معامله به روش OTC

معامله به روش OTC

روش OTC یا Over the Counter به معنی خرید و فروش خارج از صرافی است و بدون دخالت صرافی و مستقیما بین خریدار و فروشنده انجام می‌گیرد. می‌توان این روش را همان فرابورس در نظر گرفت. ما در ایران صرافی‌های OTC داریم. به این معنا که کاربر برای خرید و فروش لحظه‌ای یا فوری، با خود صرافی طرف حساب است و می‌تواند به صورت آنی، فرآیند خرید یا فروش را با خود صرافی انجام دهد و دارایی خود را به صرافی بفروشد یا از آن بخرد.

در فرآیند فروش به صرافی، معامله‌گر پس از ثبت سفارش خود و تایید از طرف صرافی، تسویه حسابی نقدی و لحظه‌ای خواهد داشت و وجه مورد نظر به حسابش واریز می‌شود. در فرآیند خرید از صرافی، تنها کافیست که کاربر حساب خود در آن صرافی را به میزان دلخواه شارژ کند و پس از ثبت سفارش، دارایی خریداری شده را در کیف پول خود خواهد داشت.

این روش مزایای مربوط به خود را دارد. مثلا به دلیل طرف بودن با خود صرافی، سرعت انجام آن بالاست و واریزهای نقدی نیز لحظه‌ای انجام می‌گیرد. همچنین فرآیند معامله، از امنیت بالایی برخوردار است. مزیت دیگر کم بودن اختلاف بین قیمت خرید و فروش یا همان اسپرد (Spread) است که باعث سود بیشتر برای معامله‌گران می‌شود. همچنین در این روش معمولا کارمزدی از کاربر دریافت نمی‌شود. تنها نکته حائز اهمیت در این روش، تعیین قیمت خرید و فروش از جانب صرافی است. یعنی کاربر نمی‌تواند در تعیین قیمت ارز دیجیتال برای خرید یا فروش هیچ نقشی داشته باشد و تنها می‌تواند با قیمت مشخص شده اقدام به معامله کند.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز
دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز