سوشی سواپ
SushiSwap (SUSHI)

شما می‌توانید رمز ارز سوشی سواپ را به سه روش زیر در صرافی بیدارز خرید و فروش کنید:

نماد ارز‌دیجیتال سوشی سواپ
سوشی سواپ
SushiSwap
تعداد شبکه: ۲,۴
قیمت در بازار جهانی
$۶٫۰۰۵
تغییرات بازار
تغییرات یک ساعت اخیر
افزایش قیمت ۰٫۲۱۸۰۵%
تغییرات ۲۴ ساعت اخیر
افزایش قیمت ۵٫۶۷۷۹۵%
تغییرات هفت روز اخیر
کاهش قیمت -۵٫۰۸۸۶۳%

سوشی سواپ (SushiSwap) چیست؟

SushiSwap نرم‌افزاری است که بر روی اتریوم اجرا می‌شود و به دنبال تشویق کاربران برای ایجاد شبکه و راه‌اندازی پلتفرمی است که در آن کاربران می‌توانند دارایی‌های کریپتو را بخرند و بفروشند. مشابه پلتفرم‌هایی مانند Uniswap و Balancer، SushiSwap از مجموعه‌ای از استخرهای نقدینگی برای رسیدن به این هدف استفاده می‌کند. کاربران ابتدا دارایی‌ها را در قراردادهای هوشمند قفل می‌کنند و معامله‌گران سپس از آن استخرها ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و می‌فروشند و یا یک توکن را با توکن دیگری مبادله می‌کنند.

به عنوان یکی از پلتفرم‌های رو به رشد برای مباحث مالی غیر متمرکز (DeFi)، سوشی سواپ به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به مدیر اپراتور مرکزی، ارزهای دیجیتال را معامله کنند. این بدان معناست که تصمیم‌گیری‌های مربوط به نرم‌افزار SushiSwap توسط دارندگان ارز دیجیتال بومی آن، یعنی توکن SUSHI اتخاذ می‌شود. هر کسی که موجودی از این دارایی دیجیتال را در اختیار دارد، می‌تواند تغییراتی را در نحوه عملکرد آن پیشنهاد دهد و می‌تواند در مورد پیشنهادهای ارسال شده توسط سایر کاربران رای دهد.

خالق سوشی سواپ کیست؟ چه مقدار سوشی سواپ وجود دارد؟

SushiSwap در سال 2020 توسط یک فرد یا گروه مستعار به نام Chef Nomi به همراه عده‌ای دیگر، ایجاد شد. تیم موسس، کد منبع باز مورد استفاده توسط Uniswap را برای ایجاد پایه SushiSwap کپی کرد. سپس SushiSwap با وعده پاداش‌های توکن SUSHI در صورت قفل کردن وجوه در یک استخر ویژه در Uniswap، کاربران را جذب کرد. هنگامی که کد Sushiswap آماده شد، وجوه موجود در آن استخر به SushiSwap منتقل شد.

با این حال، قبل از انتقال وجوه به SushiSwap، Nomi با حذف حدود 13 میلیون دلار سرمایه از استخر، کاربران را شوکه کرد. در میان ترس از اینکه نومی با این سرمایه‌ها فرار کرده است، موسس این پروژه، کنترل سوشی سواپ را به سام بنکمن-فرید، رئیس یک شرکت معاملاتی مشتقات ارزهای دیجیتال به نام آلمدا ریسرچ سپرد. چند روز بعد، نومی وجوه نقد شده را به استخر برگرداند و از کاربران عذرخواهی کرد. سپس وجوه قفل شده طبق برنامه منتقل شد و Bankman-Fried بر این فرآیند نظارت داشت.

سقف قابل تولید از توکن SUSHI به عدد 250 میلیون واحد محدود است که از این مقدار، بیش از 244.5 میلیون آن ایجاد شده و تا زمان نگارش این مقاله، بیش از 127.2 میلیون واحد آن در چرخه بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

مزایای خرید سوشی سواپ با نماد SUSHI

ارز دیجیتال SushiSwap یعنی SUSHI، نقش کلیدی در حفظ و راه‌اندازی شبکه آن ایفا می‌کند. کاربرانی که SUSHI دارند، می‌توانند با رای دادن به پیشنهادهایی که ممکن است اکوسیستم آن را بهبود بخشد، به حاکمیت پروتکل کمک کنند و هر کسی می‌تواند پیشنهادی را برای کاربران SushiSwap ارسال کند تا به آن رای دهند. توجه به این نکته مهم است که پیشنهادات و رای‌های مربوط به SushiSwap در حال حاضر غیرالزام‌آور هستند، به این معنی که افراد منتخب، باید قبل از اجرا شدن در پروتکل، پیشنهادهایی که تصویب می‌شوند را به صورت دستی امضا و تایید کنند. در نهایت، کاربران SushiSwap قصد دارند حاکمیت را به یک سازمان مستقل غیر متمرکز یا DAO منتقل کنند، جایی که رای‌گیری الزام‌آور خواهد بود و تصمیم‌ها به‌طور خودکار توسط نرم‌افزار آن اجرا می‌شوند.

از طرف دیگر، کاربرانی که SUSHI دارند می‌توانند بخشی از هزینه‌های ایجاد شده در شبکه را با قرار دادن دارایی خود در استخر xSUSHI به عنوان کارمزد دریافت کنند. معامله‌گران ممکن است SushiSwap را بر اساس توانایی آن برای دسترسی به ارزهای دیجیتال جدیدتر و کم نقدتر که در صرافی‌های سنتی در دسترس نیستند، جذاب بدانند. همچنین سرمایه‌گذاران ممکن است بخواهند SUSHI را به سبد خود اضافه کنند، در صورتی که معتقد باشند صرافی‌های غیر متمرکز همچنان کاربرانی را جذب می‌کنند که می‌خواهند از یک محیط معاملاتی بدون نیاز به سپردن وجوه به شخص ثالث، بهره ببرند. در نهایت، SUSHI ممکن است برای سرمایه‌گذارانی که به دنبال دسترسی به طیف گسترده‌ای از پروژه‌های ساخته‌شده بر روی بلاک چین اتریوم هستند نیز بسیار جذاب باشد.

نحوه نگهداری سوشی سواپ

از مهمترین و معروف‌ترین کیف پول‌های دیجیتال که برای ذخیره‌سازی ارز دیجیتال SUSHI کاربرد دارند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: Ledger، Trust Wallet، MetaMask، HyperPay، Safepal، Binance Chain Wallet و Atomic wallet. همچنین معامله‌گران گرامی با مراجعه به صرافی بیدارز می‌توانند از والت داخلی آن برای نگهداری از دارایی دیجیتال SUSHI خود استفاده نمایند.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز