وی چین

VET VeChain

0.04910 $

% 2.54

2,914 تومان

برابر با 0.0000007827 بیت‌کوین

$0.05211 max
$0.04800 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
3,570,550,889 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
4,222,182,565 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
118,956,200 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
72,714,516,834 $
حداکثر عرضه
--
عرضه کل
85,985,041,177

وی‌چین (VeChain) چیست؟

وی‌چین نرم‌افزاری است که با هدف تشویق به ایجاد شبکه‌ای از کامپیوترها، به منظور ایجاد پلتفرمی برای ساخت و اجرای اپلیکیشن‌های غیر متمرکز توسط کسب و کارها ایجاد شده است. VeChain قصد دارد با فراهم کردن ابزارهای جدید برای کسب و کارها به منظور دست‌یابی به انتقال کارآمد اطلاعات و مدیریت کارآمد زنجیره عرضه، به همکاری دیجیتال بهتر میان آن‌ها دست پیدا کند.

ارز دیجیتال شبکه وی‌چین (VeChain) با نماد اختصاری VET یکی از ارزهای دیجیتال معتبر و محبوب در دنیای رمزارزها است. این ارز دیجیتال با ویژگی‌ها و فناوری‌های خاص خود به‌عنوان یک سیستم ردیابی زنجیره تأمین و مدیریت ریسک در صنایع مختلف شناخته می‌شود. در این صفحه از صرافی بیدارز، به بررسی عمیق‌تری از وی‌چین، تشریح مفهوم و نحوه خرید ارز دیجیتال وی چین پرداخته و کاربرد آن را نیز بررسی می‌کنیم.

نگاهی بر پروتکل وی‌چین

پروتکل وی‌چین که در اصل راهکاری برای مدیریت زنجیره عرضه بوده است، در سال ۲۰۱۸ و پس از راه‌اندازی مین‌نت پروتکل، به وی چین تور تغییر نام داد و با افزایش وسعت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، راهکارهای اطلاعاتی بیشتری را در خود جای داد.

شرکت‌های معروف زیادی به استفاده از پلتفرم وی‌چین روی آورده‌اند که به چند نمونه اشاره می‌کنیم:

  • کمپانی خودروسازی BMW که از وی چین برای جلوگیری از تقلب در کیلومتر شمار اتومبیل استفاده می‌کند.
  • LVMH که از وی چین برای ردیابی کالاهای لوکس چرمی خود استفاده می‌کند.
  • فروشگاه زنجیره‌ای مشهور والمارت (Walmart) که از وی چین برای ردیابی مواد غذایی در شعب خود استفاده می‌کند.

آشنایی با ارز دیجیتال بومی شبکه وی‌ چین

وی‌چین، عملیات‌ها را در بلاک‌چین خود اجرا می‌کند و دارای دو ارز دیجیتال بومی نیز است. VET کوین برای رای دادن به اعمال تغییرات بر پروتکل و VTHOR برای اجرای تراکنش‌ها. وی‌چین درصدد این است تا قابلیت راه‌اندازی هر نوعی از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را در اختیار شرکت‌ها قرار دهد. گروه وی چین، در جهت تسهیل ایجاد اپلیکیشن‌های غیر متمرکز، ابزاری با نام وی‌چین تولچِین (VeChain ToolChain) را ساختند که یک کیت توسعه نرم‌افزار است.

وی چین تور، برای قانون‌گذاری فرآیند تایید اعتبار تراکنش‌های انجام شده میان کاربران و افزودن آن به دفترکل عمومی وی چین، از مکانیزم اجماعی با نام اثبات قدرت استفاده می‌کند. کاربرانی که تراکنش‌ها را تایید کرده و به بلاک چین می‌افزایند، با نام مَسترنود شناخته می‌شوند. برای تبدیل شدن به یک مستر نود، باید حداقل 25 میلیون VET سرمایه‌گذاری (Staking) کرده و اطلاعات شناسایی خود را در بنیاد VeChain ثبت کنید.

استفاده از مکانیزم اثبات اعتبار (PoA)، به پردازش سریع‌تر حجم بالای تراکنش‌ها کمک می‌کند، اما با این حال، وابستگی به یک قدرت مرکزی برای بررسی و تایید اعتبار کاربرانی که در فرآیند تراکنش نقش دارند، از معایب این رویکرد محسوب می‌شود. قابل ذکر است که وی چین در حال توسعه مکانیزم اثبات اعتبار خود است، تا بتواند مکانیزم توزیع‌شده‌تر و تصادفی‌تری را برای ایجاد بلاک‌ها فراهم کند.

خالق ارز دیجیتال VET کیست؟ چه مقدار وی‌چین وجود دارد؟

وی‌چین در سال ۲۰۱۵ توسط سونگ شیانگ (Sunny Lu) و جی کیو ونگ (Jay Zeng) تأسیس شد. این ارز ابتدا با نام Antshares شناخته می‌شد و پس از تغییر نام به وی‌چین، به یکی از ارزهای دیجیتال پرطرفدار در دنیا تبدیل شد. گروه وی چین در سال 2017 ارز رمز پایه خود را با نام VEN بر بستر بلاک چین اتریوم منتشر کرد، که این عمل در ابتدا در بخشی از یک حراج عمومی اتفاق افتاد و توانست با فروش 1 میلیارد توکن، 20 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند. بعدها با راه‌اندازی بلاک چین وی چین تور، این توکن‌ها با توکن‌های VET جایگزین شدند. توکن‌های VEN با نسبت 1:100 با توکن‌های VET تعویض شدند.

ارز دیجیتال VET از شبکه وی چین با محدودیت عرضه در عددی حدود 86.7 میلیارد واحد مواجه است. تا زمان نگارش این مقاله حدود 72,714,516,834 VET میلیارد از این رمزارز در چرخه بازار قرار گرفته است.

مزایای خرید ارز دیجیتال وی‌ چین با نماد VET

VET ارز رمز پایه اصلی و تقویت‌کننده VeChain است و می‌توان آن را ذخیره، خرج، ارسال یا استیک (staking) کرد. علاوه‌بر این، اپلیکیشن‌های ساخته شده بر پایه ارز دیجیتال وی چین، به منظور پرداخت برای تراکنش‌ها به VTHOR نیاز دارند. اگر این اپلیکیشن‌ها مشهور شوند، تقاضا برای VTHOR افزایش یافته و در نهایت منجر به افزایش تقاضا برای VET کوین و افزایش ارزش این رمز ارز می‌شود.

کاربران شبکه وی چین، توکن‌های VET را ذخیره و سپرده‌گذاری (استیکینگ) می‌کنند، چرا که این امر به آن‌ها توانایی شرکت در رای‌گیری‌های مرتبط با اعمال تغییرات در شبکه VeChain را می‌دهد، که از جمله این تغییرات می‌توان به افزایش یا کاهش عرضه VTHOR اشاره کرد.

فناوری و کاربردهای ارز دیجیتال وی‌چین

وی‌چین از تکنولوژی بلاک چین برای ثبت تراکنش‌ها و اطلاعات استفاده می‌کند. اما یکی از ویژگی‌های برجسته آن ترکیب بلاکچین با تگ‌های RFID (تشخیص فرکانس رادیویی) است. این ترکیب به وی‌چین امکان ردیابی دقیق تراکنش‌ها و محصولات در زنجیره تأمین را می‌دهد.

برخی از کاربردهای وی چین عبارت‌اند از:

۱- زنجیره تأمین و مدیریت ریسک

وی‌چین به کمک تکنولوژی RFID قادر به ردیابی دقیق محصولات در طول زنجیره تأمین است. این امر به شرکت‌ها کمک می‌کند تا بهبود مدیریت ریسک و کاهش تقلب در زنجیره تأمین خود را داشته باشند.

۲- مدیریت کیفیت محصولات

وی‌چین به شرکت‌ها امکان مانیتورینگ کیفیت محصولات را می‌دهد. با ردیابی دقیق محصولات، می‌توان به سرعت هرگونه مشکل در کیفیت را تشخیص داد و برای بهبود آن اقدام کرد.

۳- امنیت دیجیتال

وی‌چین از امنیت بالایی برخوردار است و اطلاعات را با استفاده از رمزنگاری قوی محافظت می‌کند. این امر به کاربران اعتماد بیشتری به این ارز دیجیتال می‌دهد.

نحوه نگهداری VET

VeChain به‌صورت مداوم در حال رشد و توسعه است. روزانه به تعداد طرفداران و افرادی که از آن استفاده می‌کنند افزوده می‌شود. به همین دلیل کیف پول‌های زیادی از آن پشتیبانی می‌کنند، مانند: Trust Wallet، Math Wallet، MetaMask، Exodus، Binance Chain Wallet، SafePal، Coinomi، Atomic، Ledger، Trezor و غیره. لازم به ذکر است شما همراهان عزیز می‌توانید با استفاده از کیف‌پول داخلی صرافی بیدارز، ارز دیجیتال وی چین را در کیف‌پول خود ذخیره کنید. لازم به ذکر است، قیمت VET در بیدارز، مناسب‌ترین نرخ این رمزارز محبوب است. شما می‌توانید با احراز هویت در کمتر از ۳دقیقه، به روش دلخواه خود در بیدارز اقدام به خرید و فروش وی چین کنید.

جمع‌بندی

وی‌چین به سرعت در حال رشد و گسترش است و پروژه‌های جدیدی را با هدف بهبود تکنولوژی خود در دستور کار دارد. آینده وی چین روشن است و این ارز به‌عنوان یکی از ارزهایی محبوب در دنیای اقتصاد دیجیتال شناخته می‌شود. وی چین، امکان ردیابی دقیق در زنجیره تأمین و مدیریت ریسک را فراهم کرده و با کاربردهای متعدد، به سرعت جایگاه خود را در دنیای اقتصاد دیجیتال تثبیت کرده است.

سوالات متداول

۱- آیا ارز دیجیتال وی‌ چین ارزی امن است؟

بله، وی‌چین از امنیت بالایی برخوردار است و از مکانیزم رمزنگاری قوی برای محافظت از اطلاعات استفاده می‌کند.

۲- چگونه می‌توانم وی‌چین را خریداری کنم؟

برای خرید وی‌چین و فروش آن، کافی‌ست پس از احراز هویت در صرافی بیدارز، با بهترین قیمت، VET را خریداری کنید.

۳- آیا وی‌چین محدود به حوزه خاصی است؟

خیر؛ وی‌چین به صنایع مختلفی از جمله زنجیره تأمین، مدیریت کیفیت، و امنیت دیجیتال کمک می‌کند و کاربردهای گسترده‌ای دارد.

۴- کاربردهای وی چین (VeChain) چیست؟

وی چین (VeChain) یک پلتفرم بلاک چین است که برای ردیابی محصولات و خدمات در طول زنجیره تأمین استفاده می‌شود. این پلتفرم از فناوری تجزیه و تحلیل داده‌ها برای بهبود شفافیت و کارایی زنجیره تأمین استفاده می‌کند.

(تومان) IRT
(وی چین) VET
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها