استورج

0.0000 $

% 0.00

0.0000 تومان

برابر با بیت‌کوین

max
min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
-- $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
$
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
0 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
-- $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل

استورج (Storj) چیست؟

استورج (Storj) یکی از چندین پلتفرم ذخیره‌سازی ابری با قدرت رمزنگاری، به هر رایانه‌ای که نرم‌افزار خود را اجرا می‌کند اجازه می‌دهد تا فضای هارد درایو بلااستفاده را به کاربرانی که به دنبال ذخیره فایل‌ها هستند، اجاره دهد. به این ترتیب، می‌توانید Storj را به عنوان جایگزینی برای پلتفرم‌های ذخیره‌سازی ابری مانند آنچه که توسط آمازون یا گوگل ارائه می‌شود، در نظر بگیرید. با این حال، به جای اینکه این پروژه صرفا یک شرکت مالک و نگهداری نرم‌افزار باشد، به نرم‌افزار و شبکه‌ای از رایانه‌ها برای مدیریت ذخیره‌سازی داده‌های خود متکی است.

کلید طراحی شبکه، ارز دیجیتال STORJ است که به کاربران امکان می‌دهد برای ذخیره فایل‌های خود به سایر کاربران در شبکه پول پرداخت کنند. به همین ترتیب، کاربرانی که به دنبال فروش ظرفیت و پهنای باند اضافی ذخیره‌سازی هستند، می‌توانند با پذیرش STORJ درآمد بیشتری از این منابع کسب کنند.

قابل ذکر است، Storj شبکه خود را از طریق یک تأیید تصادفی یک فایل در هر ساعت، ممیزی می‌کند که این فرآیند تضمین می‌کند فایل‌های این شبکه به طور مداوم توسط گره‌های ذخیره‌سازی، میزبانی می‌شوند. در طی این فرآیند، Storj درخواست‌هایی را برای اپراتورهای گره ارسال می‌کند، که باید مدرک رمزنگاری مبنی بر اینکه داده‌ها هنوز در اختیار آن‌ها می‌باشد را ارسال کنند. با دریافت این مدرک، گره‌ها برای ذخیره و نگهداری فایل، مبلغی را دریافت می‌کنند.

فرآیند ممیزی، برای به حداکثر رساندن کیفیت ذخیره‌سازی در شبکه طراحی شده است و به نظر می‌رسد تا کنون موفق به اجرای درست این سیستم شده است. Storj ادعا می‌کند که ظرفیت این شبکه بیش از 100 پتابایت است و از سال 2020، بیش از 6000 گره فعال در شبکه‌ی آن وجود دارد که داده‌ها را ذخیره می‌کنند.

خالق استورج کیست؟ چه مقدار استورج وجود دارد؟

Storj Labs، شرکت پشت پلتفرم Storj، توسط Shawn Wilkinson و John Quinn در سال 2014 تاسیس شد. جدیدترین نسخه Storj، یعنی V3، در پاییز 2019 راه‌اندازی شد. آزمایشگاه‌های استورج از زمان آغاز به کار خود، سه دوره مالی جداگانه را پشت سر گذاشته است. علاوه بر این، در حالی که استورج برای اولین بار در بالای بلاک چین بیت کوین راه‌اندازی شد، در سال 2017 به شبکه اتریوم مهاجرت کرد.

در سال 2014، آزمایشگاه‌های استورج، 910 واحد بیت کوین (به ارزش حدود 460 هزار دلار در آن زمان) را در یک فروش عمومی جمع‌آوری کردند. در اوایل سال 2017، این شرکت 3 میلیون دلار سرمایه اولیه جذب کرد و بعدها در سال 2017، استورج یک فروش توکن را انجام داد و حدود 30 میلیون دلار از آن جمع‌آوری کرد.

مزایای خرید استورج با نماد STORJ

ارز دیجیتال STORJ ارزش خود را از ابزار موجود در شبکه خود به دست می‌آورد، زیرا روش پرداخت ترجیحی در نرم‌افزار استورج می‌باشد. این بدان معناست که مشتریان می‌توانند STORJ را برای ذخیره فایل‌ها بخرند و خرج کنند، و گره‌های ذخیره‌سازی ممکن است STORJ را دریافت و بفروشند تا هزینه اشتراک فضا و پهنای باند اضافی خود را جبران کنند.

نکته مهم این است که Storj تنها پروژه ارز دیجیتال نیست که به دنبال ایجاد تغییر در بازار ذخیره‌سازی است، به این معنی که می‌تواند با رقابتی روبرو شود که بر قیمت ارز دیجیتال آن فشار وارد می‌کند. دیگر پلتفرم‌های ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز مانند Filecoin، Siacoin و MaidSafe هستند که هر کدام دارای قابلیت‌های فنی متفاوتی از یکدیگر می‌باشند.

مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر، عرضه توکن‌های STORJ محدود است، به این معنی که طبق قوانین این نرم‌افزار، کمتر از 500 میلیون STORJ تا کنون ایجاد شده است که از این مقدار، حدود 413 میلیون واحد آن در گردش بازار رمزپایه قرار دارد. طرفداران Storj ممکن است با استفاده از ابزار ارائه‌شده توسط این مجموعه، خدماتی را که در حال حاضر تنها توسط غول‌های شرکتی مانند آمازون، مایکروسافت یا گوگل ارائه می‌شود را از فرآیندهای اجرایی خود خارج کنند.

کاربران شبکه‌ای که به حفظ حریم خصوصی فکر می‌کنند نیز می‌توانند فایل‌های خود را ذخیره کنند، بدون نگرانی از اینکه اطلاعاتشان بررسی شود یا اینکه هدف تبلیغات مرتبط با فایل‌هایشان قرار بگیرند. این مورد استفاده، همچنان کاربران بالقوه را به Storj و ارز دیجیتال آن و همچنین سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری رقیب مبتنی بر بلاک چین جذب می‌کند.

نحوه نگهداری STORJ

شما کاربران گرامی می‌توانید از کیف پول دیجیتال داخلی بیدارز برای ذخیره‌سازی و نگهداری ارز دیجیتال استورج استفاده نمایید. همچنین والت‌های شناخته‌شده مختلفی مانند Trust Wallet، MetaMask و Atomic wallet و والت‌های کمتر شناخته‌شده مانند Counterwallet، از این رمز ارز پشتیبانی می‌کنند.

(تومان) IRT
(استورج)
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها