معامله به روش TRADE

معامله به روش TRADE

ترید در بازار مالی اصطلاحا به معنی تجارت و یا معامله است. به این معنی که یک فرد با هدف کسب سود از یک معامله، اقدام به خرید یا فروش اوراق قرضه، سهام، ارزهای دیجیتال و یا غیره می‌کند. در فضای ارزهای دیجیتال، معامله‌گر با بررسی چارت قیمتی و خبرها و اطلاعات پیرامون یک ارز دیجیتال و استفاده از ابزار گوناگون، آن را در قیمت پایین خریداری می‌کند، سپس منتظر می‌ماند تا در لحظه مناسب، فروش یا تبدیل آن را انجام دهد و از این راه برای خود یا سرمایه‌گذاران، درآمد کسب کند. در بازار رمز ارزها، ترید معمولا به شکل معامله یک رمز ارز یا ارز فیات با رمز ارز یا ارز فیات دیگر به صورت لحظه‌ای تعریف می‌شود.

در این روش معامله‌گر باید دارایی خود را از کیف پول شخصی به کیف پول صرافی، در فضای مشترکی بین تمامی معامله‌گرها انتقال دهد. عملا با این کار، کاربر قبل از ثبت هرگونه درخواست یا انجام معامله، دارایی خود را گروگذاری کرده است و این دارایی از دسترس مستقیم او خارج می‌شود و در اختیار صرافی قرار می‌گیرد. سپس معاملات خود را با قیمت لحظه‌ای و تعیین شده توسط بازار انجام می‌دهد. در انتهای معاملات، کاربر می‌تواند دارایی جدید خود را به کیف پول شخصی بازگرداند. واضح است که معاملات در این روش میان کاربران اتفاق می‌افتد و دو طرف هر معامله، کاربر است.

مزیت این روش، لحظه‌ای بودن آن است. یعنی کاربر بدون فوت وقت و درلحظه، می‌تواند معاملات خود را انجام دهد که برای معامله‌گرانی که به دنبال سود لحظه‌ای یا کوتاه مدت هستند، کارایی زیادی دارد. سرعت بالای فرآیند به دلیل عدم نیاز به جابجایی دارایی‌ها بین کیف پول افراد، مزیت دیگر این روش است. یعنی صرفا عددها در حساب افراد کم و زیاد می‌شود و دارایی‌ها تا پایان معاملات فرد، جابه‌جا نمی‌شوند. همچنین به دلیل سرعت بالای فرآیند معامله، کاربران می‌توانند تعداد معاملات خود را افزایش دهند که می‌تواند به سود بیشتر منجر شود. اما در مقابل معایبی نیز برای این روش وجود دارد. به عنوان مثال هیجان این مدل معامله بخاطر سرعت انجام آن، بالاست و می‌تواند کاربران تازه وارد را با ضرر مواجه کند.

ویژگی‌ها و امکانات بیدارز

سوالات متداول مرتبط با معاملات به روش TRADE

 • نمایش پاسخ سوال عدم نمایش پاسخ سوال معامله به روش Trade چگونه انجام میشه؟

  برای آگاهی از روش دقیق معامله به سبک Trade می‌توانید از این لینک استفاده نمایید.

 • نمایش پاسخ سوال عدم نمایش پاسخ سوال منظور از قیمت بازار، قیمت معین و حد ضرر معین چیست؟

  در بخش قیمت بازار، قیمت جهانی ارز قابل مشاهده می‌باشد که فقط می‌توان با همان قیمت، اوردر (سفارش) ثبت نمود.


  در بخش قیمت معین، قیمت خرید یا فروش ارز توسط کاربر مشخص می‌شود.


  در بخش حد ضرر معین، کاربر یک قیمت از ارز دیجیتال مد نظر خود را پیش‌بینی می‌کند و زمانی که قیمت ارز به آن قیمت پیش‌بینی شده برسد، اوردر (سفارش) مورد نظر کاربر توسط سیستم ثبت می‌گردد.

 • نمایش پاسخ سوال عدم نمایش پاسخ سوال آیا در ترید می‌توان معامله را لغو کرد؟

  بله، تا قبل از تکمیل معامله از طرف یک کاربر دیگر، شما می‌توانید با مراجعه به بخش سفارشات باز، معامله خود را کنسل کنید. اما پس از تکمیل آن، امکان لغو و بازگشت وجه یا ارز دیجیتال شما وجود ندارد.

 • نمایش پاسخ سوال عدم نمایش پاسخ سوال اگر بخواهم با ترید، در سریع‌ترین حالت بخرم یا بفروشم، کدام مدل آن بهتر است؟

  خرید یا فروش با قیمت بازار در ترید نسبت به سایر بخش‌ها سریع‌تر انجام می‌گیرد. اما دقت و کیفیت این نوع معامله کمتر از دو روش قیمت معین و حد ضرر معین است. اگر می‌خواهید دقت معامله خود را بالا ببرید، بهتر است از این دو روش استفاده نمایید.

اپلیکیشن بیدارز

با اپلیکیشن بیدارز، نهایت امنیت و راحتی در معاملات را بر روی گوشی هوشمند خود تجربه کنید. اپلیکیشن بیدارز با به‌روزترین زبان‌‌های برنامه‌نویسی مخصوص گوشی‌های اندروید و iOS طراحی شده و کاربران محترم می‌توانند از تمامی امکانات آن بر روی هر گوشی هوشمند استفاده نمایند.

دانلود اپلیکیشن اندروید و آی او اس بیدارز