سندباکس

0.0000 $

% 0.00

0.0000 تومان

برابر با بیت‌کوین

max
min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
-- $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
$
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
0 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
-- $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل

سندباکس (The Sandbox) چیست؟

سندباکس یک پلتفرم بازی گونه بر بستر شبکه اتریوم است و درون آن در کنار انجام خود بازی اصلی، کاربران می‌توانند بازی‌های ذهنی خود را نیز ایجاد کنند. در هسته خود، Sandbox یک بازی است که در آن بازیکنان می‌توانند زمین‌های دیجیتالی به نام LAND را خریداری کنند و ساختمان‌ها یا بازی‌هایی را در بالای آن‌ها ایجاد کنند. تمامی موارد ایجاد شده را می‌توان با سایر کاربران به اشتراک گذاشت. به این ترتیب، The Sandbox را می‌توان یکی از مدل‌های متاورس مبتنی بر بلاک چین در همان مسیر بازی دیسنترالند (Decentraland) به حساب آورد.

علاوه بر توکن LAND که نوعی NFT محسوب می‌شود، سندباکس دارای دو توکن بومی دیگر است که آن‌ها را برای عملیات‌های متاورس خود در نظر می‌گیرد:

توکن‌های SAND که برای تسهیل تراکنش‌های مختلفی که بخشی از گیم‌پلی آن هستند، از جمله خرید LAND، تعامل با محتوای تولید شده توسط کاربر، و قرار دادن آن برای مشارکت در اداره سازمان مستقل غیر متمرکز (DAO) استفاده می‌شود.

نشانه‌های دارایی (ASSET) یا توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) که نشان‌دهنده آیتم‌های درون بازی مانند تجهیزات، آواتارها و آثاری هستند که برای پر کردن LAND استفاده می‌شوند. آن‌ها را می‌توان در بازار The Sandbox یا بازارهای ثانویه مانند اوپن سی (Open Sea) و رریبل (Rarible) معامله کرد.

خالق سندباکس کیست؟ چه مقدار سندباکس وجود دارد؟

اولین نسخه The Sandbox به عنوان یک بازی موبایل در اوایل سال 2012 با همکاری Pixowl (به رهبری سباستین بورگت و آرتور مادرید) و توسعه‌دهنده بازی onimatrix منتشر شد. در سال 2018، شرکت توسعه‌دهنده بازی Animoca، Pixowl را خریداری کرد و اعلام کرد که هدف مشخصی از این خرید داشته است؛ ایجاد دنیایی به سبک سندباکس سه‌بعدی با استفاده از فناوری بلاک چین برای استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) و اقتصاد توکنی.

تیم Sandbox یک عرضه اولیه سکه (ICO) را در آگوست 2020 برگزار کرد و معادل 3 میلیون دلار برای تأمین مالی عملیات آینده خود جمع‌آوری کرد. کل توکن قابل عرضه در سندباکس معادل 3 میلیارد واحد از دارایی SAND است که تا زمان نگارش این مقاله، حدود 50 درصد آن در چرخه بازار رمز ارزها قرار گرفته است.

SAND چگونه کار می‌کند؟

نرم‌افزار Sandbox از بلاک چین اتریوم برای ردیابی مالکیت دارایی‌های دیجیتال LAND و NFT در برنامه خود استفاده می‌کند. کاربران بیشتر با اکوسیستم آن با استفاده از کیف پول‌های اتریوم که توکن‌های SAND آن‌ها را نگه می‌دارند، در تعامل هستند.

توسعه‌دهندگان همچنین می‌توانند با طراحی انیمیشن و تعاملات در املاک مجازی خود با استفاده از چندین ابزار، در پلتفرم Sandbox نوآوری‌هایی ایجاد کنند. این پلتفرم چند بخش اصلی برای این نوع‌آوری‌ها دارد:

  • ویرایشگر Voxel – کاربران می‌توانند وکسل‌ها را ایجاد کنند که کوچک‌ترین واحد طراحی سه‌بعدی، برای طراحی و جان بخشیدن به آثاری مانند گیاهان، جانوران، و تجهیزات مربوط به آواتار (مانند لباس یا سلاح) هستند.
  • Game Maker – ابزارهایی که به کاربران اجازه می‌دهد تا بازی‌های سه بعدی را در سرزمین خود با استفاده از دارایی‌هایی که در بازار ایجاد کرده یا خریداری کرده‌اند، بسازند.
  • کاربران می‌توانند آثار خود را در بازار Sandbox آپلود کنند، جایی که ابتدا به عنوان یک توکن با استاندارد ERC1155 در بلاک چین اتریوم ثبت می‌شوند (به این توکن‌ها ASSET گفته می‌شود). سپس می‌توان این دارایی‌ها را با استفاده از SAND با سایر کاربران معامله کرد.

مزایای خرید سندباکس با نماد SAND

SAND توکن ابزاری اکوسیستم همه کاره The Sandbox است و می‌تواند برای ایجاد توکن‌های دارایی (ASSET)، خرید و فروش انواع دارایی‌ها در مارکت بازی، شرکت در تراکنش‌های مربوط به LAND و تعامل با تجربیات تولید شده توسط سایر کاربران استفاده شود.

SAND همچنین نشان حکومتی The Sandbox DAO است، به این معنی که مالکیت توکن‌های SAND به کاربران حق رای می‌دهد تا پلتفرم را هر طور که می‌خواهند بهبود بخشند. علاوه بر این، عرضه SAND محدود است، به این معنی که طبق قوانین نرم افزار، تنها 3 میلیارد توکن SAND وجود خواهد داشت. این مسئله نیز در دراز مدت باعث حفظ ارزش این ارز دیجیتال می‌شود. ناگفته نماند که از ابتدای عرضه SAND تا کنون، چه از نظر ارزش قیمتی و چه از نظر محبوبیت، توکن SAND رشد خوبی را تجربه کرده است. در حال حاضر این رمز ارز بعد از توکن بازی دیسنترالند یعنی مانا (MANA)، در جایگاه دومین ارز دیجیتال برتر مربوط به بازی‌ها قرار دارد.

نحوه نگهداری SAND

سندباکس که یکی از محبوب‌ترین بازی‌های متاورسی و NFT محور است، در سبک بازی برای کسب درآمد نیز بسیار موفق ظاهر شده و این مسئله باعث شده تا توکن بومی آن یعنی SAND توسط کیف پول‌های دیجیتال زیادی مانند Binance Chain Wallet، Trust Wallet، SafePal، Atomic، MetaMask، Ledger، Trezor، Math Wallet و غیره پشتیبانی شود. به همین دلیل کاربران عزیز بیدارز نیز می‌توانند این ارز دیجیتال را در والت داخلی خود در صرافی بیدارز نگهداری کنند.

(تومان) IRT
(سندباکس)
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها