وی چین

VET VeChain

0.01673 $

% 0.16

832.950 تومان

برابر با 0.0000006269 بیت‌کوین

$0.01682 max
$0.01644 min
ارزش بازار
ارزش کل توکن‌ها یا کوین‌های استخراج شده ضرب‌ در قیمت نقدی آن
1,216,215,363 $
ارزش بازار رقیق شده
ارزش بازار رقیق شده یا FDV: ارزش تمام توکن‌ها با قیمت فعلی
1,450,346,406 $
حجم معامله
میزان معامله در 24 ساعت گذشته
25,116,092 $
عرضه درگردش
کوین‌هایی که در بازار در گردش و دست معامله‌گران هستن
72,714,516,834 $
84%
حداکثر عرضه
86,712,634,466
عرضه کل
85,985,041,177

وی‌چین (VeChain) چیست؟

وی‌چین نرم‌افزاری است که با هدف تشویق به ایجاد شبکه‌ای از کامپیوترها، به منظور ایجاد پلتفرمی برای ساخت و اجرای اپلیکیشن‌های غیر متمرکز توسط کسب و کارها، ایجاد شده است. VeChain می‌خواهد با فراهم کردن ابزارهای جدید برای کسب و کارها به منظور دستیابی به انتقال کارآمد اطلاعات و مدیریت کارآمد زنجیره عرضه، به همکاری دیجیتال بهتر میان آن‌ها دست پیدا کند.

پروتکل وی‌چین که در اصل راهکاری برای مدیریت زنجیره عرضه بوده است، در سال 2018 و پس از راه‌اندازی مین نت پروتکل، به وی چین تور تغییر نام داد و با افزایش وسعت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، راهکارهای اطلاعاتی بیشتری را در خود جای داد.

شرکت‌های معروف زیادی به استفاده از پلتفرم وی‌چین روی آورده‌اند که به چند نمونه اشاره می‌کنیم:

  1. کمپانی خودروسازی BMW که از وی چین برای جلوگیری از تقلب در کیلومتر شمار اتومبیل استفاده می‌کند.
  2. LVMH که از وی چین برای ردیابی کالاهای لوکس چرمی خود استفاده می‌کند.
  3. ول مارت (Walmart) که از وی چین برای ردیابی مواد غذایی در شعب خود استفاده می‌کند.

وی چین، عملیات‌ها را در بلاک چین خود اجرا می‌کند و دارای دو ارز دیجیتال بومی نیز هست. VET کوین برای رای دادن به اعمال تغییرات بر پروتکل و VTHOR برای اجرای تراکنش‌ها. وی‌چین در صدد این است تا قابلیت راه‌اندازی هر نوعی از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز را در اختیار شرکت‌ها قرار دهد. گروه وی چین، در جهت تسهیل ایجاد اپلیکیشن‌های غیر متمرکز، ابزاری با نام وی چین تولچِین (VeChain ToolChain) را ساختند که یک کیت توسعه نرم‌افزار می‌باشد.

وی چین تور، برای قانون‌گذاری فرآیند تایید اعتبار تراکنش‌های انجام شده میان کاربران و افزودن آن به دفترکل عمومی وی چین، از مکانیزم اجماعی با نام اثبات قدرت استفاده می‌کند. کاربرانی که تراکنش‌ها را تایید کرده و به بلاک چین می‌افزایند، با نام مَسترنود شناخته می‌شوند. برای تبدیل شدن به یک مستر نود، باید حداقل 25 میلیون VET سرمایه‌گذاری (Staking) کرده و اطلاعات شناسایی خود را در بنیاد VeChain ثبت نمایید. استفاده از مکانیزم اثبات اعتبار (PoA)، به پردازش سریع‌تر حجم بالای تراکنش‌ها کمک می‌کند، اما با این حال، وابستگی به یک قدرت مرکزی برای بررسی و تایید اعتبار کاربرانی که در فرآیند تراکنش نقش دارند، از معایب این رویکرد محسوب می‌شود. قابل ذکر است که وی چین در حال توسعه مکانیزم اثبات اعتبار خود است، تا بتواند مکانیزم توزیع‌شده‌تر و تصادفی‌تری را برای ایجاد بلاک‌ها فراهم کند.

خالق VET کیست؟ چه مقدار وی‌چین وجود دارد؟

وی چین در سال 2015 توسط سانی لو (رئیس سابق بخش اطلاعات لویی ویتون چین) و جِی ژانگ تاسیس شد. گروه وی چین در سال 2017 ارز رمز پایه خود را با نام VEN بر بستر بلاک چین اتریوم منتشر کرد، که این عمل در ابتدا در بخشی از یک حراج عمومی اتفاق افتاد و توانست با فروش 1 میلیارد توکن، 20 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کند. بعدها با راه‌اندازی بلاک چین وی چین تور، این توکن‌ها با توکن‌های VET جایگزین شدند. توکن‌های VEN با نسبت 1:100 با توکن‌های VET تعویض شدند.

ارز دیجیتال VET از شبکه وی چین با محدودیت عرضه در عددی حدود 86.7 میلیارد واحد مواجه است. تا زمان نگارش این مقاله حدود 72.5 میلیارد از این رمز ارز در چرخه بازار قرار گرفته است.

مزایای خرید وی‌چین با نماد VET

VET ارز رمز پایه اصلی و تقویت‌کننده VeChain است و می‌توان آن را ذخیره، خرج، ارسال یا استیک (staking) کرد. علاوه بر این، اپلیکیشن‌های ساخته شده بر پایه وی چین، به منظور پرداخت برای تراکنش‌ها به VTHOR نیاز دارند. اگر این اپلیکیشن‌ها مشهور شوند، تقاضا برای VTHOR افزایش یافته و در نهایت منجر به افزایش تقاضا برای VET کوین و افزایش ارزش این رمز ارز می‌شود.

کاربران شبکه وی چین توکن‌های VET را ذخیره و سپرده‌گذاری (استیکینگ) می‌کنند، چرا که این امر به آن‌ها توانایی شرکت در رای‌گیری‌های مرتبط با اعمال تغییرات در شبکه VeChain را می‌دهد، که از جمله این تغییرات می‌توان به افزایش یا کاهش عرضه VTHOR اشاره کرد.

نحوه نگهداری VET

VeChain در حال رشد و توسعه است. روزانه به تعداد طرفداران و افرادی که از آن استفاده می‌کنند افزوده می‌شود. به همین دلیل کیف پول‌های زادی از آن پشتیبانی می‌کنند، مانند: Trust Wallet، Math Wallet، MetaMask، Exodus، Binance Chain Wallet، SafePal، Coinomi، Atomic، Ledger، Trezor و غیره. همچنین می‌توان از طریق والت داخلی صرافی بیدارز، این ارز دیجیتال را ذخیره و نگهداری کرد.

(تومان) IRT
(وی چین) VET
اشتراک در
اطلاع از
guest
وضعیت بازار
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها