روش OTC یا Over the Counter به معنی خرید و فروش خارج از صرافی است و بدون دخالت صرافی و مستقیما بین خریدار و فروشنده انجام می‌گیرد. می‌توان این روش را همان فرابورس در نظر گرفت. ما در ایران صرافی‌های OTC داریم. به این معنا که کاربر برای خرید و فروش لحظه‌ای یا فوری، با خود صرافی طرف حساب است و می‌تواند به صورت آنی، فرآیند خرید یا فروش را با خود صرافی انجام دهد و دارایی خود را به صرافی بفروشد یا از آن خریداری کند.

در فرآیند فروش به صرافی، معامله‌گر پس از ثبت سفارش خود و تایید از طرف صرافی، تسویه حسابی نقدی و لحظه‌ای خواهد داشت و وجه مورد نظر به حسابش واریز می‌شود. در فرآیند خرید از صرافی، تنها کافیست که کاربر حساب خود در آن صرافی را به میزان دلخواه شارژ کند و پس از ثبت سفارش، دارایی خریداری شده را در کیف پول خود خواهد داشت.

این روش مزایای مربوط به خود را دارد. مثلا به دلیل طرف بودن با خود صرافی، سرعت انجام آن بالاست و واریزهای نقدی نیز لحظه‌ای انجام می‌گیرد. همچنین فرآیند معامله، از امنیت بالایی برخوردار است. مزیت دیگر کم بودن اختلاف بین قیمت خرید و فروش یا همان اسپرد (Spread) است که باعث سود بیشتر برای معامله‌گران می‌شود. همچنین در این روش معمولا کارمزدی از کاربر دریافت نمی‌شود. تنها نکته حائز اهمیت در این روش، تعیین قیمت خرید و فروش از جانب صرافی است. یعنی کاربر نمی‌تواند در تعیین قیمت ارز دیجیتال برای خرید یا فروش هیچ نقشی داشته باشد و تنها می‌تواند با قیمت مشخص شده اقدام به معامله کند.

ویژگی‌ها و امکانات بیدارز

سوالات متداول مرتبط با معاملات به روش OTC

 • نمایش پاسخ سوال عدم نمایش پاسخ سوال معامله به روش OTC چگونه انجام میشه؟

  برای آگاهی از روش دقیق معامله به سبک OTC می‌توانید از این لینک استفاده نمایید.

 • نمایش پاسخ سوال عدم نمایش پاسخ سوال قیمت خرید و فروش بر چه اساسی تعیین می‌شود؟ تسویه حساب‌ها چگونه انجام می‌شود؟

  قیمت توسط بیدارز اما با درصد کمی اختلاف نسبت به بازار جهانی مشخص می‌گردد. تسویه حساب‌های مربوط به فروش فوری تا کمتر از 15 میلیون تومان، به صورت آنی و در کمتر از 30 دقیقه کارت به کارت می‌شود و مبالغ بیش از 15 میلیون تومان، به صورت پایا تسویه می‌گردد و در اولین سیکل پایا به حساب فروشنده واریز خواهد شد.

 • نمایش پاسخ سوال عدم نمایش پاسخ سوال چه زمانی قیمت ثابت می‌شود؟

  در فروش لحظه‌ای به بیدارز، قیمت زمانی ثابت می‌شود که انتقال ارز دیجیتال فروشنده به کیف پول بیدارز تکمیل شده و اصطلاحا کانفرم شود و پس از آن، کاربر وارد مرحله تسویه حساب می‌گردد.


  همچنین هنگام خرید لحظه‌ای از بیدارز، زمانی که خریدار پرداخت خود را انجام دهد، قیمت آن رمز ارز ثابت خواهد شد.

 • نمایش پاسخ سوال عدم نمایش پاسخ سوال کارمزد خرید و فروش فوری چقدر است؟

  فروش فوری شامل کارمزد نمی‌شود و برای خرید فوری از بیدارز، فقط کارمزد انتقال ارز به صورتحساب کاربر اضافه می‌گردد.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز