آیکون تامین مالی می‌شوند و به منظور تشویق رشد و گسترش اکوسیستم هستند.

با قرار دادن ICX، مالکان و نهادی که حق رای دارند، برای دریافت یک پاداش کوچک رأی می‌دهند. IISS از staking برای تعیین I-Score استفاده می‌کند، واحدی که برای تعیین کمیت مشارکت کاربر در شبکه استفاده می‌شود.

جوایز ICX

IISS به صورت پویا پاداش‌ها و نرخ‌های صدور را در هر بلوک با استفاده از متغیرهایی از جمله آرای نماینده عمومی (C-Reps)، میزان کارمزد تراکنش در یک بلوک و کل مبلغ ICX تعیین می‌کند. از این متغیرها در محاسبه امتیاز I نیز استفاده می‌شود.

ارز دیجیتال جدید ICX در هر بلوک ضرب (تولید) شده و به یک قرارداد خزانه‌داری عمومی ارسال می‌شود که در آن مشارکت‌کنندگان می‌توانند طبق I-Score خود، ICX دریافت کنند. مقدار ICX ضرب شده با میزان کارمزد تراکنش در هر بلوک تعیین می‌شود. اگر میزان کارمزد تراکنش در یک بلوک برابر با صدور ICX مورد نیاز باشد، هیچ ارز دیجیتال ICX جدیدی تولید نخواهد شد.

آیکون ممکن است برای توسعه‌دهندگانی که به دنبال ساخت برنامه‌های کاربردی بر روی یک بلاک چین عمومی هستند که توانایی مدیریت تعداد زیادی از تراکنش‌ها را ارائه می‌دهد، جالب باشد. به عنوان مثال، بنیاد آیکون می‌گوید که فناوری آن برای ایمن کردن سوابق پزشکی و تسریع مطالبات و پرداخت‌ها در صنعت بیمه و غیره استفاده می‌شود.

نحوه نگهداری ICX

کیف پول‌های زیادی از ارز دیجیتال آیکون پشتیبانی می‌کنند مانند Ledger، Trezor، Math Wallet، Trust Wallet، Safepal و Atomic wallet. همچنین کاربران اختصاصی این پروزه می‌توانند از کیف پول اختصاصی آن با نام ICONex برای ذخیره‌سازی دارایی‌های دیجیتال خود از این رمز ارز استفاده نمایند. همچنین برای رضایت خاطر کاربران گرامی، صرافی بیدارز در والت داخلی خود از ارز دیجیتال آیکون پشتیبانی انجام می‌دهد.

(تومان) IRT
(آیکون)
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها